Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z licznikiem (elektroniczny) passat b4 96r.

26 Mar 2008 18:33 2269 8
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jest wiele tematów dotyczących liczników do b4 ale nie ma nic szczególnego do b4 kombi z 96r. z elektronicznym licznikiem. Otóż mam taki problem wszystkie wskazówki od licznika najpier staneły ( nie opadły na dół do 0) a teraz po ponownym podłączeniu spadły wszystkie do zera i żadna nic nie wskazuje tzn. temp. jest na 0,paliwo na 0,obroty na 0,prędkość 0. Po podłączeniu przebieg i zegarek sie wyświetlają,kontrolki od akumulatora,świec żarowych,hamulca ręcznego itp. działaja dobrze zaświecają sie i gasną. miał ktoś może taki przypadek z tymi wskazówkami?czego szukać miernikiem czy czymś na tym liczniku?mam go rozebranego.za pomoc z gory dzięki.

Regulamin, p.11. Proszę poprawić. [MS]
  • Poziom 14  
    Wygląda na to że układy od liczników straciły zasilanie jeżeli bezpieczniki są dobre to sprawdź przy odpiętej baterii oczywiście przy włączonej stacyjce czy masa jest i czy jakieś plus tam dochodzi oczywiście dotykając końcówek licznika i bezpiecznika, końcówek i masy ciągłością połączeń (pracochłonne niestety ale będziesz wiedział na czym stoisz) jak są przejścia to zapamiętaj które i tym razem przy podpiętej baterii zobacz czy dochodzi zasilanie. Powiem tak jeżeli masz zasilanie to radzę ci już tam nic nie szukać tylko odprowadzić samochód do kogoś kto weźmie odpowiedzialność na siebie bo można narobić sobie większych problemów niż te wskaźniki.
  • Poziom 24  
    ok dzieki za rady tylko problem w tym ze auto nie jest osoby z mojej rodziny ktora mieszka odemnie 100km a ja mam tylko licznik i nie mam dostepu do auta:( musiałbym jechać do rodziny. a nie adapterem diagnostycznym sprawdze jakoś sam licznik,bo kolega ma jakiś interfejs do vw.
    jeśli post umieściłem w złym dziale to prosze o przeniesienie go.Przepraszam że go umieściłem tutaj ale nie wiedziałem gdzie go dokładnie napisać bo mój problem jest inny niż problemy opisane w postach innych ludzi.
  • Poziom 25  
    Problem jest typowy i sam tego nie zrobisz.

pzdr.
  • Poziom 24  
    skąd wiesz,że sam tego nie zrobie?przecież ktoś to wcześnej składał sam. jak znalazłbym usterke to z przelutowaniem nie ma żadnego problem,chyba że ogólnie nie ma nigdzie części do tych liczników. Słyszałem że licznik moze być dobry tylko komputer coś nawalił i dlatego chce mieć pewność które z tych rzeczy nawaliło. tylko jak moge dokładnie sprawdzić sam licznik na jakie układy zwrócić uwage itp.?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Usterka nie polega na odlutowaniu czegoś.
    Raczej problem z trudno dostępnym prockiem ;)
  • Poziom 24  
    aha a moge bez problemu wpiąć ten licznik do innego passata z takim samym sprawnym licznikiem?albo jak kupie kabel diagnostyczny to dam rade sprawdzić jakoś licznik?

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

z tego co czytałem w necie to na 99% padł układ elmos tylko teraz pytanie gdzie moge go dostać?
  • Poziom 25  
    na necie można różne rzeczy wyczytać....daj to komuś kto to już robił - jest tutaj parę osób na tym forum.....możesz do nich wysłać licznik...i jak kupisz kabel diagnostyczny to nie dasz rady sprawdzić...jak zauważyłeś nie działa tylko analogowa część zegarów a reszta ok. i nikt nie zdradzi Ci tej tajemnicy bo z tego pieniądze są :D

pzdr

EDIT: