Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP nx6110 po upadku uszkodzona matryca czy taśiemka ?

26 Mar 2008 20:35 4048 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Spadł mi laptop Laptop HP nx6110 na ziemie i od tej pory działa tylko połowa, jak widać na zdjęciu pionowe pasy. Chce kupić matryce, ale czy to nie tasiemka tylko jest uszkodzona? Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o pomoc.

Laptop HP nx6110 po upadku uszkodzona matryca czy taśiemka ?[/img]
  • Poziom 35  
    Sprawdz tasiemki czy sa dokładnie wciśnięte w gniazda.
  • Poziom 2  
    Witam
    sprawdzałem odczepiałem całą tasiemkę i wpinałem z powrotem i nie pomogło chyba że to coś na karcie graficznej albo jak mogę sprawdzić czy tasiemka sprawna nie kupując nowej ?? miernikiem jakoś się da ???
  • Poziom 18  
    W jednym z Monitorów lcd który naprawiałem taki objaw dawała odklejona taśma od matrycy, ale to jest nie do naprawy więc wymieniłem matrycę i było ok. Tasiemka to raczej nie jest bo uszkodzenie taśmy nie daje takich efektów, a grafikę sprawdź podłączając do zewnętrznego monitora jak będzie ok a daję za to głowę, że to nie grafika, to wymień matrycę i ciesz się sprzętem.
  • Poziom 10  
    Witam, zgadzam się z RAVLEW na 250% masz odklejoną taśmę od matrycy, parę takich już przerobiłem, dociśnij delikatnie taśmę z tyłu matrycy ale tak żeby jej nie uszkodzić powinna zmieniać kolory, a co za tym idzie niestety matryca do wymiany. Przykro mi.
  • Poziom 2  
    Witam
    dziekuje ślicznie choć to nie ejst dla mnie dobra wiaodmość ale już mam upatrzona matryce :-))
    POZDRAWIAM