Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT1215 - błąd EA0 - pozycjoner zlutowany

29 Mar 2008 18:41 4735 7
  • Poziom 10  
    Jak w temacie czytałem wiele watków i dalej mam problem na ręcznym praniu działa, ale gdy ustawia sie inny program to nie chce prać AE0

pozycjoner polutowany tzn. to zostało wykonane
    "Częstą usterką pozycjonera jest niekontaktowanie kontaktronu ze stykami wyjściowymi. Należy rozebrać pozycjoner i przylutować końce kontaktronu do blaszek wyjściowych.
    Fabryka przyjęła zasadę tylko dociśnięcia.
    AK"

Próbowałem zewrzeć kabelki na krótko czyli wziołem połączyłem je miedzianym przewodem te wtyczki co wchodzą i dalej pokazuje ten błąd

Proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Witam może być uszkodzone koło pasowe wiązka lub bęben zablokowany w ciągu pierwszych 30s
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    A może jakaś konkretna podpowiedz

Dodano po 1 [minuty]:

jak zbadac od czego zacząc a moze kontaktron jest walniety
  • Poziom 23  
    Witam kontaktron można sprawdzić bardzo prosto wystarczą dwie rzeczy magnes i miernik włączamy na pozycje omy magnes przysuwamy i odsuwamy kontaktor załącz wyłącza miernik podłączamy na stykach kontaktronu
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zdarzyło mi się już kilka razy, że sprawdzałem miernikiem pozycjoner i wszystko było OK, a jednak pralka wyrzucała błąd pozycjonera. Po wymianie nie było już tego problemu. Nie wymieniałem kontaktotronu a to nieduży koszt i wartoby spróbować.
  • Poziom 10  
    Panowie a gdzie ja dostane najtaniej ten poziomizer
  • Specjalista AGD
    Kontaktron w najbliższym sklepie elektronicznym wyjdzie najtaniej.
  • Poziom 10  
    Kontaktron wymieniony ogólny koszt 4,50 (no 9,00zł u mnie bo pierwszy przy zginaniu popękał:) życie)Pralka zrobiona działa prawidłowo, ale go nie przylutowałem, bo i tak mi się wydawał dość kruchy, a ja nie mam takich wielkich umiejętności z lutownicą. Oblutowałem te dwie blaszki poprostu dużo cyny naniosłem i styka jak nic.

Dziękuję wszystkim za pomoc