Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma do drukarki termosublimacyjnej

27 Mar 2008 23:18 2064 4
  • Poziom 10  
    Czy wie ktos z czego zbudowane są taśmy do drukarek( wiem ze folia ale z czego jaki polimer) termosublimacyjnych , jakie są rodzaje taśm , w jakich warunkach jakie sie stosuje potrzebuje pilnie dokładny opis bardzo dokładny z góry dzieki za pomoc
  • Poziom 20  
    U mnie w pracy używa się folii termotransferowych w drukarkach do etykiet na ich temat mogę powiedzieć tylko tyle, że ta folia jest czarna (chyba oczywiste) powleczona z jednej strony czymś jak by tonerem z drukarki laserowej tylko, że nałożony równo na całą stronę folii z wyglądu wygląda po prostu jak zwykła cieniutka czarna folia którą po podgrzaniu przez głowice drukarki toner przykleja się do papieru
    i toner od foli się odrywa a folia w tym miejscu robi się przeźroczysta i nie nadaje się do ponownego użycia w tych miejscach. Następnie raz użyta folia termotransferowa zostaje pżewinięta na wałek z użytą już folią
    (Wiem że opisałem tu raczej proces wydruku ale może się to koledze przyda)
    Mogę co jedynie podać jeszcze wymiary folii oraz jej grubość zmierzoną mikrometrem jeśli to by było interesujące dla kolegi siwy83 ?? ale to dopiero jak będę w pracy.
    Sam nie wiem co może kolegę zainteresować dokładniej, bo ja nigdy sie nie zastanawiałem za bardzo nad taką folią poprostu jak się zużyje to wymieniam i już :).
  • Poziom 10  
    no własnie a ja potrzebuje z czego jest taka folia do drukarki termosublimacyjnej, dokładnie jaki materiał!
  • Poziom 20  
    Nie ma co KRZYCZEĆ OD RAZU!
    Jak umiesz powiedzieć (w powiedzmy domowych warunkach)jak mogę sprawdzić z czego jest ta folia to nie widzę problemu a jak potrzebujesz takiej foli dla siebie aby przetestować ten materiał to też nie widzę problemu mogę podesłać.

PS.
    Na Elektrodzie staraj się nie używać wykrzyknika ponieważ jest to odbierane jako krzyk.
  • Moderator
    Poczytaj TO O więcej informacji będzie trudno.