Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie najlepiej głośniki do pioneer a450r

czarnyzz5 28 Mar 2008 23:04 1220 2
  • #1 28 Mar 2008 23:04
    czarnyzz5
    Uczeń

mam wzmacniacz pioneer 450r i postanowiłem se zrobić kolumne tylko niewiem jaki głośnik kupić do 200zł kupiłem 2 ALPHARDY CW 1202 CX-RED
    i grały bardzo marnie tak więc je sprzedałem teraz skupiam się na jednym pożądnym głośniku tylko niewiem jakim

0 2
  • #2 28 Mar 2008 23:36
    pituś
    Poziom 10  

to zalezy czy chcesz zrobic subofer czy zwykle glosniki do suchania muzyki bo 2 ALPHARDY CW 1202 to sa glosniki nisko tonowe nie ma sie co dziwic ze nie byles zadowolony z tego zakupu poszukaj na alegro gotowych kolumn bo zeby sobie samemu zrobic glosnik musisz wiedziec jaka pojemnosc pudla musi byc do danego glosnika ile cm^2 bas reflex i pare innych parametrow

i nie szukaj bardzo mocnych tych glosnikow bo twoj wzmacniacz ma takie parametry
    Moc 2x90 przy 4 Ohm, 2x55przy 8 Ohm
    to wiekszych niz 150w przy 4 Ohm ci sie nie oplaca bo i tak tego nie wykorzystasz bo nie wykorzystasz ich mocy, podglaszajac do 70-90% bedziesz mial przesterowanie wzmacniacza a glosniki beda miec jeszcze duzy zapas ktorego nie wykorzystasz tylko wydasz kase

0
  • #3 17 Lis 2009 02:30
    kalus_100
    Poziom 1  

witam ,

w prezencie dostałem od starego znajomego właśnie owego wzmaka razem z głośnikami http://allegro.pl/item818561651_kolumny_glosnikowe_polaris_120.html

od razu pragnę powiedzieć ze nie mam pojęcia o sprzęcie audio a moc , wejsciowa , wyjsciowa , opór i inne parametry to dla mnie czarna magia .

Moje pytanie jest takie czy ten zestaw pasuje do siebie ? nie chodzi mi o jakosc odsluchu tylko o to czy jedna z tych rzeczy się nie spali przy głośnym słuchaniu muzyki .

z góry dziekuje za pomoc :)

0