Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o - Żarówki LED E27/E14

26 Mar 2008 15:46 49381 7
  • Poziom 14  
    Witam !
    W jednym z odcinków "Pogromców Mitów" testowano żarówki. Z tego testu wyciągnąłem następujące wnioski:
    - Żarówki oparte o diody LED "ciągną" ~ 1W prądu
    - Mają dużo większą żywotność, niż typowe żarówki, jarzeniówki, żarówki energooszczędne, halogeny itd.

Dla ciekawych tabelka:
    Opinie o - Żarówki LED E27/E14
    Niestety nie podano parametrów żarówek w teście.

Interesuje mnie czy macie jakieś doświadczenia z takimi żarówkami, czy nadają się na zastępstwo za zwykłe żarówki 60W w typowym mieszkaniu, jakie parametry powinna mieć taka żarówka ?

Pozdrawiam, Korpirkor
  • Poziom 26  
    Temat był niedawno poruszany.......żarówka LED nie osiągnie tyle samo światła co zwykła żarówka .....jeżeli żarówka led ma napisane że ma świecić jak zwykła 60 to jest bajer, bo można ją porównać do 10-15W:D
  • Poziom 37  
    Mam taką jedną żarówkę na Ledach, która ma zastępować halogen o mocy 20 W. Prawda jest taka że grzeje się jak cholera (mostek) a świeci jak pies napłakał. Sam ostatnio przerabiałem ten problem i niestety cudów nie ma.
  • Poziom 10  
    Kupiłem na Allegro jedną żarówkę dookólną z gwintem E27, zbudowaną z 54 diod 8mm. Miała ponoć świecić jasniej niż inne 80 diodowe. Ogólnie za żarówkę dałem 40 zł i myślałem, ze zastapię normalną żarówkę energooszczędną w lampie na biurku.
    Jakie wrażenia z użytkowania? Ogólnie PORAŻKA. Wydając 40 zł dostaję żaróweczkę odpowiadającą może 20W standardowej żarówce. Przy tym nawet nie mozna czytać książki! Co innego gdybym sobie chciał podświetlać schody albo zrobić nastrojowe oświetlenie. Tak czy inaczej te żarówki nie nadają się na razie do normalnego zastosowania. Prawdą jest, co wyczytałem gdzieś w sieci, żeby zastąpić normalną słabą żarówkę, trzeba w jej miejsce zamontować takich 3 szt. Jak dla mnie to zbędny bajer i niepotrzebny wydatek... póki co.
  • Poziom 10  
    Zainstalowałem w łazience zamiast jednej 20W energooszczędnej trzy żarówki diodowe, każda po 48 LED i jest dobrze. Używam ich mniej więcej od roku.
  • Poziom 13  
    Wiesz można tego używać do podświetlania czegoś (np domu na zewnątrz, segmentu, akwarium itp.) jeśli chcesz przy tym normalnie egzystować zapomnij. Jedyna zaleta to niski pobór pradu.
  • Poziom 10  
    Aby nieco "rozjaśnić" sobie sprawę, trzeba porównywać strumień świetlny poszczególnych źródeł światła (podawany w lumenach). Ledy mają znacznie niższy strumień, ale w niektórych miejscach może wystarczyć, jak pisze 1grek.
  • Poziom 10  
    Większość wypowiedzi jest już nieaktualna.

1. Są dostępne żarówki LED, które z powodzeniem zastępują halogeny GU10.

2. Są dostępne żarówki LED, które z powodzeniem zastępują zwykłe żarówki o mocy 60W (i więcej).