Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawinięcie dławika na rurce o małym przekroju - informacje

boss1984 27 Mar 2008 22:03 2069 17
  • #1 27 Mar 2008 22:03
    boss1984
    Poziom 12  

witam serdecznie czytałem na forum na temat dławika gdzieś widziałem że ktoś miał nawiniety dławik na srubie czy jest możliwość nawinięcia dławika na rurce o małym przekroju jakie będzie on miał właściwości dławik ma być zastosowany do spawarki transformatorowej prosze o porady

• #2 28 Mar 2008 15:56
    ronwald
    Poziom 27  

Kolego zejdź z tej drogi, nie doprowadzi do celu!. Nawijanie dławika do spawarki na rurce metalowej :(??? dobrze że nie rurce z kremem!. Energetyka to nie "krótko-majteczkowe harcerstwo z finką w zębach", że można się pobawić, bez urazy dla harcerstwa.
    Radzę najpierw zajrzeć do podręcznika fizyki; obwody magnetyczne, elektryczne a następnie stawiać pytania, bo to też sztuka!

• #3 28 Mar 2008 16:04
    boss1984
    Poziom 12  

kolego ronwald Twoja wypowiedz hm pozostawie bez wiekszego komentaza u rozumiem sugestie

• #4 28 Mar 2008 17:55
    ronwald
    Poziom 27  

Kolega pownien najpierw zacząć od literatury:
    Podręcznik " Elektrotechnika" autor Stanisław Bolkowski wyd. WSiP 2005r;
    następnie " Prostowniki" autorzy A.Lewińska K.Lewiński wydawnictwo WKŁ 1968 r. do "dostania", do poczytania tylko w bibliotekach technicznych. Na razie tyle wystarczy. Pierwsza pozycja teoria, druga praktyczne obliczenia i wykonanie. Po zapoznaniu się z treścią tych książek zobaczy kolega , że kroczy po oświetlonej drodze, która wiedzie do sukcesu.
    Za uszczypliwość w pierwszym liście przepraszam. Pozdrawiam

• #5 28 Mar 2008 19:40
    boss1984
    Poziom 12  

kolego tak się składa że obie te książki znam na swoj sposób a moje pytanie powstało z powodu iż nie mam zbytniej możliwości pozyskania blach na rdzeń a chciałbym to w miare małym kosztem wykonać troche w tej dziedzinie jestem ukierunkowany nie ze biore sie za dlawik a jestem np stolarzem:). jeśli możesz kolego to podpowiedz jakie blachy mogły by sie nadawac w warunkach domowych do zdobycia by nawinąć owy dławik

• #6 28 Mar 2008 20:17
    ronwald
    Poziom 27  

Nic innego nie zalecam jak blachę transformatorową. Tak się składa, że mogę przekazać koledze w drodze wyjątku, za uszczypliwe potraktowanie, w celu wykupienia swojej winy :)) nieodpłatnie jeden komplet rdzeni RZC-45 ( dwie połówki). Odbiór w Wa-wie. Obecnie wyjeżdżam na weekend. Do poniedziałku.

• #7 28 Mar 2008 20:23
    boss1984
    Poziom 12  

kurna kolego byłbym wdzieczny szkoda że nie zgadaliśmy sie wczesniej bo dwa dni temu byłem w Wawie ale nie stety prędko tam nie będę. A możesz mi powiedzieć jakie wymiary ma ten rdzen bym szukał czegoś w podobie?

Dodano po 54 [sekundy]:

no i kolego miłęgo weekendu w takim razie pozdrawiam

• #9 30 Mar 2008 21:46
    ronwald
    Poziom 27  

Do kolegi boss1984; jest to rdzeń zwijany cięty na dwie połowy RZC - 45-115 o przkroju 1250 mm². Rdzeń czeka na kolegę !
    Brak danych podstawowych by się wypowiedzieć w sprawie rdzenia dławika, który będzie odpowiadał do kolegi projektu. Potrzebne sa następujące dane: indukcyjność , rezystancja uzwojenia, wartość maksymalna prądu stałego , wartość skuteczna napięcia przemiennego, częstotliwość napięcia przemiennego.

• #10 30 Mar 2008 21:52
    boss1984
    Poziom 12  

oj szkoda że nie będę prędko w stolicy a powiedz kolego w jakiej dzielnicy mieszkasz bo ja nieraz bywam na zolibozu

• Pomocny post
    #11 30 Mar 2008 23:24
    ronwald
    Poziom 27  

W dzielnicy na terenie, której mieszczą się zakłady URSUS.
    Pozdrawiam.

• #12 31 Mar 2008 08:05
    boss1984
    Poziom 12  

kolego ronwald jak możesz wyślij mi na emaila jakiś bliższy kontakt do siebie np. nr fona nie będę kogo nadużywał bez obaw i powiedz czy ten rdzeń kolego jest szansa by poczekał do maja na mnie ? a o to moj email boss1-1984(malpa)o2.pl

• #13 31 Mar 2008 18:45
    boss1984
    Poziom 12  

koledzy praktykował ktoś może połączenie dwóch dławików od lap sodowych np. 250W jak według Was by sie to sprawowało jak należało by je ewentułalnie połaczyc? i jak sprawdzic jakiej mocy jest dławik?

Dodano po 20 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item336486719_dlawik_statecznik%5D_do_opalaczy_moc_1000w.html co myslicie na temat takiego dławika czy według Was to przesada i 400W wystarczy?

• #14 04 Kwi 2008 20:55
    boss1984
    Poziom 12  

Witam serdecznie wszystkich kupiłem dziś używany dławik - statecznik i mam do kolegów pytanie jak go w warunkach domowych sprawdzić najprościej czy jest z nim wszystko wporządku ? z góry dziękuje za pomoc

• #15 04 Kwi 2008 22:55
    Amanda
    Poziom 17  

Prąd przez niego przepływa (przy szeregowym połączniu z odbiornikiem)?
    Jak jest na np 400W to podłącz odbiornik wiekszy np 2 kW (opór czynny - np farelkę) i zobacz czy "daje" pełną mocą" - jak nie, to jest OK (chyba :D)

• #16 04 Kwi 2008 23:05
    boss1984
    Poziom 12  

a zamiast farelki mógłby być silnik 1 fazowy lub co innego jeszcze mogło by być? i statecznik jest 400W STR 400 - 500. Chciałbym go sprawdzić zanim zmontuje układ do spawarki.

Dodano po 3 [minuty]:

a o to zdjęcie zakupionego dławika według Was koledzy nadawał się będzie do mojej spawarki?

• #17 04 Kwi 2008 23:18
    Amanda
    Poziom 17  

Spoko loko lusi sponton (jak "gadali" kiedyś w Radio Zet) - bedzie GUT Nawinięcie dławika na rurce o małym przekroju - informacje (jak jest dobry Nawinięcie dławika na rurce o małym przekroju - informacje )
    Silnik - nie wiem, chyba niespecjalnie (choc może), ale nic sie nie stanie, ale lepiej coś "oporowego" - jakis grzejnik choćby 1kW (więcej niż znamionowa moc obciażenia dławika)

• #18 04 Kwi 2008 23:40
    boss1984
    Poziom 12  

dzięki kolego Amanda za podpowiedź jak tylko będę miał sposobność to go sprawdzę pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME