Czy ktoś spotkał się z powyższym wzmacniaczem? Jest to wzmacniacz estradowy 250W, w końcówcw siedzą 3x2sc3281 i 3x2sa1302, kilka z nich ma zwarcia. Wzmacniacz był już naprawiany 2 razy(nie ja go robiłem). Za pierwszym razem chodził 2 m-ce, za drugim około godziny. Układ tej końcówki jest bardzo dziwny, wszystkie tranzystory są połączone kolektorami (na radiatorze) i połączone do masy. Później postaram sie dołączyć jakiś schemat. Poza tymi tranzystorami wszystkie elementy wyglądają na sprawne (ktoś wcześniej zdążył dużo zmienić, ale po porównaniu z drugą końcówką wszystko wygląda ok). Co może być przyczyną padania tych tranzystorów? Jak odróżnić tranzystory Toshiby od podróbek i gdzie je kupić?
Pozdrowienia
Pozdrowienia