Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER DEH-P7000R czasami czyta cd

tom-ek88 26 Mar 2008 17:24 1276 6
    tom-ek88
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie co do tego modelu.
    Radio ze zbioru 10 plyt, czyta jedną płytę i tylko 3 pierwsze track.
    Na inny płytach występuje Error-12. Laser czyściłem, i sprawdziłem pod kątem czy mechanizm laseru się zacina. Ale jest wszystko w porządku.
    Czy to już żywotność lasera sie skończyła ??
    AMON86
    Level 22  
    A jakie płyty wkładałeś oryginalne czy swoje?...
    tom-ek88
    Level 2  
    10 swoich i teraz wsadziłem jedna orginal, wczytal ale jak dałem next to juz cisza. czyli odczytal nagrana płyte i orginał
    przemek16
    Level 15  
    Popatrz czy przy laserze nie ma jakiegoś małego potencjometru montażowego. Zazwyczaj znajduje się na taśmie połączeniowej. Jeśli jest to zaznacz jego aktualne położenie i kręć delikatnie śrubokrętem i sprawdzaj czy jest poprawa, to pomaga przy komputerowych CD-ROMACH.
    tom-ek88
    Level 2  
    leciutko pokręciłem i wczytał juz jedna płyte więcej :) ale mi sie dziś nie chce marznąć w aucie, i nie mam jakoś chęci :/ jutro zobaczę to:)
    tom-ek88
    Level 2  
    juz nie mam sił probowałem klecić tym potencjometrem leciutko, i czasami chwyci cd, odtworzy dwa lub trzy tracki i koniec. Najlepsze że teraz tak ustawiłem że odczytuje cd tylko jednej firmy :). ale przewijanie czy następny track to juz nie działa.
    Arczieku
    Level 15  
    Witam a próbowałeś wyczyść laser,jeżeli nie to przedmuchaj go sprężonym powietrzem a następnie umyj izopropanolem soczewkę pryzmat i resztę optyki .Należy jeszcze zwróci uwagę naprowadzenie karetki lasera najmniejsze drgania powodują że laser przestaje czytać .

pozdrawiam sp nie kręć perkiem bo nie ustawisz tak jak było bez przyrządów