Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 zblokowane drzwi

siolek6 26 Mar 2008 23:30 16952 17
  • #1 26 Mar 2008 23:30
    siolek6
    Poziom 9  

Mam problem. Może ktoś wie co to może być zblokowały mi się drzwi tylne z lewej strony i nie mogę ich od środka ani od zewnątrz otworzyć a niedawno ściągnąłem tapicerkę może to jest przyczyna?. proszę o odpowiedź. z góry dziękuję

• #2 27 Mar 2008 06:14
    dayv
    Poziom 24  

Usterka mechaniczna... cos zblokowalo rygiel.

• #3 27 Mar 2008 09:32
    adam7009
    Poziom 38  

Może byc tak,że masz włączoną blokadę zamka dlatego od środka się nie otwiera,a z zewnątrz po prostu uszkodzona klamka.Pytanie jak to się stało ,czy otwierały przedtem się od środka tylko,czy nie było żadnych problemów,czy jakoś inaczej.

• #4 27 Mar 2008 18:09
    djpietrekbest
    Poziom 14  

witam może być jeszcze jedna przyczyna jeżeli masz centralny zamek poprostu mógł sie zapiec jakimś cudem siłownik w drzwiach co się często zdarza albo jakieś cięgno się urwało w zamku powodzenia w zdejmowaniu tapicerki od wewnątrz, nie jest to fajna sprawa pozdro

• #5 27 Mar 2008 22:43
    siolek6
    Poziom 9  

Drzwi się wcześniej otwierały od środka. A teraz przy zamykaniu przycisk blokady drzwi się nie chowa cały czas jest na górze.Klamkę od środka mogę pociągnąć tylko kawałek i dosyć ciężko to idzie

• #6 27 Mar 2008 22:54
    adam7009
    Poziom 38  

Coś tam w samym zamku się zblokowało.

• #7 27 Mar 2008 23:01
    siolek6
    Poziom 9  

tylko że teraz nie wiem jak je otworzyć może wiesz jak to zrobić?

• #8 28 Mar 2008 21:19
    ŚNIADY
    Poziom 11  

Witam. Proponuję żebyś pomału wyjął uszczelkę (będzie ciężko ale da się zrobić) a potem zdjął tapicerkę z drzwi. Jak się dostaniesz do srodka to zobaczysz w czym problem.

• #9 29 Mar 2008 23:20
    Ambulans
    Poziom 20  

Podjedź do pomocy drogowej, która awaryjnie otwiera auta w ramach assistance, oni mają sprzęt i bez ściągania tapicerki od zewątrz otworzą Ci drzwi i będzie to napewno mniejszy koszt niż zniszczona tapicerka przy zdejmowaniu od środka. Awarie zamków w tym modelu to też bardzo częsta sprawa.

• #10 30 Mar 2008 12:16
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tam nie z zamkiem problem a z cięgnem

• #11 30 Mar 2008 13:58
    djpietrekbest
    Poziom 14  

ciekawe określenie użył kolega ambulans jak można otworzyć drzwi od zewnątrz i to tylne na dodatek, owszem otwierają ale jak ktoś zatrzaśnie kluczyki wewnątrz i zawsze otwierają przednie ale tylnych sie poprostu nie da otworzyć z zewnątrz inaczej niż pociągając za klamkę, pozdro ps. jedyne wyjście jakie masz to zdjęcie tapicerki od wewnątrz i sprawdzenie które cięgno trzyma lub ewentualnie siłownik centralnego sie rozwalił innej opcji w tylnych drzwiach niema

• #12 30 Mar 2008 15:23
    Ambulans
    Poziom 20  

siolek6 napisał:
    Drzwi się wcześniej otwierały od środka. A teraz przy zamykaniu przycisk blokady drzwi się nie chowa cały czas jest na górze.Klamkę od środka mogę pociągnąć tylko kawałek i dosyć ciężko to idzie

Te objawy świadczą o uszkodzeniu zamka co w B5 jest bardzo częstą awarią.

Szkoda tylko, że kolega będący moderatorem pisze takie głupoty bo zarówno otwarcie od zewnątrz stosuje się jak jest awaria zamka jak i uszkodzone cięgna :cry:

Jeśli chodzi o otwieranie drzwi od zewnątrz to jesteś kolego djpietrekbest w dużym błędzie bo każde drzwi w aucie można otworzyć w taki sam sposób bez znaczenia czy są to przednie czy tylne. Ponadto przy odblokowywaniu drzwi od zewnątrz nie ma wiekszego problemu z otwarciem bez dotyknia klamki.

• #13 30 Mar 2008 15:51
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ambulans napisał:
    Szkoda tylko, że kolega będący moderatorem pisze takie głupoty bo zarówno otwarcie od zewnątrz stosuje się jak jest awaria zamka jak i uszkodzone cięgna

A gdzie ja coś takiego napisałem?

• #14 30 Mar 2008 16:05
    djpietrekbest
    Poziom 14  

witam jeszcze raz, może kolega który założył ten temat by wreszcie napisał czy mu sie udało otworzyć te tylne lewe drzwi???
    ps. ja otwieram zatrzaśnięte drzwi i zakładam alarmy w autach na codzień bo taką mam pracę i coś raczej o tym wiem, używa się do tego tzw kluczy wkładancyh pomiędzy szybę i uszczelkę lub ewentualnych wytrychów psujących niestety zamki ale to raczej się używa tylko w przypadku kiedy nie zachodzi podejrzenie że mógł pęknąć jakiś plastik trzymający cięgna od zamka, a przy otwieraniu zatrzaśniętych drzwi zawsze lepiej jest "ulżyć" zamkowi ciągnąc za klamkę (chyba że się nie da jej ruszyć) niż tylko samym "kluczem" bo to miałem na myśli w razie nieścisłości. pozdro

• #15 30 Mar 2008 16:19
    siolek6
    Poziom 9  

Jeszcze nie otworzyłem tych drzwi ponieważ nie miałem czasu. Jutro będę próbował.

• #16 30 Mar 2008 18:54
    Ambulans
    Poziom 20  

goldwinger napisał:
    Tam nie z zamkiem problem a z cięgnem

Tutaj kolego goldwinger.

• #17 21 Kwi 2008 22:35
    siolek6
    Poziom 9  

Dzięki bardzo cięgno było zablokowane otworzyłem i kłopot z głowy.

• #18 13 Lip 2008 14:29
    tomamisiaczek27
    Poziom 1  

Witam mam pytanko jak mozna otworzyc dziwi tylne w B5 gdzyz chyba mam uszkodzony zamek bez uszkadzania dzwi jest jakis sposób

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME