Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny i wzmacniacz do ~1000 zł

dawids20 29 Mar 2008 18:25 7973 95
  • #1 29 Mar 2008 18:25
    dawids20
    Poziom 17  

Witam

Myślę nad kupnem kolumn do domu.
    Powierzchnia pokoju to jakieś 25-30 m2.
    Myślałem nad czymś z STX'a np: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=0&vSubPage=397&vItemDB=itemdb
    Ale po przeczytaniu kilku opinii na te kolumny zaczynam zmieniać zdanie.

No i pytanie jakie kolumny zakupić?
    I jeszcze jakiś wzmacniacz do tego, nie musi być nowy, żeby był dobry.
    A nie wiem jak z subem bo w kolumnach nie będę miał chyba takiego basu jaki leci z subwoofera, więc też by się jakieś przykłady przydały.
    Tylko jak go podłączyć? Ale to już potem, narazie sprzęt.:D

Aha i słucham muzyki techno, disco....

A cena hmmm coś w granicach ~1000 złotych, ew może być trochę ponad tysiąc max 1500 ale poniżej też możecie podać coś.

0 29
  • #2 29 Mar 2008 19:02
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Mar 2008 20:13
    dawids20
    Poziom 17  

No ale coś więcej napisz, dlaczego mi polecasz taki sprzęt, coś na temat tego co ja napisałem.....

0
  • #4 30 Mar 2008 16:13
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Mar 2008 18:34
    Micharlito
    Poziom 35  

Wcale te unitry takie super nie są zdecydowanie lepiej dołożyć i kupić coś z stajni Technicsa Pioneera czy Yamahy chyba że mamy na prawdę ograniczony budżet. Za owe pieniądze co autor posiada można kupić zdecydowanie lepszy wzmacniacz. Np YAMAHA A-1020 i Altus200 ta yamaha każdą unitre bije na łep potężne trafo tranzystory senkena kondensatory NIPPONA czuć te jakość. Altus200 to seria zdecydowanie lepsza od starszej a do rocku techna i innych nadaje się znakomicie jak i na małe imprezki do 1500zł można taki zestaw spokojnie dostać A200 używane do 700zł spokojnie yamaha też w 700zł można dostać lub mniej ostatnio na allegro były nawet A300 za 600zł !!

0
  • #6 30 Mar 2008 18:40
    dawids20
    Poziom 17  

Tylko kolumny to ja bym wolał nówki a wzmacniacz mógł by być używany.
    Ten wzmacniacz to jest taki jeden na allegro, numer aukcji: 332423251
    Tylko że ma 150W na kanał a to chyba troszkę zamało.
    Aha i te STX to podają prawdziwą moc czy nie? Bo gość na innym forum zapewniał mnie że na 100% moc prawdziwa. A te Altusy to mają prawdziwą moc prawda?

Aha a subwoofer jak podłączyć? Np. pod ten wzmacniacz YAMAHA?
    Są tylko 2 wyjścia na 2 kanały to sub gdzie się znajdzie?

0
  • #7 30 Mar 2008 20:05
    Micharlito
    Poziom 35  

O podłączenie suba się nie martw jest wiele sposobów. Ta yamaha ma 2X125W dla 8ohm całego pasma uważasz że to mało ? Może i tak na kolumnach takich jak podane STX na pewno nie zagra to odpowiednio. Inna kwestia to końcówka mocy M40 jest też na allegro sprawdź... ta oddaje 2X120W dla 8ohm ale to końcówka no i zdecydowanie tańsza niż ta A-1020 która stroi tam już parę miesięcy nie kupuj jej za takie ogromne pieniądze w żadnym wypadku. Kolumny tego STX to kiepski produkt poza tym STX to taka klasa alpharda. Tak jak wyżej pisałem A200 lub A300 jak dostaniesz ta końcówka M40 i na pewno będziesz zadowolony bo z tych STX to wątpię ... na tej końcówce i A300 napędzisz nie jedną imprezkę na sporych salach. Aha no i kolumny używane to nie znaczy że odrazu są jakieś do kitu i nie można ich kupić w dobrym stanie można dostać na allegro A300 w cenie 800zł komplet

0
  • #8 30 Mar 2008 21:05
    dawids20
    Poziom 17  

Ta końcówka mocy to jest ta: 335751010 ?
    Albo: http://www.subasta.pl/item-44334_wzmacniacz_yamaha_m40__c40__2x390w_din_okazja.html

Jeśli chodzi o jej cenę to też tania nie jest...

A na tą Yamahe A-1020 to ile uważasz można by było przeznaczyć?
    Za jaką cenę by się ją opłacało kupić?

A co do kolumn to nie ma jakichś tańszych niż te altusy 300?
    Żeby też były mocne i dobre.
    Ale czego one są takie drogie? Co w nich jest takiego drogiego/dobrego?

Aha a te kolumny Altust 300 w porównaniu z STX F-280 są mocniejsze czy nie?> STX'y zawyżają moc?

I jaki jeszcze subek do tego polecacie. Żeby był mocny bas, głęboki, żeby nisko zszedł, może to być tuba...

0
  • #9 30 Mar 2008 22:08
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Nagłośnienie Domowe.

0
  • #10 31 Mar 2008 18:08
    dawids20
    Poziom 17  

Tak poprzeglądałem internet i myślę że tonsil'e są za drogie.
    Co w nich jest takiego dobrego?
    Może jakieś inne kolumny niż tonsil'e mi polecicie?
    Te STX są na pewno takie złe?

No i jak z tym wzmacniaczem? Może być też końcówka mocy tylko żeby była dobra jakość i moc.

I jeszcze jakiś subwoofer do tego z mocnym uderzeniem basu i dość dużą mocą.
    Aha dodam jeszcze że w domu posiadam kolumny od/przy wierzy SONY CMT-HPZ7 ich moc to chyba 60W na kanał i chciałbym je też podłączyć do tego zestawu.

No to co mi teraz polecicie? Proszę o odpowiedzi odrazu ze szczegółami typu: Dlaczego taki sprzęt, czy będzie dobry do tego i tego..... itp

Aha i moc jaka mnie interesuje to jakieś 300W by się przydało.
    A cena niekoniecznie musi ten tysiąc przekraczać.

EDIT: A co myślicie o takich kolumnach: (numer aukcji) 335315087
    Dobre są? Bo tak na wygląd patrząc np po membranach to wydają mi się dość dobre.

0
  • #11 01 Kwi 2008 15:42
    dawids20
    Poziom 17  

Odświeżam temat.
    Proszę o pomoc kogoś kto się na tym w miarę dobrze zna...

0
  • #12 01 Kwi 2008 23:35
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 02 Kwi 2008 07:03
    dawids20
    Poziom 17  

s_z_a_m_a_n napisał:
    Dobra, to ja się już nie będę odzywać :P

s_z_a_m_a_n może i dobry jest ten sprzęt z unitry ale napisz mi o nim coś więcej, jaki konkretnie rodzaj mi polecasz i dlaczego to.
    Bo chce wiedzieć coś więcej o sprzęcie jak będę miał go kupić.

0
  • #14 02 Kwi 2008 09:44
    Qiubiac
    Poziom 18  

Otóż to kolego SZAMAN proszę o konstruktywną wypowiedź czemu akurat unitra tylko błagam nie pisz ze jest dobra i ze to klasyk bo to wiemy :) Poproszę konkretne modele i parametry.

0
  • #15 02 Kwi 2008 19:38
    dawids20
    Poziom 17  

robertos08 na samym początku napisze dzięki za odpowiedź:D
    No i do rzeczy w sumie sprzęcik nawet fajny.
    Tylko jaki masz basik w tych kolumnach? Jest wystarczająco mocny?
    Aha i moc jak prawdziwa czy raczej zawyżona?
    Aha i jaka jest wogóle róznica pomiędzy kolumnami a monitorami?

A wzmacniacz to nie będzie za słaby na ten sprzęt? Jak tą moc się wyliczało przez połowe prawda? To wtedy by wyszło dobrze...
    A co do tym monitorków to dość fajne tylko trochę więcej mocy bym oczekiwał, jakieś 2x 200W by wystarczyło.
    Tylko z tymi magnatami to trochę nie wierze w tą moc bo np te: 339243086 (numer aukcji) są potężniejsze co widać nawet po budowie a mają tylko 20W więcej.

Aha i jeszcze ze wzmacniaczem to dużo gorszy jest dźwięk z końcówki mocy, bo cenowo to by było lepsze rozwiązanie no i mocowo też, a wtedy było by więcej kasy na kolumny..

Co do tego suba to myślałem o tym żebym go sobie samodzielnie zrobił. W lato dopadnę trochę czasu napewno to powoli bym się uczył co i jak robić i bym sobie jakiegoś zrobił.
    Konstrukcja to mniejwięcej taką bym chciał:
    http://www.vpx.pl/up/20080401/167215b0f0c926fd88cf15a86dbef2dd20698c165148..

0
  • #16 02 Kwi 2008 19:56
    Qiubiac
    Poziom 18  

Pionek jest cacy :) Powiedz jak duze pomieszczenie chcesz nagłośnić sobie?

0
  • #17 03 Kwi 2008 07:18
    dawids20
    Poziom 17  

Qiubiac napisał:
    Pionek jest cacy :) Powiedz jak duze pomieszczenie chcesz nagłośnić sobie?

Tak jak w pierwszym poście pisałem 25-30 m2 (dokładniej to 5,5 * 5,5 chyba)

0
  • #18 03 Kwi 2008 09:49
    Qiubiac
    Poziom 18  

O przepraszam moje przeoczenie, myślę że ten zestaw w zupełności wystarczy ja mam yamahe A520 i tuner T 520 oraz kolumny Fenix 2 polskiego tonsilu w pomieszczeniu podobnym objętościowo do Twojego i powiem, że śmiga aż miło, a ja chce pokazać na co mnie stać to i sąsiedzi słyszą dwa bloki dalej :)

0
  • #19 03 Kwi 2008 16:02
    dawids20
    Poziom 17  

Wszystko fajnie ale no niestety trochę za słaba moc.
    No bo mi trzeba coś mocniejszego żebym miał na kilka lat a nawet dłużej.
    Mam w domu kolumienki które mają po 60W czyli razem 120W no i zdecydowanie za mało to jest.
    A co myślicie o takich kolumnach estradowych?
    Dziś widziałem takie, nagłaśniały halę (ponad 20m samej długości) no i pięknie było słychać i piosenki i głos, tylko że to są już porządne, miały 500W RMS no ale jakość dźwięku jest w nich bardzo dobra, a jak myślicie jak by to się sprawiało w domu?

Tak jak na mój pokój dobre by były estradówki?
    I subwoofer bym sobie w lato kupił.
    Jeśli to dobra decyzja to podajcie mi proszę jakiś przykład 2 kolumn estradowych (moc 400 - 500W razem) i do tego jakiś wzmacniacz żeby to zasilił lub końcówka mocy.

0
  • #20 03 Kwi 2008 16:08
    Qiubiac
    Poziom 18  

Yamaha A520 ma sporego kopa i doprawdy nie potrzebujesz estradówek do mieszkania Uwież na słowo ...

0
  • #21 03 Kwi 2008 17:01
    dawids20
    Poziom 17  

Qiubiac napisał:
    Yamaha A520 ma sporego kopa i doprawdy nie potrzebujesz estradówek do mieszkania Uwież na słowo ...

No może i z tymi estradówkami to przesada ale w porównaniu z moimi kolumienkami SONY co mają 120W razem no to zdecydowanie za mało jest 200W.
    No bo mi tak dokładnie nie chodzi o to żeby siedzieć w pokoju i słuchać na fulla tylko wyjść na pole zrobić sobie np. grilla i puścić muzyczkę, o to się najbardziej rozchodzi, żeby mi dość mocno grało na polu.
    A pokuj mam na 2 piętrze (pierwszy jest parter a potem pokój) czyli wysokość jakieś 6m, a do tego trzeba coś mocniejszego.
    No i dlatego mnie interesują kolumny o mocy przynajmniej 300W.
    Aha no ale estradówki czemu nie jakość dźwięku jest chyba porównywalna do kolumn prawda? A tańsze są.
    No ale dobra to jakieś przykłady z kolumn o tej mocy na przedziale 400W bym prosił.

A to że ta moc wystarcza to wierze Ci na słowo ale tak jak przedstawiłem wyżej, dlatego m.in. chę żeby były takie mocne....

No to jakie mi teraz podasz/podacie?

0
  • #22 03 Kwi 2008 17:08
    Qiubiac
    Poziom 18  

Dobrej jakości estradówki to np Mackie SRM450 aktywne (wzmacniacz w kolumnie) ... A jak juz sie upierasz to powiem ci że 100 wat kolumna jak będzie miała dobry SPL (skuteczność) to przy 90 watowym zasilaniu pozwoli ci sie cieszyć muzyka nawet w piwnicy przy założeniu że kolumny będą na tym twoim 2 pietrze. Gorąco ci odradzam zakup estedówek do domu są wielkie nie poręczne i nie będziesz zadowolony z ich łupania... A teraz przepraszam mykam do pracy do klubu a o dźwięku wiem sporo... pracuje przy realizacji live...

0
  • #23 03 Kwi 2008 17:24
    dawids20
    Poziom 17  

Ok no to o estradówkach zapomnijmy.
    No ale dobra to jakie te kolumny byś polecił.
    Tylko że chciałbym mieć te 300-400W.
    No już ew. gdyby nic dobrego nie było to pomyślę nad słabszymi ale raczej nie chce zmieniać zdania z mocy.

No to na odpowiedź będę czekał jak przyjdziesz.....
    Chyba że ktoś inny jeszcze pomoże

0
  • #24 03 Kwi 2008 18:27
    lord_blaha
    Poziom 33  

sprawdź PW i nie upieraj sie przy takiej mocy, 300W nie wytrzymasz, a dobre kolumny 150W zagrają tak, że gałki do 3/4 nie przekręcisz...

0
  • #25 03 Kwi 2008 18:53
    dawids20
    Poziom 17  

lord_blaha napisał:
    sprawdź PW i nie upieraj sie przy takiej mocy, 300W nie wytrzymasz, a dobre kolumny 150W zagrają tak, że gałki do 3/4 nie przekręcisz...

Dzięki że chcesz mi pomóc.
    Ale co to jest za firma TB audio systems? Pewna ona jest?
    Co do tej mocy no to niech będzie 250W ale niżej chyba nie zejde, wolę mieć zapas mocy.,
    Słyszałem kilka kolumn 200W (chyba to były) też, i tak strasznie mocne to one nie były.
    Owszem ładnie dawały na dyskotece która była organizowana w szkole i nie było to aż trak duże pomieszczenie, ale kasy dużo nie stracę na tym a będę miał mocny sprzęcik.
    Myślę że ta cena pomiędzy 50-100W nie jest aż tak duża więc....

No ale dobra to coś do 300W chociaż wolałbym żebyście jednak podali mi coś co ma ok 400W.

Z tą gałką jeśli mówisz że nie podkręcę do 3/4 to podkręcę, podkręcę i to jeszcze w pierwszy dzień testów :D

Proszę o podanie kolumn trochę mocniejszych, chociaż te 300W, więcej już nie....

0
  • #26 03 Kwi 2008 19:00
    lord_blaha
    Poziom 33  

Mojemu znajomemu robili podłogówki, zresztą byłem z nim na odsłuchach i zrobiło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie...więc firma raczej pewna.

0
  • #27 03 Kwi 2008 19:04
    dawids20
    Poziom 17  

Tylko gdzie tu jakieś kolumny znaleźć?
    Z tego co widziałem to narazie sam subek jest opisany i kilka fot strzelonych.
    A kolumn ani śladu.
    Podaj mi jakieś linki do tych kolumn bo coś ciężko mi je znaleźć.

EDIT: Teraz doczytałem lepiej, czyli oni robią te kolumny za zamówienie.
    A twój znajomy ile zapłacił i za jaką moc?
    Porównując do innych firm to dobry był to wybór?

0
  • #28 03 Kwi 2008 19:11
    lord_blaha
    Poziom 33  

Koleś przesiadał się z kolumn DIY, więc był zachwycony... Ja bym te jego kolumny za 1300 zł porównał do Siest może, ale on kazał im się skupić bardziej na basie- grały czysto,a z tego co mocno utkwiło mi w pamięci to wykończenie, miały takie fajne marmurowe podstawki:)
    Jak za te pieniądze to trafił myślę bardzo dobrze.
    A kolumny sa opisane w dziale "produkty"- chyba nie doczytałeś do końca :)

0
  • #29 03 Kwi 2008 19:16
    hagitoflife
    Poziom 9  

Niedawno zamówiłem u nich subwoofer do samochodu, byłem miło zaskoczony wykonaniem, bass przyjemnie się rozchodzi po furze oraz jestem zadowolony z szybkości realizacji zamówienia.

0
  • #30 03 Kwi 2008 19:28
    dawids20
    Poziom 17  

Czyli one kosztowały 1300zł?
    Ale jakie on to wziął dokładnie?
    Z tym że nie doczytałem to myślałem że są gotowe a one są do zrobienia na zamówienie więc nie wiedziałem co i jak....
    No ale ile on miał tej mocy w nich?

Aha i głośniki to mają swojej firmy czy innych jakiś, a obudowy robią tylko?

0
  Szukaj w 5mln produktów