Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z niskimi tonami .

coolio78 28 Mar 2008 01:45 1533 10
  • #1 28 Mar 2008 01:45
    coolio78
    Poziom 9  

Witam, Panowie mam problem z nagłośnieniem mojego samochodu, dodam jeszcze, że nie mam doświadczenia i nie wiem czy spełniłem zasady, dlatego proszę o wyrozumiałość:

Moje auto to cytryna Xsara II 2,0HDI 2000r 5d

1) Nowe radio Sony Mex-BT2500 4x50WATT

2) do przednich drzwi nowe głośniki JBL
    2x165mm jednodrożne ( Moc 45W RMS Max 135W Skutecznosć 91dB Pasmo przenoszenia 55Hz -20kHz ).

3) do tylnych drzwi nowe głośniki Helix E105 dwudrożne (40 RMS MAX 80W Skuteczność 90db, Pasmo przenoszenia 65Hz-22kHz)

4) Tweetery pozostawiłem fabrycznie zamontowane w podszybiu.

Całość podłączyłem do fabrycznej instalacji Xsary. Dźwięk jest fajny przestrzenny TYLKO !!!! Wogóle nie ma basu w woferach i wszystko gra na wysokich tonach nawet jak wyreguluję radio, po dłuzszym słuchaniu tego radia boli mnie głowa bo ten zestaw gra na wysokich tonach i wogóle nie ma basu. Co może być tego przyczyną. Proszę o radę jeśli ktoś miał podobny problem bo ja jestem załamany.......

Może w fabrycznej istalacji jest jakaś zwrotnica, która psuje ten dźwięk, ale jak to sprawdzić ?????

Dodam tylko tyle, że w moim aucie służbowym fiat punto mam badziewne radio i pewnie badziewne dwa głośniki + 2 tweetery a dźwięk jest piękny i mocno podbity basem, dlaczego więc u mnie nie chce tak grać jak w tym fiacie ???? Co jest nie tak, proszę was o radę co mam zrobić ?????

Post był raportowany . Ozdobniki w tytule niepotrzebne , masz problem i chcesz go szybko rozwiązać ale nastepnym razem stosuj się do regulaminu . Sylwek

Przede wszystkim powinieneś dokładnie prześledzić sposób podłaczenia głośników na mój gust jakiś głośnik pracuje u Ciebie w przeciwfazie.

• #2 28 Mar 2008 09:11
    kris1990r
    Poziom 17  

sprawdz jeszcze raz czy wszystko podpioles dokladnie. i czy do kazdego głosnika jest podpiety inny kanał z radia bo mozesz miec podpiecie szeregowe i dlatego nie ma bassu. bo głosniki pracuja w 8 ohm a nie w 4 wiec ich moc spadnie o połowe. pobaw sie z tym. moze pomoze :D

a jak nie to moze wrzuc jakas mała skrzynke... bedziesz zadowolony zciszysz sopranki i bedziesz miał ladnie dopasowany dziwek.

• #3 28 Mar 2008 09:23
    Rapcio
    Poziom 17  

coolio78 napisał:
    Witam, Panowie mam problem z nagłośnieniem mojego samochodu...

1. Sprawdź fazowanie głośników
    2. Jeżeli głośniki siedzą w plastikowej tapicerce nie oczekuj cudów

• #4 28 Mar 2008 09:27
    powalla
    Moderator CarAudio

"podpiecie szeregowe i dlatego nie ma bassu. bo głosniki pracuja w 8 ohm a nie w 4 wiec ich moc spadnie o połowe."

Jakaś nowa teoria? Takie podpięcie spowoduje tylko "cichsze granie" ......ale nijak się to ma do "basu" .

"a jak nie to moze wrzuc jakas mała skrzynke"

To radio nie ma wyjść RCA ......dawać "konwerter Hi>low " .......nie każdy chce suba .

PS: tak jak Sylwek napisał sprawdź podłączenia ,czy przypadkiem nie podłączyłeś tych głośników w przeciwfazie .......ale po tych 13 z tyłu basu się nie spodziewaj .

• #5 28 Mar 2008 17:12
    coolio78
    Poziom 9  

Co do fazowania głośników to nie sprawdzałem tego, nawet nie przypuszczałem że polaryzacja może mieć wpływ na dźwięk. Moje głośniki są osadzone w plastikach i nie ma tam nawet dystansów ale pomimo tego to chociaż powinno potrząsną tymi plastikami a tu nawet plastikami nie chce potrząsnąć, no cóż jutro jest sobota więc będę przeprowadzał próby na mim audio nawet założę to radyjko z fiata i zobaczę co się stanie. ja podejrzewam że to jest chyba wina instalacji w mim aucie i dlatego chcę zrobić próbę i podłączyć wszystko na krótko osobnymi kabelkami. W niedzielę zdam relację czy coś udało mi się zrobić.

• #6 28 Mar 2008 22:04
    kris1990r
    Poziom 17  

no cichsze granie na pewno zmniejszy bass... logiczne prawda??

• #7 28 Mar 2008 22:39
    powalla
    Moderator CarAudio

Napisałeś >"podpiecie szeregowe i dlatego nie ma bassu" .........słowa "nie ma" i użyte teraz>"zmniejszy się" chyba nie mają tego samego znaczenia ......czyżbym się mylił?

"bo głosniki pracuja w 8 ohm a nie w 4 wiec ich moc spadnie o połowe "

To też nie jest logiczne .......moc głośników nie spada ,tylko wzmacniacz przy podwojeniu impendancji odda o połowę (teoretycznie) mniej mocy ...........to jest logiczne > prawda?

• #8 03 Kwi 2008 01:35
    coolio78
    Poziom 9  

Witam, Tak jak mówiłem sprawdziłem całą instalację w mojej Xsarze od nagłośnienia. PO stronie kierowcy wszystko grało, natomiast po stronie pasażera były pozamieniane bieguny - na plusie był minus. Zmieniłem polaryzację i podłączyłem wszystko. Przy przednich zaciskach po stronie pasażera na mierniku pokazało mi, że jest o połowę mniejszy prąd niz w pozostałych - Co to oznacza ? I dlaczego tak jest ???

Głośniki trochę lepiej teraz grają, ale i tak nie jestem zadowolony z tego grania, wczoraj kupel przyjechał astrą 1,7D i jak puścił muzykę to aż miło było a u mnie tylko wysokie tony i troszkę basu. Dodam jeszcze że kumpel ma z przodu 16cm i z tyłu 13 i radio fabryczne astry.

Głosniki podłączyłem też na próbę osobną instalacją na krótko ale grały tak samo bez zmian. Wydałem kasę na dobry sprzęt bo chciałem mieć fajny dźwięk a tu okazuje się, że zestaw gra jak najgorszy chłan.

Może jedynym wyjsciem to trzeba podłączyć wzmacniacz z subem, tylko moje radyjko nie ma wyjścia RCA no i nie mam szansy na to by zamontować wzmacniacz ;(

Może ktoś z was ma jakiś pomysł .........

Dodano po 2 [minuty]:

A może mam założyć jakieś zwrotnice basowe ??? Co Wy na to ???

• #9 05 Kwi 2008 01:12
    coolio78
    Poziom 9  

Jakie zwrotnice basowe mam użyć do tych glośników JBL ??????

• #10 05 Kwi 2008 04:26
    jajek92
    Poziom 23  

zostaw, jak jest, to niczego nie zmieni.

• #11 14 Kwi 2008 17:34
    emil.siedlecki
    Poziom 1  

Mam to samo z Xarką I, choć z totalnie innym zestawem sprzętowym (JVC KD-BT1, głośniki przód/tył Hertz/Pionieer) także experymentowanie z innymi głośnikami/radiami ma tu małe szanse. Moje podejrzenie to denne wyciszenie drzwi i to należałoby w pierwszej kolejności zrobić jak będzie trochę cieplej to se zrobię i zdam relację czy pomogło :P

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo