Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

symulacja filtru w pspice.

28 Mar 2008 16:02 1776 4
  • Poziom 11  
    Próbuję w pspice wykonać symulację filtru pokazanego na poniższym rysunku. Układ bez zasilania umiem wykonać, ale nie wiem jak go i czym zasilić. Jakbym ktoś mógł wykonać ten filtr w pspice i zamieścić te pliki związane z tym filtrem byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi głównie o to abym dowiedział się jaka jest częstotliwość graniczna tego filtru.

• Poziom 11  
    Wielkie dzięki, ale ja chyba nie posiadam biblioteki tego wzmacniacza TL082 bo pokazuje kwadrat z pytajnikiem. Sam robiłeś ten wzmacniacz czy skądś ściągłeś te biblioteki? Dzięki
  • Poziom 11  
    jony dzięki Ci. Już wszystko mi działa. Teraz mogę sprawdzić i zmienić częstotliwość graniczną tego filtru.

------------------------------------------------------------
    dodano:
    ------------------------------------------------------------
    Charakterystyki które otrzymuje są czytelne, ale chciałbym aby były dokładniejsze. Oto otrzymuję taką charakterystykę:

A chciałbym aby była taka jak tutaj:

Ta wyżej charakterystyka należy do tego samego filtru (nie tego z schematu ideowego) co charakterystyka pierwsza. Ta charakt. należy do kolegi, który nie chce mi podać schematu ideowego. Jakby ktoś mógł doradzić to by było suuper.

THX

P.S.
    Schemat filtru środkowego.