Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CURTIS 28M1PVT

11 Sty 2004 13:03 3085 12
  • Poziom 21  
    :?: mam na warsztacie Curtisa z usterką z kótrą nie mogę sobie poradzić a mianowicie po kilkudziesięciu sekundach po wlączeniu tv pali mi BU w lini.Z tego co sprawdziłem to tranzystor pada bo sią przegrzewa.Wygłąda na oscyloskopie że jest żle sterowany.Częstotliwość pracy generatora H jest za duża .Podstawiłem MC44614 w sterowaniu i postawiłem MC 440002 bez efektów.Otvc trafił do mnie po innym naprawiaczu który się poddał wymieniając trafo WN .Teraz jest wstawiony HR.Acha zapomiałm dodac że na kolektorze BU są takie oscylacje jakby było uszkodzone trafo ale one jest nowe.Proszę o pomoc. :?: :?: :?:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od TV
    Nowy wsad pamięci EEPROM rozwiąże Twój problem.
    Podaj dokładny model otc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Niestety źle napisałem model OTVC Curtis prawidłowy model to 28M1PVT proszę o wsad do pamięci kolegę amik9m.Z góry dziękuję .Pozdrawiam.
    :) poprawiłem Ci ten model w tytule <zdzich42
  • Spec od TV
    Wsad w załączeniu (ściągnięty kiedyś z elektrody - nie sprawdzałem go); co prawda jest do 25M1VT i to nie powinno stanowić problemu, ale nie wiem, czy nie będzie przeszkadzało to, że ten jest (chyba) bez PIP'a.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Doszedłem że przyczyną awarii jest zasilacz .Mam za małe napęcie zasilające MC44614.Zamiast 9V jest 7.8V.Sprawdziłem wszyskie elementy w tej gałezi i do nicego nie doszedłem jedyna rzecz która uruchamia TV to poniesienie napięcia w zasilaczu.Dodam że nie tylko napiecie 9V jest zamałe.Praktycznie wszystkie napiecia oprócz napięcia na linie są za małe. :?
  • Poziom 2  
    Mam następujący problem:
    otv po włączeniu nie startuje, WN pojawia się na ułamek\s. Gdy już w końcu wystartuje działa tydzień, 1 dzień lub minutę. Podniesienie napięcia na MC W linni z 7,8V na ok. 8,8V nic nie dało, dalej nie próbowałem poniewaź napięcie 150V skoczyło do 165V :?:
  • Poziom 21  
    Do "Rysiek 671".Sprawdz oscyloskopem czy masz sterowanie na BU naWN i zasilanie MC44614 czy dochodzą impulsy H na MC44614 a potem czy wychodzą z MC440002. :!:
  • Poziom 2  
    Do "Jacek Sołtysek"- Dzięki za szybką reakcję. Z podpowiedzi napewno skorzystam o efektach napiszę pod koniec tygodnia :)
  • Poziom 2  
    OTC odpalił, brak impulsów H -powodem kłopotów był TDA5170, który przeciążał trafo WN-trafna sugestia. A od siebie dodam że obniżone napięcie przetwornicy nie jest przypadkowe, po wymianie TDA5170, okazało się że obraz jest zwężony w pionie. Gdy ziejszyłem napięcie do pierwotnych nastaw, wszystko było OK.
  • Poziom 1  
    Cześć, Ja też mam problem z 28m1pvt. Po starcie z pilota wygląda prawie ok (troszkę rozciągnięty w pionie), ale wyłączyć można go tylko wyłącznikiem sieciowym, bo z pilota pali BU508AFI. Jako informacja dodatkowa to fakt, że najpierw spalił BUZeta i TDA w przetwornicy. Po uruchomieniu przetwornicy efekt taki jak napisałem na początku. Napięcia z przetwornicy OK. Wie ktoś co to za problem, ja wysiadam... :oops:
  • Poziom 15  
    Witam
    Ja bym wrócił do przetwornicy i sprawdziL napięcia na czuwaniu TV,bo to ważne.
  • Poziom 30  
    Do rysiek 671 popraw na TDA8170
  • Poziom 19  
    sluchajcie...ja mam taki problem z tym tv...
    mianowicie... nie odpala.. tylko po właczenieu powera z pilota dioda miga
    gdy odłaczyłem sterowanie z procka na układ stabilizatora TDA 81....
    i rezystor pociagnal do plusa.... to wysokie odpaliło
    ale obraz był czarny...i bez foni...
    wyminiełem procka... ale z urzywanych i nic.. mc4402 tez wymieniłem z urzywek....i tez nic mc 44614 wymieniłem na nówke tez nic...
    juz nie bardzo mam pojecie co moze byc... moze pamiec... ale... ?
    przedtem był uwalony BU... pomocy....
    dzieki hey

ps. przyczyna był uszk. procek...
    gdy juz wymieniłem.. obraz był.. ale korekcja pdała..
    przyczyna był tez uszk mc4402
    pozdrawiam hey