Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat cyfrowy i obiektyw

aro333 11 Sty 2004 13:00 1367 2
  • #1 11 Sty 2004 13:00
    aro333
    Poziom 15  

Mam wlasnie aparacik HP612 ktory spadl na obiektyw , nigdy tego nie robilem wiec mam pytanko:
    -jak dziala ustawianie ostrosci w aparatach cyfrowych , glownie chodzi mi raczej jak zbudowane to jest od strony mechanicznej , czy gdzies mozna znalezc jakis schemacik budowy czegos takiego .Aparacik w sumie chodzi ale robi calkowicie nie ostre zdjecia.Slychac ze cos tam chce regulowac ale nie moze tego wykonac.Pokazuje nawet jakis kod bledu error109.
    w sumie to nie wiedzialem gdzie zamiscic to ogloszonko i doszedlem do wniosku ze jak chodzi o budowe to moze tu.

• #2 31 Sty 2004 14:36
    kabb
    Poziom 11  

Miałem to samo. Musisz rozebrać go z głową i ostrożnie uważając na kondensator lampy żeby się na Tobie nie wyładował... ;) Najlepiej go wyładować podłączając zwykłą żarówkę. Potem musisz dojść do rozebrania obiektywu, po drodze będziesz musiał rozlutować płytki itp. Sterowanie ostrością to soczewki które poruszają się zależnie od obiektywu i są na osi która u mnie wyskoczyła z zatrzasku. U Ciebie może być to samo.
    Skąd jesteś bo mógłbym się tym zająć?
    pozdrawiam

• #3 31 Sty 2004 17:58
    aro333
    Poziom 15  

Dzieki za odpowiedz, aparatu juz nie mam w domu, oddalem z informacja ze jak bede ostatnia deskara tunku to sie tym zajme.Jednak dzieki jeszcze raz ,w sumie jak do mnie moze trafi to nie bede sie bal go juz rozebrac a i twoja odpowiedz troche mi pomoze

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo