Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ©koda Symphony CD

Klauzero 28 Mar 2008 21:14 1818 4
 • #1
  Klauzero
  Level 10  
  Witajcie,
  wierzę że tu znajdę odpowiedz na pytanie, które sprawiło że serwisanci w ASO rozłożyli ręce...

  Zapewne wiecie, ale gwoli wyja¶nienia problemu... w ©kodzie Octavii można regulować pod¶wietlenie radia (tym samym pokrętłem, którym reguluje się jasno¶ć zegarów itp.). U mnie regulator występuje, działa bez problemu (zmienia się pod¶wietlenie wszystkich przeł±czników, nawet z tyłu), jednakże radio ¶wieci zawsze tak samo - na maxa. Ponadto radio daje się uruchomić bez kluczyka mimo wł±czenia opcji KEY.  Teraz konkrety - radio 1U0035156D made by Technisat. Kostkę ISO sprawdzałem i jest na bank wszystko OK>regulacja natężenia w pinie 6 działa, w pinie 4 przy wyjętym kluczyku napięcia nie ma, przy wł±czonym zapłonie pojawia się. Z ciekawo¶ci odł±czyłem pin 6 z kostki i... działa pod¶wietlenie. Jest jakie¶ rozwi±zanie? Można to przeprogramować? Mam wrażenie, że radio siedziało wcze¶niej w Superbie, gdzie regulowane było po CANie. W mojej Skodzinie CAN nie jest podpięty. Reszta działa OK.

  Czy ewentualnie kto¶ z okolic Łodzi mógłby się tym zaj±ć?

  Z góry dziękuję za odpowiedĽ.
 • #2
  kamyczek
  Level 38  
  Trzeba zacz±ć od tego czy to radio ma opcję pracy bez magistrali can czy też do prawidłowej pracy wymaga can
 • #3
  Klauzero
  Level 10  
  Głowy nie dam sobie uci±ć, ale raczej powinno mieć możliwo¶ć współpracy bez CAN, ponieważ nie wszystkie Octavie w tym roczniku co radio (2004) posiadały CAN.
 • #4
  djlj24
  Car audio specialist
  Radio ma programowo możliwo¶ć zmiany pod¶wietlenia z analogowego na CAN. Nie napisałe¶ czy radio było założone fabrycznie czy też dołożone i czy kto¶ nie robił w nim przypadkiem akcji kod.
 • #5
  Klauzero
  Level 10  
  Radio kupiłem na Allegro, ewidentnie nie reaguje na sygnały analogowe. W takim razie jest jednak na CAN, w jaki sposób można dokonać przeprogramowania?

  Edit: Kod znany był od nowo¶ci, nic nie było kombinowane. Po wpisaniu 4 cyfrowego kodu radio działa bez problemu. Dzisiaj na giełdzie samochodowej ogl±dałem identyczne radio (model, rocznik, Technisat), działało idealnie na analogu, więc jest to kwestia przestawienia. Pytanie tylko jak?