Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV PHILIPS 28PT4523 elementy ???

27 Wrz 2002 13:19 2954 19
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam telewizorek PHILIPSa 28PT4523/58 do naprawy po przepięciu. Mam uszkodzony mostek prostowniczy, kondensator 220u/285V, traznystor P4NA ... itp. Brakuje mi schematu, albo wartości elementów takich jak :

rezystory R3541 i 3503 , diody 6501 i 6503.
    Przetwornica zrobiona na MC 44603
    Za wszelkie info z góry dzięki
    Marek
  • Poziom 39  
    Ten Tv-ek ma chassis L7.2 lub podobny schemat mam na papierze ale bede dzis skanowal to przy okazji i ten jezeli nikt inny nie bedzie mial.
    Te rezystory to R3541 = 47 Ohm , R 3503 niestety pisze na nim tylko RES i siedzi wraz z PTC diody 6501 nie znajduje na schemacie ale podejzewam ze nalezy tak jak 6503 do mostka Graetza a tam sa diody typu 1N5062

Jezeli mialbys model chassis-a byloby latwiej
  • Poziom 24  
    Jak możesz to podaj symbol chassis.
    Nie mam tego typu ale może coś dobiore.
  • Poziom 12  
    Będzie mały problem, ponieważ ten TV stoi u klienta w domu a nie odpisałem chassis :cry:
  • Poziom 13  
    Chssis MD1.2E

Powodzenia!
  • Spec od TV
    3541 - 1k 0,33w
    3503- 470r 0,5w
    6501-bzx79b15
    6503-bzx79b15
  • Poziom 12  
    Dzięki
    Podjadę w poniedziałek do klienta i zobaczę co z tego wyjdzie. Muszę jeszcze profilaktycznie wymienić MC którego w tej chwili nie posiadam.
  • Spec od TV
    może się komuś przyda :?: :?: :?:
    schematu szukaj w bazie zdzich42
  • Poziom 12  
    A może ktoś z kolegów ma schemat z tego ustrojstwa ??? 8O :?: :!:
  • Poziom 39  
    Dzieki rae dobra zecz teraz moge szukac schematu a bylem prawie pewny ze to L7,2 mam tenschemat i jest tez na MC 44603.
  • Poziom 12  
    Dzięki Richi zawsze to jakaś pomoc w zrozumieniu konstruktorów z Philipsa. Swoją drogą jak myślisz czemu wszystkie Philipsy pracują w tak ostrym rezimie ???
  • Serwisant
    Może odpowiem za kolegę, żeby punkty serwisowe miały pracę,jak Philips z uszkodzoną przetwornicą to należało by wstawić kit serwisowy, tak nakazują.
  • Poziom 39  
    Zgadzam sie z telo przynajmniej po czesci np. ograniczenia dla osob
    prywatnych w dostaniu takich kitow a takrze jakiejkolwiek informacji
    dla takzwanych "nieautoryzowanych" ze strony Philipsa sa calkowicie
    ze wzgledow " Servisowych " jak rozumiesz o czym mowie. Niestety w
    tej dziedzinie Phiips przoduje z posrod wszystkich innych producentow.
    A swoja droga ci konstruktorzy hmm to my koncowi odbiorcy jestesmy
    ich krolikami doswiadczalnymi gdyz moim zdaniem Philips przoduje w
    rozwoju technologicznym ale naszym kostem oni produkuja a my
    " Testujemy " 8) :lol:
  • Serwisant
    Podpowiadam koledze, kity serwisowe do Philipsów nie tylko mają serwisy autoryzowane, można je bez problemu kupić w jednej i chyba nie tylko w jednym sklepie w Polsce nie będę reklamował firm, a tak ogólnie to konstruktorzy Philipsa są mistrzami w konstrukcjach sprzętu RTV i AGD.Zawsze mnie śmieszy kiedy naprawiamy TV i pada stwierdzenie w serwisie np. trzeba wstawić tranzystor z dobrego na lepszy nowszy bo nie ruszy, stawiają ostre kryteria w doborze elementów, nie każda dioda będzie pracowała .Produkują kity serwisowe po to aby nie dochodzić dlaczego np. po miesiącu uszkodzi się tranzystor np. w przetwornicy.
  • Poziom 39  
    A co podstawisz jezeli ten tak krytycznie dobrany element nie bedzie juz
    produkowany zostaje tylko taki sprzet wyzucic chociaz moglby jeszcze
    pochodzic. Dla przykladu daje sprzety ktore chodza na ukladzie scalonym
    typu TDA 8175 ile on teraz kosztuje i co mozna tam podsatawic wzamian.
    Hyba sie zemna zgodzisz ze Philips zawsze stosowal nietypowe rorwiazania
    ale tylko te ktore na klientach zdaly egzamin dalej sprzedawal jako
    technologie sprawdzone. 8)
  • Serwisant
    Troszeczkę się z tobą zgodzę, mam na warsztacie w kącie zakurzonego Schnaidera z walniętym pionem oczywiśćie na TDA 8175(klient jak usłyszał ile ma zapłacić za naprawę to go nam zostawił za małą opłatą na części), pozostaje załatwic od kolegów z wylutu scalak.Ostatnio mieliśmy na warsztacie wiekowego VCR Nec, w którym padł silnik drum motor, i gdyby nie pomoc innego serwisu który miał taki na częsci to magnetowid poszedł by na śmietnik.
  • Poziom 39  
    Znam ten bol jezeli czegos nie idzie dostac albo cholernie drogie podobna
    sytuacja zaczyna sie robic z TEA 2029 wiele dobrychsprzetow na tym
    chodzi ale tego juz nie produkuja. :lol:
  • Poziom 12  
    Pozwolicie, że włącze się do dyskusji; uważam, że części z wylutu są dużo bardziej wartościowe niż kupowane nowe. Miałem dużo przpadków, że tranzystory "nowe" nie spełniały swoich parametrów. Klęknołem w ten sposób przykładowo na PHILIPSie - korekcji. Wstawiłem kupny tranzystor P4NA i korekcja niby działała, ale działy się cuda. Gdyby nie wylutek od kolegi pewnie siedziałbym do dzisiaj nad zarazą. Do śmieci poszło 5 nowych sztuk P4. Co do rozwiązań z PHILIPSa to można czasami napisać pracę doktorską. Ten typ nauczył mnie pokory: wstawiać dokładnie to co było, nie wstawiać żadnych zamienników bo to się zemści. Kity do nich to bardzo dobra sprawa pod warukiem, że są oryginalne a nie składane z byle czego. Co koledzy sądzą na mój wywód???
  • Poziom 39  
    Do dyskusji moze sie naturalie kazdy wlaczyc ktory ma i chce cos powiedziec. Z wylutkami to sie i czesciowo moge zgodzic pod warunkiem ze Klient o tym zostanie powiadomiony, a co do Kitow to najczesciej jezeli oryginalne od producenta to i elementy warosciowe. Ja osobiscie stosuje kity tylko wtedy gdy normalna naprawa nie przynosi pozadanego skutku. :lol: :lol:
  • Poziom 12  
    No udało się zmęczyć kolejnego PHILIPSA :lol: . Skończyło się na wypalonej dziurze w płycie głównej, mostku prostowniczym, kondensatorze 220u/385V , diodach zenera C15V, rezystorach 470 om i 1Kom i tranzystorze P4... Na razie pracuje , ale jak długo???
    Dzięki wszystkim kolegą za rady
    Marek