Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat zasilacza symetrycznego

marcinsuch 26 Mar 2008 23:25 2097 11
  • #1 26 Mar 2008 23:25
    marcinsuch
    Poziom 10  

Witam
    Poszukuje od niedawna schematu na zasilacz symetryczny. Interesują mnie konkretnie 2 schematy, oczywiście takie aby móc naniść je na płytkę drukowaną. Oto one:

Code:
    http://www.cartonaudio.com/modul_basic300.html

lub
    Code:
    http://www.cartonaudio.com/modul_box300.html

Z góry jestem wdzięczny za Waszą pomoc :D

0 11
  • #2 27 Mar 2008 07:16
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…

0
  • #3 27 Mar 2008 21:00
    oj
    Poziom 42  

Chyba nie chodzi o schematy elektryczne tylko widoki ścieżek aby wykonać tą płytkę np. metodą termotransferu.

0
  • #4 27 Mar 2008 22:04
    marcinsuch
    Poziom 10  

tak potrzebny mi schemat na płytkę drukowaną

0
  • #5 27 Mar 2008 22:47
    telemah
    Poziom 27  

Ta płytka drukowana to dosłownie kilka linii i nic więcej taką płytkę narysujesz sobie dosłownie flamastrem na kolanie :D przeanalizuj schemat jest prosty jak drut

0
  • #6 27 Mar 2008 23:42
    marcinsuch
    Poziom 10  

No niby tak, ale jestem początkującą osobą i nie mam jeszcze żadnego doświadczenia w "projektowaniu" schematów :( po prostu chodzi mi o to że nie mam wizualnej wizji jak rozmieścić te elementy na płytce ;(
    Więc byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi pomógł.

0
  • #8 28 Mar 2008 00:08
    marcinsuch
    Poziom 10  

no tak dzięki bardzo, ale chodzi mi o schemat do tych zasilaczy które podałem. Schemat i opis, który podał oj już mam od dawna.
    Najlepszym rozwiązaniem byłby schemat box300.

0
  • #9 29 Mar 2008 11:58
    oj
    Poziom 42  

Nikt nie ma bo to jest projekt komercyjny

0
  • #10 30 Mar 2008 19:44
    marcinsuch
    Poziom 10  

OK. Więc widzę że nikt nie posiada tego schematu. Temat do zamknięcia.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

0
  • #11 30 Mar 2008 21:00
    telemah
    Poziom 27  

marcinsuch napisał:
    OK. Więc widzę że nikt nie posiada tego schematu. Temat do zamknięcia.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

Aż muszę napisać bo widzę że bystry to Ty kolego raczej nie jesteś ! To co jest w tym pierwszym linku co podałeś no najprostszy w świecie zasilacz symetryczny niestabilizowany a jedynie ze wstępną pojemnościową filtracją .
    To co podał ci jak na tacy kolega Oj to jest TO SAMO tyle że inaczej rozplanowana jest płytka drukowana oraz zastosowane są zwyczajne punkty lutownicze zamiast konektorów skręcanych.Drugi zasilacz z linków które podałeś to taki sam zasilacz z dodanym dodatkowym zasilaczem o niewielkiej
    wydajności zrealizowanym na popularnych monolitycznych stabilizatorach napięcia a właściwie na ich parze 78XX i 79XX , dodatkowy zasilacz służy
    do zasilenia preampu i ew. jakiegoś regulatora barwy czy też korektora , dlatego że w wejściowych obwodach urz. audio najłatwiej wnieść zakłócenia głównie te ze strony sieci energetycznej.Dlatego aby zminimalizować zakłócenia najlepiej zasilać te obwody napięciem stabilizowanym.Końcówka mocy nie jest już aż tak czuła na wnikanie zakłóceń więc spokojnie może być zasilana ze zwyczajnego niestabilizowanego zasilacza z prostą filtracją pojemnościową.
    Nie wiem więc dlaczego uparłeś się koniecznie na jakiś tam konkretny wzór PCB skoro ważna jest jedynie zgodność parametrów i typu zasilacza a to są przecież takie same zasilacz z tym że ten drugi ma dodaną parę stabilizatorów.Jeśli chcesz sobie zrobić ta drugą wersją to zerknij do noty katalogowej stabilizatorów 78XX i 79XX kawałek kartki + ołówek nieco
    wysiłku nieco myślenia i masz zaprojektowaną płytkę możesz ją później
    np. przerysować olejnym markerem na laminat i wytrawić i już płytka jest.Ja tak zrobiłem pierwszy zasilacz do pierwszego zrobionego przezemnie wzmacniacza , warto wspomnieć że wiedziałem tyle co Ty czyli byłem zupełnie zielony - skoro ja dałem radę to Ty też , nie oczekuj że tak prostą rzecz ktoś zrobi w 100% za Ciebie, Kolega Oj dał Ci na tacy
    gotowy zasilacz + płytkę to Ty wydziwiasz i chcesz koniecznie takie PCB a nie inne.....

0
  • #12 24 Kwi 2008 23:48
    marcinsuch
    Poziom 10  

No tak tylko chodzi mi żeby mieć te dwa układy na jednej płytce.
    Masz racje jeszcze za wiele nie kojarze ale dopiero zaczynam swoją "przygodę" z elektroniką.

0