Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jakiej drukarce epson najlepsza pompka?

inz.damian 29 Mar 2008 17:34 2109 10
  • #1 29 Mar 2008 17:34
    inz.damian
    Poziom 9  

Witam, poszukuje pompki perystaltycznej, i czytalem ze w drukarkach epson takowe sie znajduja, i potrzebuje opinii/porady, dotyczacej tegoz urzadzenia.
    Czy we wszystkich modelch jest montowany jeden rodzaj tych pompek? i jaka wydajnosc maja te pompki(ew jaki model drukarki ma najbardziej wydajna pompke?)?
    Ile ich sie tam znajduje(jedna do wszystkich kolorow, czy kazdy kolor ma osobna?)
    Jak sa napędzane(maja osobny silniczek, czy sa napedzne np z ktoregos walka)?

Ew gdzie jeszcze mozna znalezc taka tania pompke przewodowa(perystaltyczna), w innych urzadzeniach/drukarkach?
    generalnie chodzi o wydajnosc ok 100[ml]/1-8[min]

0 10
  • #3 31 Mar 2008 16:59
    inz.damian
    Poziom 9  

Ok, w takim razie co to jest za pompka o ktorej mowa m.in. w tych tematach?:

http://szukaj.elektroda.net/search.php?mode=results&user_id=-1&sid=

a takze znalazlem w internecie taki post:

"Pompy perystaltyczne (jelitkowe) mają często zastosowanie a są tak niepozorne że czasem nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Taką pompkę na przykład odkryłem dawno temu w spryskiwaczu szyb w samochodzie. Było to tak dawno, że nie pamiętam już w jakiej marce samochodu wykorzystano ten wynalazek. Ostatnio znalazłem też taką minipompkę w drukarce Epson, gdie służy ona do wysysania tuszu w celu udrożnienia głowicy drukującej piezoelektrycznie."

albo:

"Mój Canon ma podobną pompkę do odsysania nadmiaru tuszu, pewnie jak większość atramentówek."

Pozdrawiam

0
  • #4 01 Kwi 2008 16:30
    rem-t
    Poziom 11  

dioda1000
    ciężko się mylisz pisząc że w Epsonach tej pompki nie ma.
    Oczywiście że jest, bo przecież nadmiar tuszu musi być przetransportowany z odsysacza do pampersa.

Nawet miałem taką pompkę z epsona niestety poszła do kosza.
    Napędzana jest ona z wałka ( nie ma własnego zasilania ), i jest wyposażona w rolki dociskowe.

Można spróbować uderzyć do jakiekoś serwisu drukarek, a nóż mają jakąś na zbyciu

0
  • #5 04 Kwi 2008 21:22
    inz.damian
    Poziom 9  

rem-t napisał:
    dioda1000
    ciężko się mylisz pisząc że w Epsonach tej pompki nie ma.
    Oczywiście że jest, bo przecież nadmiar tuszu musi być przetransportowany z odsysacza do pampersa.

Nawet miałem taką pompkę z epsona niestety poszła do kosza.
    Napędzana jest ona z wałka ( nie ma własnego zasilania ), i jest wyposażona w rolki dociskowe.

Można spróbować uderzyć do jakiekoś serwisu drukarek, a nóż mają jakąś na zbyciu

A mozna wiedziec jaka to drukarka byla?
    Pozdrawiam

0
  • #6 05 Kwi 2008 11:35
    Awdeg
    Poziom 26  

Napisz do czego chciałbyś użyc tą pompkę,odpowiem z którego modelu epsona będzie najlepsza

0
  • #7 05 Kwi 2008 11:55
    tzok
    Moderator Samochody

Na pewno jest taka pompka w serii StylusColor C4x. Tak jak pisali poprzednicy jest to jedna pompka dla wszystkich kolorów, napędzana z wałka... niestety jakiś czas temu wyrzuciłem C42 z uszkodzoną głowicą :/ ale myślę, że na Allegro kupisz uszkodzoną za 15-20zł.

0
  • #8 05 Kwi 2008 11:58
    qra_633
    Poziom 17  

Witam
    Kiedyś zdobyłem z kumplem drukarkę Epsona model chyba BJ-3000(taka stara z 15"wałkiem).
    W drukarce tej tusz nie jeździł razem z głowicą tylko był w dużym pojemniku wsuwanym od frontu w obudowę drukarki.

Z tego co pamiętam to tusz był podawany jedną pompka do głowicy, a ten odessany po drukowaniu wracał do zbiornika przez drugą.

Co do dwóch pompek mogę się mylić, ale jedna była na pewno.

0
  • #9 06 Kwi 2008 22:03
    inz.damian
    Poziom 9  

Awdeg napisał:
    Napisz do czego chciałbyś użyc tą pompkę,odpowiem z którego modelu epsona będzie najlepsza

Otoz pompka potrzeban jest mi wlasnie do transportowania tuszu, takze bylaby uzywana praktycznie zgodnie z przeznaczeniem konstruktora.

Pozdrawiam

0
  • #10 08 Kwi 2008 12:12
    wladek83
    Poziom 32  

Szanowny Kolego - czy pompka napędzana paskiem z silnicza a pochodząca z drukarki Epson zadowala Pana ? U kolegi na szrotowisku jest Epsonów bez liku, wymontuję i wyślę. Zaznaczam, że żadna z pompek w Epsonach nie jest wyposażona w indywidualny silniczek, nie można zrobić tak, by podłączyć np. 12V do silniczka w pomce i psikać płynem. Koszt wysyłki wg stawek Poczty, cena pompki = 0 ,- .

Pzdr.

0
  • #11 08 Kwi 2008 12:32
    gabrycha
    Poziom 19  

dopiszę od siebie też jedną uwagę:
    praktycznie WSZYSTKIE epsony posiadają takową pompeczkę. a o pomiarach wydajności możemy zapomnieć.
    Dodajmy jeszcze że nie jest ona przeznaczona do pracy ciągłej a jedynie sporadycznej i z niewielkimi obrotami.
    Więc przy potrzebach ok 100[ml]/1-8[min] to się zużyje po 500ml. - to to tego nie pociągnie - szukać trza czego innego.

0