Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Charczący głośnik PB L-522

izariz 27 Mar 2008 16:34 1055 8
  • #1 27 Mar 2008 16:34
    izariz
    Poziom 14  

Witam. Posiadam 2 takie głośniki wstawione w przednie drzwi. Na chwilę obecną napędza je Pionek DEH-P4800MP. Wiem dobrze, że zagrają dopiero po wpięciu we wzmacniacz, ale nie o tym mowa. Od jakiegoś czasu jeden z nich zaczął charczeć, co jest zauważalne przy cichszym słuchaniu i bardzo denerwujące. Nie katuję tych głośników, idą praktycznie na nie wysokie i średnie tony, gdyż niskie przejmuje skrzynka. Wobec tego membrana nie ma dużych skoków. Ostatnio wyjąłem głośnik i gdy lekko go nacisnąłem, to słychać, że gra lepiej. Czy jest możliwość, żeby się dobrać do jego środka i przywrócić mu normalną barwę? Zauważyłem, że jest tam jeszcze kondensator (nie pamiętam pojemności) - czy może być sprawcą tych zniekształceń? Na koniec dodam, że zamieniałem miejscami głośniki, więc na pewno winny jest wspomniany, a nie np. końcówka mocy, czy coś innego. Pozdrawiam

0 8
  • #2 27 Mar 2008 16:55
    kora98
    Poziom 19  

Musiało coś wpaść w cewkę, jakieś śmietki czy coś, jak Masz je na gwarancji, to je oddaj na gwarancję

0
  • #3 27 Mar 2008 16:57
    Koniu1991
    Poziom 9  

Na pewno to nie wina kondensatora jak mówisz ze wciśniecie membrany polepszyło sprawę.Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jak jest tak jak mówisz to możliwe że któreś zawieszenie (dolne,górne)sie odkleiło. W przypadku górnego cewka nie jest wycentrowana i ociera o magnes, a w przypadku dolnego może ocierać o samo zawieszenie no i ,,charczy" jak napisałeś:D .Miałem już do czynienia z czymś takim :) Nie graj póki tego nie zrobisz bo całkiem cewkę zepsujesz i nici z dalszej gry :/ pzdr :)

0
  • #4 27 Mar 2008 17:04
    izariz
    Poziom 14  

No dobra. To jak się do tej cewki dobrać. Mam nacinać membranę, czy co? Jest w głośniku dookoła tak jakby przyklejona. Ewentualnie, czym później kleić cewkę?

0
  • #5 27 Mar 2008 17:06
    kora98
    Poziom 19  

Sprawdź zawieszenie czy sie nigdzie nie odkleiło

0
  • #6 27 Mar 2008 19:44
    izariz
    Poziom 14  

Jest jeszcze taki motyw, że jak naciskam na membranę, to słychać tarcie o ten środkowy trzpień. Może mi ktoś napisać jak się dostać do środka tego głośnika? I czym kleicie później głośniki?

0
  • #7 27 Mar 2008 21:12
    Koniu1991
    Poziom 9  

Tego sie nie powinno rozbierać.A już na pewno nie tnij membrany jak nie jest uszkodzona. pierwsze co to sprawdź to zawieszenie. Wez sprawdź czy przylega w każdym miejscu do membrany,jeśli tak to przejdź do dolnego.Musisz to sam rozczaić powoli i dokładnie. Chyba ze nie masz tej kopułki zabezpieczającej na środku membrany to jest jeszcze opcja ze ci cos wpadło między cewkę a magnes. To musi być któreś z tych jak mówisz ze nie grzałeś nim ostro, nie ma innego wyjścia. Przepatrz to dobrze

0
  • #8 27 Mar 2008 21:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 07 Kwi 2008 00:28
    izariz
    Poziom 14  

Rozebrałem głośnik (pod naklejką znamionową jest śruba), wyjąłem tweeter, przedmuchałem, oklepałem i kiszka nadal tak samo. Zauważyłem, że membrana w pewnym momencie styka się papierem o taki metalowy trzpień w środku. Nałożyłem tam smaru, poruszałem, potem wyczyściłem alkoholem i jak ten papier nasiąknął trochę, to na chama zacząłem go naciągać. Póki co jest już ok. Jak długo to zobaczymy...

0
  Szukaj w 5mln produktów