Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rola kondensatora WN w mikrofali

27 Mar 2008 13:38 1823 3
 • Home appliances specialist
  Witam.
  Mam pytanie czy moc wyjściowa mikrofal jest zależna głównie od pojemności kondensatora WN? Co prawda w modelach 1000-1100W trafo jest 1.5 razy większe od modeli 700-900W.
  Do tej pory max pojemność użyta w modelu 1100W, wynosiło 1.28uF. W modelu 1800W (przemysłowa), są dwa trafa, kondensatory i magnetrony. Użyte tam kondensatory mają 1.05uF.
  Jestem w posiadaniu 2 kondensatorów Sanyo o pojemności 2.35uF. Dość duże. Nie spotkałem takiej mikrofali, aby były użyte tak duże pojemności.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Moc mikrofal nie zależy od pojemności kondensatora,musi być taki jak ma być ,bo to w sumie jest z trafem i diodą stanowi niejako obwód rezonansowy(powielacz napięcia).
  Jak dasz inny to może się nie wzbudzać.
 • Home appliances specialist
  Jak znacznie straci pojemność, to układ nie wzbudzi się. Nawe przy 0.4uF (2 * 0.8uF w szereg) nie wzbudza układu. Danie 1.0uf zamiast 0.8uf zwiększa prąd pobierany o ok1.5-2A i skraca gotowanie. Ale czy to nie będzie wpływało negatywnie na magnetron lub trafo?
 • User under supervision
  KOndensator to zwykły kondensator pracujący jako filtr jednopołówkowy czym większa pojemnośc tym więcej napięcia dostaje magnetron i silniej grzeje.
  Magnetron musi być zasilany impulsami niestety a nie prądem stałym.