Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia 2005r alarm exus V5 smart

Michał Ogorzałek 30 Mar 2008 17:25 2696 14
Optex
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    witam, koledzy pomozcie bo jestem zielony troche, kupilem sobie octavie i od razu alarm V5, i tu sie chyba pospieszylem bo rozebralem sobie wszystko do podlaczenia i zglupialem, nie wiem co do czego calkowicie inaczej ja w tej starej skodzie, czy moglby mi ktos pomoc, bardzo prosze jestem instalatorem ale to autko mnie troche przestraszylo a na forum nie moge za bardzo nic do niej znalezc, za kada pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    cardiag
    Level 30  
    alarm ma sterować centralnym zamkiem?
    mr-perch
    Level 28  
    Zerknij do działu Zabezpieczenia i Alarmy. Ale zanim cokolwiek napiszesz, poczytaj archiwalne posty.
    milejow
    Level 43  
    Ta octavia jest juz na can,ie a exsus do niej to pozorna oszczednosc
  • Optex
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    tak ma sterowac centralnym, na jakiej zasadzie to dziala bo w innych skodach na otwieranie dawalo sie opor i chodzilo a tu nie, chyba ze mniejszy ma byc, wie ktos jaki opor i gdzie go podac, moze ja zle cos robie.

Dodano po 1 [minuty]:

milejow wrote:
    Ta octavia jest juz na can,ie a exsus do niej to pozorna oszczednosc

moze i oszczednosc ale ufam tej firmie juz od wielu lat i jest ok.
    mr-perch
    Level 28  
    Nie chcesz czytać - masz problem podwójny.
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    witaj mr-perch, szukalem w tym dziale i w innych ale nie ma nic oprocz jednego postu na temat tej nowej octavi ale z alarmem DOG, a to mi nic nie daje, czy nikt nie robil takiego autka?
    milejow
    Level 43  
    Czy mowi ci cos zdanie,,cyfrowa komunikacja sterownikow w aucie,,?
    Tradycyjny(czytaj bez can,a) system alarmowy jest do zalozenia w tym aucie ,jednak trzeba dysponowac spora wiedza w temacie(i na temat auta).Nieumiejetna instalacja systemu al.zemsci sie usterkami(zakluceniami pracy) w aucie.Poczytaj sobie o usterkach zwiazanych z wadliwa praca sieci can
    ps.piszac oszczednosc mialem na mysli nie jakosc exusow(ta jest akurat ok)ale dobranie modelu alarmu do auta(dosc zaawansowanego konstrukcyjnie)
    strzalaaa
    Level 17  
    Z tego co wiem exus już ma w ofercie can-owski alarm. więc może odłuż V5 na półke, założysz go komuś innemu, a do oktawki dawaj canowski i tyle, przynajmniej ja bym tak zrobił...
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    witam. a mam pytanie i wytlumaczenie bo prosilem o pomoc a dosc mocno co nie ktorzy mnie krytykuja

Dodano po 7 [minuty]:

koledzy, po pierwsze nie jestem nowicjusz, bawie sie w to parenascie lat i nie poddalem sie na zadnym aucie jeszcze a z ta skoda mam trudnosci i dlatego pytam was, kupilem wczesniej alarm dla klienta ale klient sie nie pojawil wiec postanowilem zalozyc do swojego, po co kupowac jak jest. i prosze co niektorych kolegow o nie krytykowanie mnie tylko pomoc, system can znam od conajmniej 96 roku i jest bardzo przyjemnym systemem(nie zawsze) i wiem ze mozna w kazdym aucie go obejsc czy to japonczyk czy niemiec, i jestem czlowiekiem ktory nie zawsze idzie na latwizne bo niestety klienci nie zawsze maja pieniazki na alarm w systemie can, lubie wyzwania i trudnosci. i dlatego prosze o pomoc, wszystko juz mam podlaczone plus dwa odciecia, centralny w drzwiach znalazlem sterowany masa na zolto-bialym kablu ale tylko zamykanie a wiem ze na tym samym kablu trzeba podac druga mase ale przez opor tylko nie wiem jaki, skody mialy roznie 250 om niektore 150om. prosze o pomoc kolegow ktorzy robili to autko i zakladali alarm bez can-a. z gory dziekuje i sluze pomoca przy innych rzeczach. przeciez nie poddam sie na skodzie bo wstyd. pozdrawiam michal.
    mr-perch
    Level 28  
    Widzę, że mimo naszej korespondencji przez PW dalej męczysz się (i nas) ze swoją Skodą. Skoro nie lubisz się poddawać i stawiasz sobie takie wyzwania, to dlaczego pytasz innych o gotowe rozwiązania? Sugerujesz pomoc w innych sprawach. Największą pomocą dla mnie (dla nas ?) będzie to, jak sam do końca zrobisz tą skodę i powiadomisz co, gdzie i jak. Pamiętaj: koń to przeżytek. Są ciągniki. Są też alarmy CAN z dedykowanymi programami. Dla mnie to nie wstyd założyć odpowiedni alarm do odpowiedniego auta i szanować klienta czas i dobytek. Poza tym, jeżeli BAWISZ się w to paręnaście lat (?!), to masz grono swoich klientów i zawsze któremuś wstawisz ten alarm. Mylę się ?
    milejow
    Level 43  
    Bezposrednio w wiazce wychodzacej z zamka drzwi kierowcy masz kable otwiera/zamyka(bez zadnych oporow)
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    kolego milejow a jakie to kable, bo zbadałem tylko żółto biały i nic więcej.

Dodano po 2 [minuty]:

mr-perch wrote:
    Widzę, że mimo naszej korespondencji przez PW dalej męczysz się (i nas) ze swoją Skodą. Skoro nie lubisz się poddawać i stawiasz sobie takie wyzwania, to dlaczego pytasz innych o gotowe rozwiązania? Sugerujesz pomoc w innych sprawach. Największą pomocą dla mnie (dla nas ?) będzie to, jak sam do końca zrobisz tą skodę i powiadomisz co, gdzie i jak. Pamiętaj: koń to przeżytek. Są ciągniki. Są też alarmy CAN z dedykowanymi programami. Dla mnie to nie wstyd założyć odpowiedni alarm do odpowiedniego auta i szanować klienta czas i dobytek. Poza tym, jeżeli BAWISZ się w to paręnaście lat (?!), to masz grono swoich klientów i zawsze któremuś wstawisz ten alarm. Mylę się ?

ni8e chce nikogo męczyć tylko po prostu już go założyłem i chciałbym skończyć, po co go wyrywać, a po drugie będę sprzedawał to autko to po co jeszcze dokładać mam do niego, już dość dołożyłem bo blacharkę musiałem zrobić.
    mr-perch
    Level 28  
    To sprzedaj z niedziałającym alarmem. Przez kilkanaście lat nie zdobyłeś nawet podstawowej wiedzy. Nowy nabywca Octavii i tak wywali ta prowizorkę i założy NOWY, NORMALNY i DZIAŁAJĄCY alarm. Czego mu życzę z całego serca.
    Michał Ogorzałek
    Level 10  
    kolego mr-perch, twoja wypowiedz o mnie swiadczy ze jestes chyba kiepskim instalatorem skoro idziesz na latwizne, zycze ci jak najlepiej ale pamietaj, nie kazde auto jest latwe, a do pozostalych kolegow chcialem bardzo podziekowac za pomoc poniewaz udalo mi sie dzisiaj w wolnej chwili pomyslec i rozwiazac problem ze sterowaniem centralnym i sie udalo. octavia jest nie trudnym autkiem do montazy zwyklego ale bezpieczniejszego alarmu od tzw can-owskiego, chociaz nie wiem czy mr-mertch wie dlaczego skoro tak pisze. chlopaki dzieki. powodzonka.

Dodano po 1 [minuty]:

mr-perch wrote:
    To sprzedaj z niedziałającym alarmem. Przez kilkanaście lat nie zdobyłeś nawet podstawowej wiedzy. Nowy nabywca Octavii i tak wywali ta prowizorkę i założy NOWY, NORMALNY i DZIAŁAJĄCY alarm. Czego mu życzę z całego serca.

po pierwsze nie zaczynam czegos czego puzniej nie skoncze a po drugie nie jestem hu... zeby sprzedawac niesprawne auto. powodzenia.