Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi beta - niby się włącza, ale nie działa

12 Sty 2004 10:15 3438 4
  • Poziom 26  
    Mam jakies starsze Audi Beta na procku 47C446AF1927 i eepromie 93C14BN. Wzmacniacz mocy w nim to 2 x TDA2005 w ukladzie mostka.
    Po wlaczeniu radia jest tylko podswietlanie, po kilku - kulkudziesieciu sekundach naciskania roznych przyciskow czasem wyskoczy na wyswietlaczu: "87.5 V4" i nie dzieje sie kompletnie nic - tzn nie reaguje na zadne przyciski. Ogladalem klawiature - wszystko wyglada OK, wszystko sprawne. Napiecie na procku i na jego kwarcach tez w porzadku. Probowalem sztuczki z trzymaniem DX i U lub DX i VF oraz inne kombinacje przez 3 sek, ale nic sie nie dzieje. Radio nie wola o zaden kod. Raz tylko udalo mi sie przypadkiem wejsc w tryb wyszukiwania - 3 razy przeszukalo cale pasmo, ale poniewaz nie bylo anteny niczego nie zlapalo i przestalo przeszukiwac.
    Nie mam schematu i nie wiem czego sie uczepic ?
  • Poziom 26  
    Widze że nikt nie potrafi mi pomóc ?
    Ponieważ radio wciąż sobie leży, tak sobie pomyślałem że może pomogło by mu wgranie dobrego eeprom-a (może ktoś nieudolnie zdejmował jakiś kod i coś przy okazji popsuł) ?

W związku z tym prośba o jakis dobry bin do teggo radyjka (Audi Beta, eeprom 93C14BN). Pomożecie ? :-)
  • Poziom 26  
    Radio leżało sobie kilka miesięcy, ale przy ostatnich porządkach postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę.
    Niestety nie moge zaprogramować eproma !
    Używam Willem-a i nie ma w nim na liście urządzeń układu 93c14.
    Zamiast tego wybieram 93c46 (różne wersje). Za każdym razem nie zapisuje mi dwóch pierwszych bajtów (cały czas jet FF). Programowanie pozostałych bajtów oraz kasowanie przebiega bez zakłoceń.
    Czy ktoś wie jak to programować pod Willem-em ?
    A może to uszkodzenie Eeproma ?