Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar SLS 348 - trudności w otwieraniu

gwozdzt 29 Mar 2008 12:47 4587 6
  • #1 29 Mar 2008 12:47
    gwozdzt
    Poziom 9  

Witam,
    mam następujacy problem z tą pralką: bardzo cieżko chodzi pokrętło do otwierania drzwi wsadowych, do tego stopnia, że żona otwiera pralkę kombinerkami! (mamy tę pralkę od nowości i od początku ciezko się otwiera). Oczywiście nie jest to walka z blokadą - czekamy wymagane 1,5 minuty, zresztą słychać jak blokada się zwalnia.
    Czy macie moze jakis sprawdzony sposób na poprawę sytuacji?
    Trzeba gdzieś posmarować? albo coś przerobić?
    a moze dałoby się zaadoptowac drzwi wsadowe od jakieś innej pralki? (z normalnym zamkiem w drzwiach, a nie takie cudo jak w tej SLS348).

Pozdrowienia,
    Tomek

0 6
  • #2 29 Mar 2008 14:04
    dybas
    Poziom 37  

Zamek drzwi to rzeczywiście wada konstrukcyjna tego modelu.
    Ostrzegam, że dojście do zamka wymaga zręcznych rąk. Dostęp jest od
    góry. Trzeba go wymontować i sprawdzić. Kupić nowe pokrętło. Może być
    uszkodzone gniazdo, w którym pokrętło jest obsadzone. Na to nic się nie
    poradzi, gdyż trzeba kupić całą listwę maskującą (nie mają tego w serwisie).
    U mnie pokrętło trzyma się dzięki 2 paskom taśmy samoprzylepnej.
    Nieelegancko, ale skutecznie. No cóż, włoska robota...

0
  • #3 29 Mar 2008 15:07
    nares
    Specjalista AGD

gwozdzt napisał:
    Witam,
    mam następujacy problem z tą pralką: bardzo cieżko chodzi pokrętło do otwierania drzwi wsadowych, do tego stopnia, że żona otwiera pralkę kombinerkami! (mamy tę pralkę od nowości i od początku ciezko się otwiera)

Już dawno należało wymienić tą blokadę, lub chociaż zlokalizować miejsce oporów - przy prawidłowo zmontowanym mechanizmie i dobrej blokadzie, nie ma większych problemów z otwieraniem.

0
  • #4 29 Mar 2008 19:40
    gwozdzt
    Poziom 9  

nares napisał:
    Już dawno należało wymienić tą blokadę,

z blokadą (elektryczną) nie ma zadnych problemów.
    Puszcza po 1÷1,5 munuty - zgodnie z instrukcją.

nares napisał:
    lub chociaż zlokalizować miejsce oporów

na pokrętle i zamku w obudowie pralki nie ma praktycznie żadnych oporów - jeśli drzwi są otwarte - działa płynnie i lekko.

natomiast duze opory są na zatrzasku zamontowanym w drzwiach wsadowych - jest tam silna spreżyna.

0
  • #5 29 Mar 2008 19:51
    nares
    Specjalista AGD

gwozdzt napisał:
    natomiast duze opory są na zatrzasku zamontowanym w drzwiach wsadowych - jest tam silna spreżyna.

Skoro znasz przyczynę, to dlaczego chcesz wymieniać drzwi na inne? Pomyśl nad tą właśnie sprężyną. Acha, blokadą wśród mechaników, nazywa się cały zamek.

0
  • #6 31 Mar 2008 20:28
    gwozdzt
    Poziom 9  

nares napisał:
    Skoro znasz przyczynę, to dlaczego chcesz wymieniać drzwi na inne?

bo mi żona suszy głowę, że wolałaby aby pralka otwierała się "normalnie" i co najgorsze - ogląda juz nowe pralki w sklepie!
    Gdyby była taka możliwość, to chętnie bym to przerobił i 1000zl zostaje w kieszeni ;-)
    Oczywiscie jeśli się nie da to będę myśleć co zrobić z tą sprężyną....

nares napisał:
    Pomyśl nad tą właśnie sprężyną.

ano myślę... i dwie sprawy mnie martwia:
    1. w jaki sposób osłabić tę sprężynę?
    2. gdyby nawet mi się to jakoś udało, to czy nie bedzie niebezpieczeństwa samoczynnego otwarcia się drzwi podczas prania?

nares napisał:
    Acha, blokadą wśród mechaników, nazywa się cały zamek.

Ja jestem tylko uzytkownikiem :-) poslugiwałem się nomenklaturą z instrukcji :-)

0
  • #7 31 Mar 2008 21:28
    nares
    Specjalista AGD

gwozdzt napisał:

1. w jaki sposób osłabić tę sprężynę?
    2. gdyby nawet mi się to jakoś udało, to czy nie bedzie niebezpieczeństwa samoczynnego otwarcia się drzwi podczas prania?

Odnoszę wrażenie, że kiedyś w zestawie rygla drzwi do tej pralki, były słabsze sprężyny....Niebezpieczeństwa otwarcia pralki nie będzie - jeżeli po zamknięciu drzwiczek pralka ruszy, to znaczy że rygiel znajduje się w odpowiednim położeniu i jest zablokowany.

0