Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz diody laserowej 1,9V/90mA

Tras 26 Mar 2008 12:40 1712 13
  • #1 26 Mar 2008 12:40
    Tras
    Poziom 9  

Witam.
    Poszukuje osoby - praktyka- ktora mogla by dla mnie wykonac bateryjny zasilacz diody laserowej o napieciu 1,9V i natezeniu 90mA. Dioda jest dosyc droga i nie chce sam przy niej majstrowac, zreszta nie mam sprzetu ani wiedzy. Nie pogardze schamatami takiego urzadzenia ani radami. Szczególy do omówienia na skypie lub gg.
    Pozdrawiam

0 13
  • Semicon
  • #3 26 Mar 2008 15:04
    otp2
    Poziom 14  

A jakim napięciem to ma być zasilane, jakie baterie (akumulatorki) ile sztuk?

0
  • #4 26 Mar 2008 15:35
    Tras
    Poziom 9  

To dobrze, bo w takim razie łatwo uzyskam pomoc.

Dodano po 8 [minuty]:

otp2 napisał:
    A jakim napięciem to ma być zasilane, jakie baterie (akumulatorki) ile sztuk?

Zasadniczo wyznacznikiem jest stabilnosc pracy i waga. Parca lasera nie będzie dziennie dluższa jak okolo 10 min - kilkadziesiat wlaczen i wylaczen po okolo 0,5 sek. Cala reszta to chyba kwestia dostepnosci niezbednych elementow i ich kosztow. Dioda moze miec maksymalnie napiecie 2,1Volt i natezenie 100mA - optimum to 1,9V/90mA. Bylo by dobrze gdyby bateriami byly zwykle paluszki.

0
  • Semicon
  • Pomocny post
    #5 26 Mar 2008 17:47
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

stabilność... czyli zasilacz powinien mieć sprzężenie za pomocą wbudowanej w diode fotodiody

Co to za dioda?

0
  • #6 26 Mar 2008 18:37
    Tras
    Poziom 9  

bolek napisał:
    stabilność... czyli zasilacz powinien mieć sprzężenie za pomocą wbudowanej w diode fotodiody

Co to za dioda?

O jakie informacje dokładnie chodzi?

0
  • #7 26 Mar 2008 18:42
    bolek

do czego ma byc ta dioda (dokładnie)?

0
  • #8 26 Mar 2008 18:50
    Tras
    Poziom 9  

bolek napisał:
    do czego ma byc ta dioda (dokładnie)?

Docelowo ma być to laser.

0
  • #9 26 Mar 2008 18:53
    bolek

no dobrze, ale piszesz że musi być stabilny, będzie świecił krótki czas... To ma być jakieś bardziej wymyślne urządzenie?

0
  • #10 26 Mar 2008 18:55
    Tras
    Poziom 9  

bolek napisał:
    no dobrze, ale piszesz że musi być stabilny, będzie świecił krótki czas... To ma być jakieś bardziej wymyślne urządzenie?

Laser mam byc elemetem "systemu pozycjonowania telemetrycznego dla obiektow statycznych" - tak brzmi pelna nazwa.

0
  • #11 26 Mar 2008 19:04
    bolek

czy moc diody musi być stała, czy wystarczy tylko zasilacz z kontrolą prądu diody?

0
  • #12 26 Mar 2008 19:14
    Tras
    Poziom 9  

bolek napisał:
    czy moc diody musi być stała, czy wystarczy tylko zasilacz z kontrolą prądu diody?

To drugie. Moc diody przy tak krótkim czasie ekspozycji może być zmienna.
    Z tego co sie orientuję bedzie to nawet pewnego rodzaju problem poniewaz cykl zalaczenia bedzie bardzo krotki - okolo 0.06 sek , nastepnie przerwa 0,07 sek i znow zalaczenie 0,06 sek. Decydować o tym bedzie mechanika. Bardziej więc przypomina to błysk niż ciagłą pracę. Jesli nie bedzie możliwości uzyskania takiego efektu to nalezy przyjąc prace diody w okresie sumy powyższych faz - 0,19 sek.

0
  • Pomocny post
    #13 26 Mar 2008 19:30
    bolek

To wystarczy zwykły driver z kontrolą prądu diody. Wysłałem ci coś na PW.

0
  • #14 26 Mar 2008 19:39
    Tras
    Poziom 9  

bolek napisał:
    To wystarczy zwykły driver z kontrolą prądu diody. Wysłałem ci coś na PW.

Strona robi wrażenie. Spokojnie zorientuję sie czego mi potrzeba i odezwe sie. Dziekuje bardzo za pomoc.

0