Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 98 benz, problem z centralnym zamkiem

ambra77 27 Mar 2008 01:51 1462 1
Optex
 • #1
  ambra77
  Level 10  
  Witam mam prośbe, wstawiałem alarmik Centuriona z powiadomienie i wszystko byłoby ok, gdyby nie problem z zamkiem, ponieważ ten Ford jest wyposażony (co spotykam pierwszy raz) w samoryglowanie zamków a jaśniej to jest tak że auto cały czas jest zamknięte... otwiera sie zawsze tylko na 10sekund i ponownie zamyka. po odpaleniu zamyka się po zgaszeniu otwiera znów na 10sek, i zamyka, nie wazne czy ktoś zdążył wysiąść czy nie... Ktoś przedemną też miał tam problem i wstawił mały inerfejs zamka co wyeliminowało problem zamykania się, ale sterowany teraz jest na jednym kablu i tylko masą, raz masa otwiera, raz masa zamyka... jak do tego się wpiąć???
 • Optex
 • #2
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Napisze , że Normalnie.

  Z prawie każdego systemu centralki alarmowej do samochodu jest wyjście do sterowania zamkiem centralnym. Jest to wyjście , które generuje impuls około 0,5 sekundy w sytuacji załączenia lub wyłączenia samego czuwania albo w przypadku funkcji otwarcia drzwi.

  Impulsy te są zgodne w 99% systemów i generują go tak , że w czasie 0,5 sekundy na wyjściu (jednym=otwarte a drugim=zamknięte) (lub tylko na jednym wspólnym wyjściu) podaje logiczne "0" tj. zwiera się do masy podając "-".

  Pozdrawiam.