Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter 2,2 CDI czym blokadę prędkości

wienio 30 Mar 2008 09:16 19501 12
    wienio
    Level 14  
    Czy ktoś z kolegów wie czym zdjąć blokadę prędkości w sprintku 22 CDI
    o stardiagnozie wiem :) ale na to rozwiązanie mnie nie stać - może carsoft 7.4 to potrafi ?
    Pytam bardziej doświadczonych kolegów bo jeśli to potrafi to go kupię.
    proszę o pomoc.

wienio
    treborrrrr
    Level 18  
    Hmm :) A potem przyjeżdza laweta - "Co z nim?"
    -"Wał się ukręcił..."
    wienio
    Level 14  
    Jak to mowią wszystko jest dla ludzi a jesli auto jedzie 90 km/h maxymalnie to ja nie potrzebuję o nic wiecej pytać
    magila
    Level 2  
    Witam. Czy wie ktoś co zrobić aby zdjąć blokadę? Trzeba przerobić plik sterownika silnika? Ktoś to potrafi?

magila
    trance84
    Level 28  
    Powiem Ci tak ze sprinterem to lepiej nie kombinuj nic na własną rękę...

Lepiej jechać do doświadczonego elektronika który ma odpowiedni komputer soft i potrzebne kable oraz wiedzę co i gdzie zmienić.

Jeździłem sprinterem 313CDI pierw śmigał 165 km/h potem mi go zablokowano na 140 km/h .

widziałem jak to się blokuje więc nie jest to bułka z masłem.

Nic nie kombinuj bo uwalisz kompa silnika i będziesz wył do księżyca jak wilk jak się dowiesz ceny nowego kompa...
    MikePL1
    Level 16  
    A o co chodzi z tymi blokadami? One fabrycznie tylko jadą 90km/h czy może jest to flota firmowa, którą właściciel specjalnie zablokował?

Swoją drogą to nie wiem po co ci furgonetką jechać więcej niż 90km/h. Stwarzasz duże zagrożenie.
    trance84
    Level 28  
    Sprinter 2.2 CDI ma fabryczną blokadę na 145 km/h .
    Można ją zdjąc i poleci tyle ile wytrzymie silnik i kierowca.. :D

MikePL1 jeździłem rok dzień w dzień Sprinterem 313CDI 2001 rok i powiem ci że bardzo fajnie się nim jeździ a jeździłem z prędkościami GRUBO przekraczającymi dozwolone w POLSCE.

Sprinter jest na tyle udanym autkiem że można spokojnie pomykać nim 130-140 bez stwarzania zagrożenia.

Tylko trzeba umieć ocenić czy w danym momencie można jechać tak szybko i czy potrafisz prowadzić dosyć duży samochód z taką prędkością.

Powiem tylko tyle że pomykałem nim 140 nonstop po takich drogach gdzie inni boją się 90 jechać a drogi wcale nie były takie dziurawe jak to mamy obraz i stan dróg w Polsce...
    magila
    Level 2  
    Witam.

Jak coś wiesz to napisz.

Proszę o konkrety.

jaki soft, jakie kable itd

Magila
    trance84
    Level 28  
    To co wiedziałem to powiedziałem.
    Widziałem jak przy mnie koleś zdejmował blokadę używał do tego laptopa jakiejś przelotki no i kabli odpowiednich do wpięcia się w sieć komunikacji mercedesa.

Naprawdę nie pamiętam jaki to program ani jaka przelotka...

Ale zastanawiam się czy nie prościej pojechać do serwisu mercedesa i tam ściągna ta blokadę za podobną cenę jak u dobrego elektronika samochodowego.
    trance84
    Level 28  
    Dokładnie to więc jak kolega jacek79 wie jak to zrobić niech wypowie się tu na forum albo zaprosi kolegę do siebie na warsztat :D
    Jacek79
    Level 37  
    Ale będę musiał poczytać na forum posiadaczy mercedesa jak się to robi, sądzę, że wpierw trzeba wyczyścić silniczek krokowy.
    trance84
    Level 28  
    Tak to podstawa silniczek jest najważniejszy potem ewentualnie filtr paliwa bo może mieć za niskie ciśnienie i go muli :D:D:D