Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba A105-brak dźwięku

28 Mar 2008 18:45 8553 15
  • Poziom 20  
    Witam.
    W laptopie Toshiba A105 nie slysze dzwiekow zarowno z glosnikow wbudowanych jak rowniez ze sluchawek. Laptop normalnie odtwarzal dzwiek. Zamknalem klapke i laptop normalnie przeszedl w stan hibernacji. Po poludniu po powrocie do domu otwarlem klapke i komputer normalnie przeszedl do stanu pracy, jednak nie odtwarza dzwieku. Wszystkie regulacje glosnosci sa ustawione na maxa. Dzwiek nie odtwarza sie z zadnego odtwarzacza. Nie slychac takze dzwieku startowego Windowsa. Jak moge sprawdzic co sie stalo?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Menedżer urządzeń sprawdź czy nie ma jakichś znaków zapytania
  • Poziom 20  
    Nie ma. W zakladce karty muzycznej jest wszystko w porzadku.
  • Poziom 32  
    Jeśli masz w kompie inne konta użytkowników sprawdź czy u nich to samo będzie, jak nie to stwórz potem wywalisz najwyżej - wykluczymy częściowo software
  • Poziom 20  
    Nie dziala na innym koncie uzytkownika.
    Jest jakas mozliwosc zeby sprawdzic sprawnosc karty muzycznej?
  • Poziom 32  
    Spróbuj odinstalować stery i zarzuć na nowo
  • Poziom 20  
    Nie mam sterownikow. Mam tylko plytke "Recovery" ale ona stawia caly system na partycji systemowej usuwajac stara. Nie chce na razie tego robic zeby nie tracic calej partycji systemowej. Czy sa jakies metody na sprawdzenie karty muzycznej? Moze ona przestala funkcjonowac poprawnie?
  • Poziom 32  
    Skoro menedżer nie ma zażaleń pod jej adresem to albo coś z suwakami głośności albo stery albo padła ale w windzie dalej stoi ok, wirusów takich nie widziałem
  • Poziom 20  
    Z jakimi suwakami? Te w windowsie czy te w obudowie laptopa? W obudowie mam pokretlo potencjometru. Krecenie nic nie daje.
    Poczekam moze na informacje jak mozna sprawdzic stan techniczny katy muzycznej.
  • Poziom 32  
    Potencjometr ... brzmi podejrzanie ale pierwszo wolałbym chyba formata zrobić (obecny C: wrzucić do obrazu ghostem jakby to nie był system) ale poczekaj może ktoś wpadnie na coś lepszego
  • Poziom 20  
    Kombinacja klawiszy Fn+Esc wycisza u mnie dzwiek (Mute). Zauwazylem ze jak np w Winampie wlacze jakas muzyke to w podlaczonych sluchawkach slychac bardzo cicho lekkie trzaskanie i szum, buczenie. Jak scisze pokretlem glosnosci albo uzyje Fn+Esc to wszystko cichnie i nic nie slychac. W glosnikach laptopa slychac natomiast ciagle ciche buczenie podobne do linii wysokiego napiecia w wilgotny dzien.
  • Poziom 15  
    Witam,
    czy nadal masz ten problem? Pytam ponieważ u mnie jest to samo. Walczę z tym od wczoraj i nic nie mogę zdziałać. Z tego, co poczytałem w necie podobny problem ma sporo ludzi. Jest to lapotop wypuszczony na rynek amerykański i z tego, co piszą najlepiej mieć oryginalne stery dostarczone na płycie. Niestety płyta się zawieruszyła i dupa :/ W menadżerze urządzeń nie wywala żadnego problemu, że brakuje mu coś do karty muzycznej.
    Śmieszne jest to, że oferowane stery na stronie głównej Toshiby do tego modelu nic nie pomagają.
    Ehhhhh
  • Poziom 20  
    Witam. Problem jest nadal. Jeszcze nie probowalem postawic na nowo system z plytki recovery ale jak to zrobie to dam znac czy to cos pomoglo. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Czy problem został rozwiązany? Mam podobne objawy w innym laptopie firmy Toshiba i jestem ciekawy czy to wada sprzętowa czy programowa.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na laptopie do tej pory nie stawialem na nowo systemu. Podejrzewam spiecie z powodu podlaczenia wadliwych glosnikow z zasilaczem. Bylo prawdopodobnie przepiecie na przewod sygnalowy i to spalilo karte muzyczna. Kupilem karte muzyczna na usb, mala jak pendrive, jej uzywam i sprawdza sie dobrze, oczywiscie na sluchawkach albo zewnetrznych glosnikach.
    Pozdrawiam.