Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Jaki g這郾ik do subwoofera kwadrat czy ko這 i jaka firma

bass98 11 Sty 2004 09:52 11134 23
  • #1 11 Sty 2004 09:52
    bass98
    Poziom 15  

Jaki g這郾ik do subwoofera kwadrat czy ko這 i jaka firma ma najlepszy stosunek ceny do jako軼i

Na jakim g這郾iku zrobi subwoofer na jakim g這郾iku o 鈔 38cm czy na jakim Kicker-ku 30cmx30cm zale篡 mi na jak najni窺zych tonach a nie na g這郾o軼i bo na g這郾o嗆 mam ZEUSY Tonsila mia貫m kiedy subwoofer Magnata 240/480W ale jak przybutowa貫m na kolumnach to tuby nie by這 ani czu ani s造cha bo by造 za s豉be, jaki by軼ie proponowali w miare mocny ale zeby by bardzo niski ton. Chodzi mi o sam g這郾ik obudowe ju se zrobie i wzmacniacz.

Dzi瘯i z g鏎y za odpowiedzi.

0 23
  • Filament
  • #2 11 Sty 2004 09:57
    CKsrv
    Poziom 32  

1. Jakie pomieszczenie - czasem checi mijaja si z celem.
    2. Finanse.
    3. Ma這 danych.

Hmm jeszcze jak 篡je nie widzia貫m kwadratowych g這郾ik闚.

0
  • #3 11 Sty 2004 10:18
    voyteq
    Poziom 12  

:arrow: Mario18
    jak do domu Tesla ARN-312, schodzi nisko i mocy ma wystarczajaco....
    Najbardziej optymalne jesli chodzi o ksztalt, sa glosniki okragle Jesli chcesz zastosowac inne to wyobraz sobie samochod na kwadratowych kolach.........
    :arrow: CKsrv
    ja kiedys widzialem kwadratowy glosnik i musze powiedziec ze wyglada naprawde.............zabawnie :)

0
  • #4 11 Sty 2004 10:31
    CKsrv
    Poziom 32  

Mia kwadrawow membrane? Dzizus ... czego to ludzie nie wymy郵 :)

0
  • Filament
  • #5 11 Sty 2004 12:49
    tomaszo
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

Widzialem takie glosniki - jakas amerykanska firma wypuscila do zastosowan w car audio...Graly nawet przyzwoicie, ale sa malo efektywne..Nie oplaca sie...

Zrobilem niedawno subik na 15" z firmy Ravemaster - model BSW154II...Bardzo ladnie wyglada i gra jak na swoja skromna cene - okolo 470zl...
    Parametry g這郾ika :

Cewka : sredn. 63mm
    Impedancja (Ohm) 4
    Re (Ohm) 3.30
    Fs (Hz) 20.00
    Qms 3.11
    Qes 0.20
    Qts 0.19
    VAS (l) 394.10
    SD (qcm) 855.00

Mms (g) 160.00
    BxL (Tm) 18.40
    SPL (dB) 1W/1M 97
    Gr廲e
    Wymiar zewn. (mm) 392
    Wymiar min. otworu (mm) 358
    G喚boko嗆 (mm) 174
    Ci篹ar (g) 8500

字ednica (mm) 63
    Wysoko嗆 (mm) 20.00
    Wychylenie liniowe (mm) +/- 5.40
    Indukcyjno嗆 cewki Le (mH) 1.85
    RMS (Watt) 250
    max. (Watt) 650
    Polecam...

Masz porownanie z GDN25... i z kolumna na Teslowskim ARN226...
    W 100 litrach netto BR schodzi do 27 Hz bez problemow - wytrzymuje do tej czestotliwosci spokojnie swoja moc znamionowa(250 W), kontrola na naprawde niezlym poziomie - jednym slowem nie klamia z parametrami. Kosz odlewany z aluminium, 20 cm magnesu, wentylowana cewka... Czego wiecej chciec za taka cene?

0
  • #6 11 Sty 2004 12:56
    igod
    Poziom 24  

Sony wupu軼i這 kwadratowe g這郾iki.
    Niestety takie rozwi您anie jest totalnie bez sensu, to raczej chwyt marketingowy.

Sto瞠k daje najwy窺z sztywno嗆 dlatego jest stosowany.

0
  • #7 13 Sty 2004 07:31
    bass98
    Poziom 15  

WIe璚 tomaszo moze by mi zuci dok豉dne dane tego Suba bo dok豉dnie tyle chce zainwestowac w g這郾ik do suba i taki rozmiar chcia貫m g這郾ika

0
  • #8 13 Sty 2004 07:48
    bass98
    Poziom 15  

Jak s康zisz tomaszo czy op豉ca si inwestowac w Raveland Bandpass Subwoofer RV 210
    czy lepiej kupi taki g這郾ik jak tw鎩 i jakis dobry band-pass zrobi lub bass reflex

Pierwszy raz s造sze o firmie ale z danych technicznych wychodzi ze jest to konkretny g這郾ik w sam raz dla moich potrzeb i z tego wychodzi ze te 650W muzycznej to du穎 zani穎na moc jak dla tej powierzchni w ko鎍u jest 2razy wi瘯sza od 30cm

I sie te zastanawiam czy kupi taki jak ty masz czy mo瞠 18"(46 cm)
    Tw鎩 kosztuje jakies 470z a ten jakie 700z czy op豉ca sie inwestowa

Co s康zisz o modelach Ravemastera AXX 1515 i VXT 154

A i mam pytanie gdzie go mo積a kupi na terenie podkarpacia?

Dzi瘯i z g鏎y za odpowiedzi!

0
  • #9 13 Sty 2004 18:00
    tomaszo

Odpisuje Ci tutaj - nawalila mi skrzynia pocztowa!!!!

Otoz :
    Tylko seria niebieska jest tak udana - BSW1xxII - reszty sie nie oplaca.
    Co do BSW184II - niezly glosnik (500 W znamionowej i 10 cm cewki) ale kompromisowa jest mala masa membrany - przez to nie schodzi ponizej 27 Hz za bardzo...Jednak powyzej 40 Hz wytwarza ponad 120 dB !!! na wolnym powietrzu - od 30Hz w pomieszczeniu zabije...
    Ja mam BSW154II karmionego przez STK4048 i mnie zabija...Schodzi do 25 Hz w pomieszczeniu...Infradzwieki mi szybami trzesa, a nic nie slychac !!!
    Polecam 100 litrow netto BR dla 15" i 150 litrow netto dla 18", w BP tylko 15" mozna dawac smialo - ale po co psuc ten naprawde dobry dzwiek?
    Obudowa musi byc pancerna.

Zakup - mam namiar do kogos , kto kupil BSW124II - tez niezly glosniczek i potrzebuje tylko 45 litrow...z Lodzi...Jak cos- dam namiary. Musisz pytac , czy sklepiki nie sprowadzaja....

Mocy nie zanizyli - jesli myslisz, ze 250 W dla 15" przy tej efektywnosci to malo....(w domu)...Wytrymalosc mocowa w obudowie jest rewelacyjna : do 27 Hz mozesz podac mu pelna znamionowa i nic mu sie nie stanie!!!
    Naprawde udane i tanie glosniki - nie ma podbarwien itp. czysty, nieograniczenie niski bas!!!
    Impuls ma ciekawy przebieg - najwyzszy jest przy cz. strojenia BR - 30,9Hz- i wynosi 18 ms(niby duzo, ale ponizej spada i jest na poziomie okolo 11ms, powyzej jest na poziomie ponizej 10 ms - kolo 6 ms...juz nie pamietam). Rewelacyjna kontrola...

Masz zdjecie BR - zrobilem w ten sposob, bo inaczej potrzebowalbym kupic rure o srednicy 14 cm - i dorabiac, bo nie ma takich dlugich...
    Co jak co, ale z tylu ladnie obudowy nie wykonczylem - ale po powrocie sie za to wezme....chodzilo o to, by na swieta juz dzialal...

Pozdrawiam

0
  • #10 13 Sty 2004 18:17
    piotrek_bak
    Poziom 22  

no ja widzia貫m kwadraciaka no name 2 cewkowy albo 2 uzwojeniowy jak mam powiedzie?

0
  • #11 14 Sty 2004 14:18
    bass98
    Poziom 15  

Tak mam pytanie co to jest ta ca豉 odpowied impulsowa??

A i m闚isz 瞠 si op豉ca 15" a w 18" sie nie op豉ca inwestowa
    Czyli 18" nie wydre tak mocnego basu jak 15" przy np 22hz? czy on poprostu b璠zie wolniejszy
    Mnie chodzi o pot璕e ale przedewszystkim nisko嗆 tego basu a infrad德i瘯i na tych Zeusach 陰dnie chodz jak nawiewnica powietrza nic nie s造cha a ci郾ienie si tak gwa速ownie zmienia ze szyby w drzwiach lataj od pokoju, Zeusy s dostrojone do 50Hz a mocne s same w sobie a suba chce zeby by poni瞠j 30hz wtedy b璠e mia "pe軟iejszy" d德i瘯,
    mocy i tak mam du穎 ale NO BASS NO FUN !

A kasy i tak ostatnio ma這 ale jak robi to robi i sie zastanawiam mi璠zy t 18" a 15" napisz mi zalety i wady i ile wydre dla 25,30,40Hz ale filtr i tak zastosuje chyba 40HZ z g鏎y dzi瘯i wielkie!

No ale co by nie naprowadzi喚 mnie, nic nie s造sza貫m o tej firmie ale z danych technicznych wychodzi ze jest to zajebisty g這郾ik

15" mam rozumie ze ni瞠j schodzi ni 18" i 豉dniej gra a przy powierzchni 38 cm niedo嗆 ze wytrzymuje wzmocnienie 250W na niskim basie to jeszcze ma odpowiedniego kopa

Bo wiesz ja mam Zeusy i jak walno貫m filtr 40Hz i wysterowa貫m ze 80W ze wzmacniacza to taki nacisk na krta ze co pi瘯nego, mnie to kr鏒ko m闚i帷 rusza

Znalaz貫m oficjalnego przedstawiciela w Polsce ale w tej chwili nie ma tych BSW cza czeka na dostawe ale se poczekam bo moim zdaniem to niez造 g這郾ik za te cene

http://www.mivoc.pl/

Z g鏎y dzi瘯i

0
  • #12 14 Sty 2004 15:33
    tomaszo

Widze, ze tylko natezenie cenisz!!!! Zeusy nie zejda tak nisko, jak mowisz - a juz napewno niewiele wskoraja na samym skraju...

15" jest wlasnie tak zaprojektowany - z rezonansem na 20 Hz, by schodzic jak najnizej. Ma przy tym naprawde dobra kontrole - nie ma co porownywac z Zeusami... Jesli dostroisz BR do 30 Hz - ja stroilem na prawie 31 Hz - to zejdziesz w pomieszczeniu do 25 Hz dosc efektywnie : opis jest juz aktualny tutaj :
    http://www.cmbe.komrel.net/audio/index2.html
    w dziale DIY

Jesli chcesz az tak infradzwiekowo - to proponuje obudowe TL na tym glosniku zrobic - bedzie wielka, ale..

Jesli chodzi Ci tylko o halas (ale i tak ladny halas) to polecam 18" - spokojne zejscie do 30 Hz, nawet nizej w pomieszczeniu i naprawde duze mozliwosci...

0
  • #13 14 Sty 2004 21:34
    bass98
    Poziom 15  

Ty mam pytanie, dlaczego zamiast typowego tunela masz taki w御ki pasek na dole ??
    Po to aby wia這 na ziemie i by這 lepsze trz瘰ienie ziemi??

A i chyba wybra貫m 18" poniewa mi璠zy 30 a 25 Hz nie ma du瞠j r騜nicy (chyba) moim zdaniem nie ma r騜nicy prawie w cale mi璠zy 20 a 30 co dopiero 5Hz r騜nicy

A paczke wymy郵i貫m o wymiarach (szerX g Xwys) 50x50x70cm
    Ale zrobi cosik takiego jak ty czy da tunel?

0
  • #14 15 Sty 2004 12:27
    tomaszo

-->Mario18...wiem, ze piszesz tak niechcacy...Po prostu nigdy nie slyszales tak niskich czestotliwosci przy duzych natezeniach...:) 25, a 30 Hz to jest ogromna roznica....!!
    Jesli wybrales 18" i masz na niego pieniazki, to wybrales glosnik, ktory w pomieszczeniu (po dostarczeniu mu przynajmniej 300W) bedzie w stanie wytworzyc natezenie znacznie przekraczajace 120dB (dla 50 Hz to nawet 125 do 128 dB)- co przy niskich czestotliwosciach i na dluzsza mete moze byc niebezpieczne dla zycia...(nawet). Jesli zbudujesz wzmacniacz o odpowiedniej mocy (minimum to STK4048 z moca dochodzaca do 200W, najlepiej cos o mocy 400W)...
    Nie wiem, czy chcesz naglasniach sale gimnastyczna, czy jak....
    Odnosnie BR u mnie juz wszystko opisalem, masz nawet link do calego opisu - tylko trzeba przeczytac.
    Jesli zdobedziesz odpowiedniej dlugosci rure (minimalnie 14cm) to moze byc - i najlepiej z tylu.

0
  • #15 15 Sty 2004 19:31
    bass98
    Poziom 15  

Co prawda to prawda nie s造sza貫m....... Najg喚bszy bas jaki s造sza貫m to by z MAgnata 240/480W (model SUB 301) wg kumpla schodzi do jaki 30HZ jak nie lepiej 幢e nie chodzi tyle 瞠 bas jest okropnie zmulony i wolny (odpowied impulsowa za du穎 za wysoka ale do basu ci庵貫go np gitar w sam raz:) )

Bo umnie g喚bokiego basu nie ma ale jest szybki i wmiare zatyka ale zeby by pe軟iejszy d德i瘯 przyda豚y sie subik

A jak by por闚nywa 18" i 15 " i powiedzmy sa odpowiedznio w paczkach 150l i 100l i powiedzmy s w tej samej cenie to kt鏎y by wybra bo ja my郵e ze lepiej mie nadmiar jak mie za ma這 ale my郵e ze 38 spokojnie by mi wystarczy豉 bo i tak na full zadko kiedy s逝cham tylko na (swoich) dyskotekach, ale ja wole zeby by tak jak m闚isz ni窺zy bas no i co z tym idzie rezonans w domu (Earth Quake:) ) bo przy mniejszych wychy豉ch jest szybszy ten bas i jest lepsza kontrola:) ale sam sie zastanawiam czy jest sens inwestowa bo znajomy mi m闚i 瞠 ma kolege co przewija cewki na np drut 5mm a w magnesie poszerza obw鏚 i mo瞠 zmieni wszystko (w jakim stopniu) od rezonansu a moc to oczywiste i naturalne 瞠 zwi瘯sza po inne w豉軼iwo軼i ale czy jest sens sie pcha w takie co mam kumpla co chce u niego przewija Magnata 240/480W i zobacze jaki bedzie efekt to dam ci zna

0
  • #16 16 Sty 2004 08:19
    bass98
    Poziom 15  

mam pytanie czy jest jakas r霩nica jezeli jest wylot w subie z przodu albo zty逝??

0
  • #17 16 Sty 2004 09:35
    tomaszo

Z jakimis przewijaniami itp. ,mozesz sie od razu pozegnac. To zmienia parametry - naturlanie w zlym kierunku - i glosnik po zabiegach takiego kolegi napewno bedzie gral, ale producent wycisnal z danego ukladu znacznie wiecej, niz kolega kiedykolwiek...
    Wyprowadzenie BR z tylu powoduje, ze ewentualne turbulencje i "brudy" przezen wypromieniowane nie sa tak slyszalne. Dodatkowo - przy dosunieciu blisko do sciany daje podbicie tego , co wypromieniowane - czasem nawet o 3 dB.
    15" w zupelnosci Ci starczy - jesli zapewnisz przynajmniej 150 W znamionowego pokarmu.
    Poza tym - 150 litrow netto to juz nie jest malo - zobacz sobie jak wyglada pol metra glosnika na miarce...
    150 Euro za BSW184II to nie jest wygorowana cena, jednak to, co zapewnia BSW154II jest juz naprawde rewelacja jakosc - cena.

0
  • #18 17 Sty 2004 12:20
    bass98
    Poziom 15  

Jak ogl康a貫m wykresy dla 200l i dla 100l i dla warto軼i strojenia 20, 25,30 hz to moim zdaniem chyba najlepiej wybra貫 obudowe i j zestroi貫 bo nie ma co sie pcha獞 20hz dla 200l a 30hz dla 100l jest najbardziej optymalne
    Patrzy貫m na wykresy i ta 18" nie jest du穎 mocniejsza jest bo jest ale nie jest to ogrona r霩nica zeby buli 250z wi璚ej
    Przedstawiciel firmy ravemaster w polsce zabi mnie 鄉iechem go嗆 napisa ze za 15" chce 680z a ja mu napisa貫m ze on kosztuje 100 euro a on mi odpisa ze ceny r騜ni sie tylko podatkiem VAT 22% to wychodzi nadal jakie 570z a nie 680
    Jak sie wkurze to powiem ojcu kumpla bo ma jecha do niemiec na feriach zeby mi kupi g這郾ik i bedzie ok. Ale sie zastanawiam bo tam ko鎍闚ki mocy s tanie i jaki wzmachol moze przywiezie mi ale sam niewiem

0
  • #19 18 Sty 2004 13:15
    bass98
    Poziom 15  

Za豉twi貫m sobie wzmacniacz do suba 1x500W tylko jaki filtr jeszcze zrobie tak瞠 przy wysterowaniu 250W nie bedzie przesterowa a t 15" mo瞠 mi sprzeda獞 Polsce za 580z, a jak si jedzie przez granic to trzeba p豉ci podatek?? Ale se chyba zprowadze z Niemiec

Jak masz d逝go嗆 tunelu - 30mm tak jak sklejka. Jak mam te zeusy one maj od 50Hz w g鏎e to my郵e 瞠 bedzie dobrze odci璚ie ustawi od do逝 do 50 hz

Subwoofer powoli idzie do przodu.

0
  • #20 18 Sty 2004 14:04
    candle
    Spec od monitor闚

a na koniec 3 gosci bedzie siedziec i mowic 這oo ziomie ale jazda...
    moze tak najpierw jakies pojecie o tym co budujesz? bo narazie to widze ze masz program i sobie wykresy ogladasz... piszesz jak nakrecony.. czlowieku...
    500w.. pmpo

0
  • #21 21 Sty 2004 16:05
    eqt
    Poziom 26  

jedne z najlepszych g這郾ik闚 kwadratowych jakie znam wypu軼i kicker
    http://www.kicker.com/ShowPage.cfm?filename=04l7.htm
    g這郾iczkisa niez貫 ale nie polecam - za drogie i ci篹ka membrana. Jedyny + to wiksza powierzchnia membrany. Kosztuj te g這sniki grubo powy瞠j 1000PLN. Czyli tylko marketing - ewentualnie dla koneser闚 - bardzo ma豉 obudowa przy niskim i silnym basie.

0
  • #22 21 Sty 2004 16:18
    tomaszo

Wlasnie!!! Nie moglem sobie przypomniec - Kickera widzialem....Jak na niewielka obudowe zamknieta, bas byl w miare przyzwoity - nie za szybki, ale dosc gleboki. Porownanie z paroma "normalnymi" glosnikami w podobnej cenie do robienia bum jednoznacznie ujawnilo niska efektywnosc tego "czegos".

0
  • #23 22 Sty 2004 17:54
    bass98
    Poziom 15  

i nie pmpo specu od monitor闚:P
    we spadaj na swoje forum jeszcze w miare wiem o czym pisze:P

0
  • #24 17 Lis 2008 20:13
    piotrwiacek1
    Poziom 9  

kolego tomaszo zle zrobi貫 port w jednej ze swoich kolumn, nie uzy貫 zadnego izolatora miedzy srubami a farba dzia豉 jak p鏊przewodnik( sprawdzi貫m to) najlepiej odkr璚 jeden kabel podkr璚 wzmaka i przytknij ten kabel do obudowy i zobaczysz. pozdrawiam

0