Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

epson stylus dx4450 poszukuje informacji

29 Mar 2008 15:04 8948 5
  • Poziom 9  
    Poszukuje materiałów do urządzenia wielofunkcyjnego epson stylus dx4450 , nie chodzi mi o instrukcje obsługi lecz o schemat jak poradzić sobie z przepełnieniem absorbera tuszu, tzw. pampersa oraz innych materiałów pomocnych dla tego urządzenia które nie są zawarte w instrukcji obsługi.

Pytam ponieważ to jest moja 1drukarka atramentowa.
    Tych informacji szukałem w necie jak i na forum.

Może ktoś mi odpowie na te pytania:
    1. ile tuszu zużywa przy włączaniu jej (jeśli zużywa)
    2. jak zapobiegać wysychaniu głowicy czyli co ile czasu robić wydruk i jaki
    aby temu zapobiec.
    3. Czy można używać tusz barwnikowy do tej drukarki czy tylko pigmentowy.
    4.Czy można używać w nich tusz pigmentowy lub zwykły (barwnikowy). Tusze typ A.
  • Poziom 10  
    Witam

Jestem posiadaczem wlasnie tej drukarki. Jesli nie drukujesz czesto to przynajmniej raz w tygodniu wykonaj test dysz. Powinno wystarczyc. Gdzies wyczytalem ze podczas wlaczania drukarka ta tez zuzywa troche tuszu, takze jesli nie jest to konieczne to sie lepiej nie bawic.

Mam tez pytanko:
    Po kilku wydrukach (nie liczylem dokladnie 5 - 10) drukarka przed rozpoczeciem drukowania cos czysci, ale nie jestem pewien co to jest i czy to normalne, po tym zabiegu zmniejsza sie widocznie poziom tuszu.
    czy to moze byc czyszczenie glowic?? czy raczej akyualizuje poziom tuszu??

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    tak zużycie tuszu jest minimalne przy włączaniu a jest to w każdej drukarce,
    przy włączaniu drukarka wykonuje czyszczenie głowicy ale przy tym jest niskie zużycie tuszu. ( w drukarce jest absorber tuszu, tzw. pampers gdzie magazynuje się tusz zużyty który nie został wydrukowany).
    Najwięcej tuszu zużywa jak wykonasz jej konserwacje które są dostępne z poziomu windowsa.
    Epson pokazuje tylko w przybliżeniu ilość tuszu.

Te informacje które podałem to pochodzą z źródeł różnego pochodzenia ale nie gwarantuje że są prawidłowe dlatego proszę je traktować jako ogólne.
    A jeśli jest jakiś fachowiec na tym forum to proszę go o udzielenie się w tym temacie.
  • Poziom 13  
    Poszukaj na tej stronie http://eserviceinfo.com. Jest tam wiele pożytecznych rzeczy. U siebie musiałem zresetować Epsona r265 i znalazłem to co było mi potrzebne.Tak nawiasem mówiąc to są jaja,że Epson nie pisze w gwarancji,że co jakiś czas trzeba reset drukarki zrobić.Bo pewnie wielu ludzi by ich(o***o)
  • Poziom 9  
    fajna stronka, tylko szkoda że nie znam języka angielskiego. może ktoś zna strony taki w języku polskim?
  • Poziom 2  
    Nigdy nie kupuj EPSONA a przynajmnije nie DX4450
    nie wszystkie zamienniki działają
    jeśli jest tusz czarny a pozostałych nie ma nic nie wydukujesz
    żre tusz niemiłosiernie
    pojemniki są maleńkie
    jakość bez rewelacji
    straszne problemy z serwisem

zdrowia
    macio