Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlok motorola v3ree

rdopieralski 28 Mar 2008 15:50 2175 14
  • #1 28 Mar 2008 15:50
    rdopieralski
    Poziom 12  

Witam.
    JESTEM POCZATKUJACY serwisant. Mam wiktora program mms software 1.22. Podłaczylem telefon. Pieknie zczytało, wszedłem w serwis, wcisnałem odblokuj telefon. Ladnie zczytywało i nagle kaze mi zrobić testpoint, nie zrobiłem. Telefon cały czas teraz wyświetla komunikat: Boot loader 0C.C1 SW Version R3442A_G_0E.41.22R PH SIG ERR:35:02: OK to Program USB Transfer Mode.
    Czy da się to naprawić? Czy testpont od motki v3 może byc użyty do v3i/v3r itp.?

0 14
  • #2 28 Mar 2008 16:33
    darcjusz
    Poziom 12  

Witam,
    z tym bootem na pewno naprawi smart clip po prepare phone. Natomiast jesli chodzi o testpoint, to chyba to samo a jesli nie, to pozostaje sprawdzic gdzie przylozyc test point np.na: http://www.boot-loader.com/..
    Pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

sorki po prepare phone nie pojdzie, tylko test point mala pomylka.

0
  • #3 28 Mar 2008 16:49
    fingusio
    Warunkowo odblokowany

To nie jest zwykla V3. To jest V3re, jest to Motorola z serii Argon. Trzeba ją robić specjalnym TestPoint Adapterem. TP jest inny niż w starszych v3. Przeciez masz support więc zobacz sobie jakie TP do tego jest.

0
  • #4 28 Mar 2008 18:05
    arem
    Poziom 39  

poczytaj najpierw forum na stronie MSS , a potem zaczynaj robotę. Nawet przy tak dobrym sprzęcie jak MSSBox możesz uszkodzić telefon i mieć problem w postawieniu go.

0
  • #5 28 Mar 2008 19:53
    rdopieralski
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedz.Jesli moge dodac swoje trzy grosze.W szkole nie wszycy maja szóstki sa i tacy co maja trójki.Zacząłem z złej strony to fakt.Uważm,że jeśli ktoś czyta na forum i chce pomóc to niech pomoże,jeśli nie to swoje {cenne uwagi niech zostawi}dla siebie.Wracając do tematu.Jak teraz konkretnie moge naprawic telefon.Chciałem wgrać nowego flesza ale żeby to zrobic wiktorem to chyba trzeba najpierw tel.skomunikować a on teraz nie chce się połączyć z programem.

0
  • #6 28 Mar 2008 20:02
    jacunio
    Poziom 17  

Ja bym spróbował RSD Lite wgrać flasha, skoro nie masz smarta.

0
  • #8 29 Mar 2008 00:58
    mireczek_20
    Poziom 17  

Flashnij ja za pomocą jednego z dwóch programów. RSD to orginalny flasher Motoroli, znajdziesz go bezproblemu. I zobacz czy pomoże.

0
  • #9 29 Mar 2008 09:40
    RAJUS
    Poziom 20  

Witam
    Moim zdaniem dokoncz tego unlocka i telefon bedzie dzialal, potem flashuj. Niezbedny jest adapter do Argonow robilem kilka sztuk i bez problemu tyle ze blache trzeba ciac.
    Tez uzywam MSSBoxa2
    Pozdro

0
  • #10 29 Mar 2008 10:19
    gsm-raf
    Poziom 16  

Dokoncz simlocka, to telefon wstanie. Pamietaj - tylko nie wycinaj calego ekranu, tylko dziurke w nim, bo uwalisz fona i nie bedzie ladowal. Ja mam taka sztuke - lezy do dzis. POZDR.

0
  • #11 29 Mar 2008 12:42
    Multi_COM
    Spec od GSM

aby odblkoowac taki telefon najpier musisz go przefloashowac flashem naprawczym - jest na supporcie witka, dopiero pozniej mozesz probowac ponownei unlock za pomoca tp do mss'a (jest inny niz do smarta - chodzi mi o kabel)

0
  • #13 31 Mar 2008 22:03
    rdopieralski
    Poziom 12  

Witam.Czy ktoś poda link jak podłączyć testpointa .Dziś sprawdzałem na suporcie mms coś link nie działał.

0
  • #14 31 Mar 2008 22:28
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakiego maasz tp argon ?? Jezeli tego tp niemasz, to nie zrobisz loka z tej motorolki, lepiej jest robic po kodach bezpieczniej jest w nich.

0
  • #15 18 Sie 2008 18:06
    whiskey_
    Poziom 11  

Czy ktos sie orientuje dlaczego MSS wyrzuca mi taki błąd....?

1.24 - R3442A_G_0E.41.22R, Boot:0CC1
    Czytanie danych ...
    Telefon wy³¹czony
    Please disconnect phone and connect battery hook (adapter version 3) and not powered (original) USB cable
    Telefon znaleziono. Kontynuacja ...
    Proszê pod³¹cz specialny testpoint
    Proszê przytrzymaj - testpoint pod³¹czony...
    Proszê od³¹cz specialny testpoint
    Typ koϾi flash: Tyax 16 bit, rozmiar - 32 Mb
    Robiê kopie zapasow¹ obszaru PDS
    Rozpoczêto Odblokowanie Telefonu
    B³¹d Krytyczny: 159
    [6:04:56 PM] B³¹d - 40%

Odblokowywanie dojdzie do 40% i wywala blad...

0