Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Harman/Kardon 435 - przydźwięk z sieci.

26 Mar 2008 11:59 2833 11
 • Moderator
  Witam wszystkich.

  Po odebraniu amplitunera z serwisu i połączyłem ponownie wszystkie elementy KD i słychać jest wyraźny przydźwięk sieci w kanałach CENTRL, SL i SR. Kanały FL i FR chodzą bez zarzutu.

  W skład systemu wchodzą:
  H/K AVR435
  Kolumny JBL:
  FL, FR - E100
  CTRL - EC25
  SL, SR - E10.
  (w setupie amplitunera wszystkie ustawione jako LARGE. Sub - NONE).
  Nagrywarka DVD Sony RDR-HX910
  Komputer z kartą SB Live!
  TV Daewoo DTA 3220K

  Połączenia:
  TV - DVD - SCART
  DVD - ampli: coax oraz analogowo do CD IN
  komputer poprzez 3xChinch (video, audioL i audioR) do VIDEO1 IN
  Do drugiego gniazda SCART w TV podłączony jest przewód SCART-6xRCA, który ma podłączone tylko 3 wtyczki do ampli a mianowicie:
  L out, R out - do VIDEO3 IN w ampli
  video in - do MONITOR out w ampli.

  Przed oddaniem ampli do serwisu nie miałem połączenia bezpośredniego pomiędzy TV a ampli, było to jednak niewygodne, musiałem każdorazowo włączać DVD przy słuchaniu TV przez ampli. Serwis usuwał usterkę związaną z wyłączaniem się ampltunera, raczej wykluczam go jako sprawcę tego zjawiska.

  Przy przełączeniu AVR na stereo jest pięknie, jednak przy pracy w trybie wielokanałowym pojawia się przydźwięk w kanale centralnym i tylnych. Jest on słyszalny już przy ustawieniu ok. -30dB. Po obejrzeniu filmu jeszcze przez ponad godzinę słyszałem 50 Hz przechodzące przez głowę Żona powróciła do słuchania TV przez jego własne głośniki.

  Starałem się możliwie najpełniej opisać problem i połączenia. Czy ktoś może zasugerować, co może być przyczyną?

  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 1  
 • Moderator
  Najwyraźniej komputer. Dziękuję. Po jego odłączeniu zjawisko ustąpiło. Czy jest sposób, żeby go jednak móc podłączyć do amplitunera?
 • Helpful post
  Level 35  
  Sprawdź kabel sygnałowy możesz też podpiąć inny lub podać źródło dźwięku z innej karty dźwiękowej.
 • Level 1  
 • Level 35  
  Nawiąże trochę do innego tematu ostatnio padł mi zasilacz dobrej firmy AeroCool zasilacz podłączony do płyty wydawał właśnie przedźwięki sieci czy to może być również powodem kiepskiej instalacji? Listwa zasilająca jest przewód PN też choć czy dobrze podłączony ? Całkiem niedawno miałem zmienianą instalacje do skrzynki. Przepraszam za pasożytnicze podłączenie się do tematu.
 • Moderator
  sharp wrote:
  Dość często spotykany przypadek. Występuje przy podłączaniu komputera do dwuprzewodowej sieci elektrycznej (bez przewodu PE) - wyjście? - wyzerowanie gniazda, zastosowanie dobrej listwy przeciwprzepięciowej (z warystorami)

  Problem w tym, że mam już wyzerowane gniazda i listwę.
 • Helpful post
  Car audio specialist
  Czy problem pojawia się przy pracy na wewnętrznym dekoderze? I czy usterka pojawiła się po wizycie w serwisie? Jeżeli na oba pytania odpowiadasz twierdząco to usterka jest z winy serwisu - albo nie skręcili jednej masy albo też nie podłączyli połączenia wyrównawczego w środku.
 • Moderator
  Miałem przedtem przydźwięk sieci przy pracy z komputerem ale tylko wtedy gdy amplituner był przełączony na sygnał z komputera. Nie było problemu gdy amplituner odtwarzał np. dźwięk ze stacjonarnego DVD - czyli przy pracy na wewnętrznym dekoderze.
 • Helpful post
  Level 1  
 • Moderator
  Dałeś mi do myślenia - do ustawień karty nie zaglądałem od kilku lat. Niestety, nie mam wyjścia cyfrowego z karty, jedynie mini-jack. Spróbuję pobawić się ustawieniami karty, dam znać co się dzieje.
  Pozdrawiam
 • Moderator
  Przepraszam za długie milczenie spowodowane brakiem czasu na "zabawę" sprzętem AV. Przy okazji przeprowadzki wymieniłem kartę dźwiękową na Asusa z wyjściem optycznym. Problem rozwiązał się definitywnie.
  Dziękuję za zainteresowanie i zamykam wątek.
  Pozdrawiam