Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Aristo Voyager X500 - jak odblkować?

26 Mar 2008 16:36 16043 37
  • Poziom 12  
    Witam! Czy miał ktoś do czynienia z tą nawigacją(Aristo Voyager X500) lub może ktoś ma jakieś pomysły aby ją odblokować. Z góry wielkie dzięki.
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Sprobuj poszukac na peb. pl

Następna taka porada skończy się ostrzeżeniem. Albo konkret, albo nic.
    marek216
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    A znalazłeś coś?? Ja szukałem ale nigdzie nie ma odpowiedzi. Jak masz coś to podeślij linka na PW. Dzięki
  • Poziom 21  
    Że zapytam gdzie ten twój konkret ? Chyba ze chodzi o reklamę która masz w opisie , tu można coś doczytać http://peb.pl/nawigacje-i-mapy/ moderator napisał "Następna taka porada skończy się ostrzeżeniem. Albo konkret, albo nic.
    marek216"
    Może tak jak większość win CE 1 podlaczylylem PDA kablem do pc wykryło go w activesync, wcisnąlem exploruj
    2 skopiowalem regedit.exe do \Windows\StartUp i modified.reg do \Document and settings
    3 zrobilem soft reset, przyciskiem reset z boku PDA (nie wolno przełaczać z tyłu urządzenia na OFF bo wtedy zrobi sie hard reset i wszystko wraca do poprzedniego stanu), uruchomilo sie okno regedit (u mnie przy wyjetej karcie okno regedit sie nie wlaczało i dopiero z włozona karta poszło i nie zawsze za pierwszym razem po soft resecie) klinkałem File import, znalazłem modifiet.reg w document and settings i klinkalem 2 razy, potem znów przez exploruj w activesync wyciąlem rededit.exe z \Windows\StartUp i wkleiłem do \Windows\Programs a potem showtaskbar.exe do \Windows\StartUp
    4 znow soft reset. teraz powinien sie wlczyć pulpit winCE pasek jest automatycznie ukryty wiec trzeba kliknac w lewym dolnym rogu i sie pojawi

Z niego korzystalem chciaz nie robilem wszystkiego tak jak napisali poniżej bo to opis do innego urządzenia jakiegos mediona

Brought to you by GpsPasSion.com - http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=23418
  • Poziom 12  
    @km_serwis Co do tego sposobu to sprawdzę go w najbliższym czasie. Jeżeli to nie zadziała to może są jeszcze jakieś inne sposoby. Może @marek216 masz jakiś sposób na odblokowanie tej navi? A czy bez odblokowywania wgram do tej navi AutoMape? Dzięki

• Poziom 43  
    Nie robiłem takiej sztuki, a nie będę pisał bzdur co działa na innych nawigacjach, bo jak uwalisz to będą żale.

Na forach jest masę takich tematów.

Jak coś do mnie trafia to analizuję co się włącza i co ew. zmieniać.
  • Poziom 12  
    Przedtem podłączyłem navi przez usb i włączyłem program ActieSync 4,5 i nie wykrył mojej navi? Co jest? Może muszę ściągnąć inną wersje programu? A jak z tą automapą? Wgram bez odblokowywania czy nie? Dzięki

• Poziom 43  
    Bez odblokowania nie wgrasz.
    Niektóre nawigacje trzeba najpierw zmusić do komunikacji z AS, np po odpaleniu ich z SD.
  • Poziom 12  
    A możesz coś więcej napisać odnośnie tej komunikacji? Dzięki
  • Poziom 10  
    witam automape do tej nawigacji ja wgrałem bez odblokowania
  • Poziom 12  
    @marek216 Jak mogę zmusić tą navi do komunikacji z active sync bo program jej nie widzi. Pytanie do wszystkich kto ma jakiś pomysł Dzięki
  • Poziom 10  
    aby była komunikacja z kompem musisz odblokować navi niema innego sposobu
    ale poco ci odblokować navi automape można wgrać bez odblokowania
  • Poziom 12  
    tzn że jak będzie komunikacja to navi jest już odblokowana?? Albo jak można sprawdzić czy navi jest odblkowana - jakie pliki muszą być? Tylko te systemowe? -chodzi tu o inną navi ;) Dzięki

• Poziom 43  
    Komunikacja z AS nie jest odblokowaniem - tylko niektóre nawigacje standardowo się nie łączą ( ok 10% )
  • Poziom 21  
    km_serwis napisał:
    Że zapytam gdzie ten twój konkret ? Chyba ze chodzi o reklamę która masz w opisie , tu można coś doczytać http://peb.pl/nawigacje-i-mapy/ moderator napisał "Następna taka porada skończy się ostrzeżeniem. Albo konkret, albo nic.
    marek216"
    Może tak jak większość win CE 1 podlaczylylem PDA kablem do pc wykryło go w activesync, wcisnąlem exploruj
    2 skopiowalem regedit.exe do \Windows\StartUp i modified.reg do \Document and settings
    3 zrobilem soft reset, przyciskiem reset z boku PDA (nie wolno przełaczać z tyłu urządzenia na OFF bo wtedy zrobi sie hard reset i wszystko wraca do poprzedniego stanu), uruchomilo sie okno regedit (u mnie przy wyjetej karcie okno regedit sie nie wlaczało i dopiero z włozona karta poszło i nie zawsze za pierwszym razem po soft resecie) klinkałem File import, znalazłem modifiet.reg w document and settings i klinkalem 2 razy, potem znów przez exploruj w activesync wyciąlem rededit.exe z \Windows\StartUp i wkleiłem do \Windows\Programs a potem showtaskbar.exe do \Windows\StartUp
    4 znow soft reset. teraz powinien sie wlczyć pulpit winCE pasek jest automatycznie ukryty wiec trzeba kliknac w lewym dolnym rogu i sie pojawi

Z niego korzystalem chciaz nie robilem wszystkiego tak jak napisali poniżej bo to opis do innego urządzenia jakiegos mediona

Brought to you by GpsPasSion.com - http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=23418

...No no poprawiać Moda??? To trzeba mieć odwagę. Poinformuję kolegę km_serwis że owa nawigacja postawiona jest na systemie WIN CE. Jest to szkielet windows-a który widnieje we wszystkich windowsach które ujrzały światło dzienne. Odblokowanie tego systemu polega na odpowiednim odpowiednim edytowaniu rejestru. Co do komunikacji z AS to w tym przypadku niestety są tzw. patenty.
    Jeśli założyciel tego tematy ma nadal problem niech kliknie do mnie wieczorem, załatwimy sprawę navi w max. 1 H

Pzdr
  • Poziom 1  
    ja też mam problem z odblokowaniemtego navi. Jesli można to proszę o szczegółowy opis krok po kroku - jak odblokować i jak wgrać mape...dzieki
  • Poziom 10  
    danmisio jak odblokować to niewiem ale jak wgrać automape to moge ci podać odezwij się do mnie jak coś
  • Poziom 21  
    0drops napisał:
    danmisio jak odblokować to niewiem ale jak wgrać automape to moge ci podać odezwij się do mnie jak coś

Dobre,Dobre...... Mała uwaga kolego ODROPS. Zeby cokolwiek zainstalować to najpierw trzeba ODBLOKOWAć WIN CE w tym urządzeniu. Dlatego to co napisałeś to paradox i raczej nie można zainstalować AM bez odblokowanie WIN CE
  • Poziom 21  
    TO MOJA SOLUCJA NA ODBLOKOWANIE ARISTO.
    PO TYM MOżNA INSTALOWAć WIęKSZOść APLIKACJI - W SUMIE TO NIE DA SIę ZAINSTALOWAC AM i GARMIN CAłA RESZTA POWINNA POLECIEć BEZ PROBLEMóW.
    JAK ZROBISZ WSZYSTKO KROK PO KROKU TO ODBLOKUJESZ TO CUDO. DZIAłA W 100%

1. Czysta karta SD + czytnik (ewentualnie wykorzystujemy x500 w trybie MassStorage wesoły )
    2. Zakładamy folder "soft" (bez cudzysłowów, właściwie nazwa folderu jest dowolna)
    3. Ściągamy http://www.nstsoftware.com/ceDesktop.exe
    4. ceDesktop.exe wgrywamy do folderu "soft"
    5. Z oryginalnej karty z Smart2go kopiujemy plik "Engine.ini" na nową kartę do katalogu głównego
    6. Zmieniamy zawartość "Engine.ini":
    oryginalny wpis: "\MobileNavigator\MobileNavigator.exe" zamieniamy na "\soft\ceDesktop.exe"
    Właściwie, to można sobie stworzyć plik "Engine.ini" od zera i po prostu wpisać tam tą linijkę "\soft\ceDesktop.exe"
    7. Wkładamy tak spreparowaną kartę do x500, można zrobić softreset (powinno działać bez)
    8. Po naciśnięciu przycisku "Nawigacja" uruchomi się ceDesktop.exe z karty SD i powinien pojawić się pasek "start" u dołu ekranu. Klikamy na ikonkę obok zegara - pokazuje się nam pulpit. Gdyby po naciśnięciu ikony nic się nie działo - znaczy, że coś poknociliśmy.

Mamy dostęp do pulpitu, pełnego panelu sterowania, explorera - i możemy kombinować do woli...
  • Poziom 12  
    Witam! @xxxpiniuxxx - działa ten poradnik - w sumie jest łatwiejszy sposób(bez żadnych plików ;)) aby dostać się do pulpitu, explorera, itp. I teraz navi jest już odblokowana czy muszę edytować rejestr aby móc wgrywać mapy? Dzięki
  • Poziom 21  
    ...Jak ujrzysz pulpit, pasek Start itp. oznacza to ze jest odblokowana...
  • Poziom 12  
    A jak zainstalować na niej AM. Dzięki
  • Poziom 12  
    Wszystko poszło jak po maśle ;) Wgrałem do niego AM i wszystko super chodzi. Jakie mapy polecacie na Polskę i Europę. Dzięki
  • Poziom 21  
    grzechu146 napisał:
    ...Jakie mapy polecacie na Polskę i Europę. Dzięki

??????????? Hmm dobre, kolega widzę za bardzo nie w temacie. Jak wgrałeś sobie AM to mapy są raczej jedne - czyli od AM.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    ??????????? Hmm dobre, kolega widzę za bardzo nie w temacie. Jak wgrałeś sobie AM to mapy są raczej jedne - czyli od AM.

Oki. To inaczej napiszę. Jakie oprogramowanie nawigacyjne(Europa razem z Polską) polecacie ;) Dzięki
  • Poziom 12  
    Witam! Pobrałem pliki fotoradar fotradprzenosny suszarki rozszerzenia plików to .uam Czy one będą dobrze współpracowały z AM 4.1.2? I czy muszę mieć do tych plików ikonki i dźwięki wgrane na kartę? Dzięki
  • Poziom 10  
    Odblokwałem już aristo mam dostęp do pulpitu ale na tym koniec brak synchronizacji z activesynch uniemozliwia wgranie automapy macie jakies pomysły ? podłaczając navi albo odrazu pojawia się nowy dysk albo przełączam w windowsie na serial conection i mimo tego active go nie widzi.
  • Poziom 2  
    czarnygsm napisał:
    Odblokwałem już aristo mam dostęp do pulpitu ale na tym koniec brak synchronizacji z activesynch uniemozliwia wgranie automapy macie jakies pomysły ? podłaczając navi albo odrazu pojawia się nowy dysk albo przełączam w windowsie na serial conection i mimo tego active go nie widzi.

MAM TEN SAM PROBLEM , POMÓŻCIE!!!
  • Poziom 10  
    poruszając sie po nawi wejdź w my device/windows i tam poszukaj pliku co sie nazywa usbfnswitch czy coś takiego. kliknij dwa razy i połączy sie z activesynciem ;-)

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

później napisze jakiś opis jak ja to zrobiłem bo dzisiaj wieczorem sie za nią zabieram :)