Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZASILACZ IMPULSOWY +-5V

11 Sty 2004 13:00 3507 1
 • Poziom 2  
  Potrzebuje pilnie schemat lub projekt stabilnego zasilacza impulsowego dajacego napiecie na wyjsciu +5 i -5V...docelowo ma on byc podlaczany do komputera PC i pobierac z niego sygnal...minimalny prad wyjsciowy to 1A...nie znalazlem stabilizatora spelniajacego takie warunki..dlatego nalezy uzyc dwoch stabilizatorow..jednego na + i drugiego na -...stabilizatory takie oferuje np maxim: MAX1709 MAX774...problem polega na tym ze nie wiem jak to wszystko polaczyc ze soba i jakie elementy jeszcze dodac aby to dzialalo..bardzo prosze o pomoc w tej sprawie..to bardzo pilne...z gory dziekuje..

  ..zaznaczam jeszcze raz ze zsilacz ten nie jest podlaczny do sieci tylko do zasilacza komputera PC..
 • Poziom 21  
  Jeśli ten zasilacz jest przeznaczony do współpracy z PC, to nie potrzebujesz nic kombinować z napięciem +5V, ponieważ możesz je pobrać bezpośrednio z zasilacza komputera. Jedyne co musisz zrobić to inwerter z +5V na -5V. Do tego celu dobrze się nadaje wymieniony przez Ciebie MAX774.
  Nie mam pojęcia na czym polega Twój problem z tym układem, ponieważ jest to jedna z prostszych układowo przetwornic. W nocie aplikacyjnej masz wszystko opisane, są podane wartości elementów... Ponadto, istnieje zestaw ewaluacyjny do tego układu, jego notę aplikacyjną można sobie pobrać i poczytać. Pokazany jest tam sposób prowadzenia ścieżek na płytce drukowanej, co dla przetwornic impulsowych ma kluczowe znaczenie.
  Obawiam się, że jeśli te informacje Ci nie wystarczą, to po prostu jeszcze trochę za wcześnie na przetwornice impulsowe.