Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AK310 - agregat się nie wyłącza.

31 Mar 2008 15:12 5599 11
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich!
    Ostatnio moja lodówka Amica AK310 zaczęła szaleć - chodzi na okrągło. Agregat się nie chce wyłączyć. W komorze zamrażarki -34*, w komorze "lodówki" 3-6*C. Odmroziłem i zauważyłem, że lód wypchnął zaślepkę z tyłu obudowy (sprawdziłem tylną ściankę - nie rusza się, czyli chyba się nie odkleiła). Przestała noc, całkowicie się rozmroziła.
    Podłączyłem do sieci i przez 2h pracowała na okrągło. Parownik cały ciepły (od góry do dołu). Temp. w zamrażarce -24*, w lodówce 12*C (po 2h). Wyłączyłem i sprawdziłem termostat. Po włożeniu kapilary termostatu do zamrażarki, po chwili się wyłączył, czyli najprawdopodobniej działa. Nie widać na nim śladów korozji. W 2006r. jakiś fachmen ją naprawiał - diagnoza:
    Cytat:
    Zablokowany układ chłodu, płukanie i napełnianie układu chłodu.

Przeglądnąłem rurki, nie widać śladów korozji.
    Ktoś ma jakiś pomysł, jak to naprawić, i czy w ogóle to się opłaca?
    Pozdrawiam,
    Adam Pyka
  • Poziom 29  
    Witam.

Termostat "najprawdopodobnie" działa. Ja bym wymienił go na nowy i byłaby jakaś diagnoza. Czy osiąga temperaturę na płycie czy nie.
  • Poziom 24  
    nieszczelny układ.ubytek czynnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    rychomuch napisał:
    Ja bym wymienił go na nowy i byłaby jakaś diagnoza. Czy osiąga temperaturę na płycie czy nie.
    Wiesz, nie chcę się ładować w koszta, jak lodówka nie chce chłodzić.
    Czy może ktoś napisać, jaka jest prawidłowa długość cyklu pracy tej lodówki i jakie powinna osiągać temp. przy ustawieniu na jedynkę?
    Przychodzą mi do głowy szalone pomysły - obracanie lodówki jak tych starych Polarów :) Jak na razie trzymam jedzonko w zamrażarce, i włączam manualnie na kilka minut.
  • Specjalista AGD
    Adam Pyka napisał:

Przychodzą mi do głowy szalone pomysły - obracanie lodówki jak tych starych Polarów :)

Nie rób jaj, bo załatwisz lodówkę na cacy - wezwij serwis, bo nie jest to wina termostatu.
  • Poziom 19  
    nares napisał:
    wezwij serwis, bo nie jest to wina termostatu.

Czy to się w ogóle opłaca? To ponad 10-letni sprzęt...
    Może ktoś poda namiary na tani serwis we Wrocławiu.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    jak ponad 10 lat to daj sobie spokój -zaufaj mi

Dodano po 1 [minuty]:

samo napełnienie czynnikiem na długo nie pomoże a wymiana parownika nie opłaca sie w tak wiekowej lodówce.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Adam Pyka napisał:

Czy to się w ogóle opłaca? To ponad 10-letni sprzęt...

Opłaca się wówczas, kiedy serwis zlokalizuje nieszczelność i ją usunie(ewentualnie wymieni filtr lub przetka układ) i da gwarancję. Napełnianie gazem "w ciemno", nie ma najmniejszego sensu.
  • Poziom 25  
    nares napisał:
    kiedy serwis zlokalizuje nieszczelność i ją usunie

Nares :), jasne,że da gwarancje na wykonaną usługę! w zakresie wykonanym przez siebie ale... nie znam serwisu, który da gwarancję na poprawne działanie całego sprzętu, jeżeli parownik przypomina druślak a wymienia się fragment rurki od skraplacza to w takim wypadku nie daję gwarancji na termostat.

Pozdrawiam :)
  • Specjalista AGD
    colcolcol napisał:

Nares :), jasne,że da gwarancje na wykonaną usługę! w zakresie wykonanym przez siebie ale... nie znam serwisu, który da gwarancję na poprawne działanie całego sprzętu,

Se jaja robisz - primaaprilis :D
    Gwoli ścisłości - napisałeś rzecz tak oczywistą, że nie mogłem się powstrzymać i już mnie oskarżają o "nabijanie punktów".....tylko na diabła mi to...? :D :wink:
  • Poziom 19  
    nares napisał:
    Se jaja robisz - primaaprilis :D

Oj, Panie Prima-Aprilisowy "Administratorze", zaraz będzie ostrzeżenie za nabijanie postów :D

Problem częściowo rozwiązany - zaadoptowałem kit Nord Electronic NE052 (Termostat) do roli sterowania zamrażarką i w niej trzymam jedzonko :) Góra robi za szafkę :D bo tam panuje temperatura pokojowa.
    W zamrażarce 6-8*C, a agregat włącza się raz na 25min na ok. 1,5min.
    I tym sposobem mam lodówkę w klasie energetycznej A+ :D

Tak jak polecaliście, i jak wyczytałem w innych topicach, zacznę rozglądać się za nowym sprzętem.

Pozdrawiam,
    Adam Pyka