Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio tevion MD-9060 i "tel call"

wijar 12 Jan 2004 14:33 3820 3
 • #1
  wijar
  Level 19  
  witam trafiło do mnie radyjko z tekstem jak w temacie na wyświetlaczu, procesor jest zablokowany na tej funkcji nie da się na nic przełączyć.prześledziłem drogę sterowania komórki ale nic nie znalazłem uszkodzonego.klient twierdzi że radio mu się przełączyło w ten tryb przy podłączaniu go do instalacji radiowej w aucie. może ktoś z szanownych forumowiczów posiada rysunek do tego sprzętu i wrzuciłby go tu, a może ktoś się z czymś takim już spotkał. z góry dzięki za odp.pozdrawiam all
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  Wątpię byś znalazł schemat. Przede wszystkim zwróć uwagę na napięcie na wyjściu z radia i na nodze procesora jeśli już wiesz która to. Niekiedy trudno znaleść jeśli np. puści opornik podciagający napięcie do plusa. O ile pamiętam to na wyjściu z radia powinno być 0V, napięcia większe niż 1-2V na przewodzie sterujacym na wyjściu radia powinny być podejrzane. Z reguły stan wysoki na tym przewodzie powinien załączać TEL MUTE.
  Jeśli po tym wyda się że wszzystko jest w porządku spróbuj poszukać jakiegoś eeproma, jeśli jest. Odczytaj go i zapisz zawartosć a potem skasowany wstaw w radio. Niezbadane są wyroki procesora. ;)

  SławeK
 • #3
  wijar
  Level 19  
  witam. dzięki za odp. napięcia są takie jak napisałeś na , eeproma nie ma, przepatrzę jeszcze raz opory może coś znajdę. próbowałem mu podać napięcie na nogę sterującą z nadzieją że może się odblokuje ale 0 efektu.pozdrawiam i czekam może jednak ktoś coś znajdzie o tym wynalazku
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Zwykle wejście TEL MUTE realizowane jest przez jakieś oporki, diodę zabezpieczającą przed podłączeniem większego napięcia (czasem zenera, ktora lubi padać) i tranzystor który steruję noga procesora. Jeśli rozrysujesz sobie na kartce papieru ten układ to zobaczysz jak on działa. A jaki stan jest i czy zmienia sie na nodze procesora którą steruje ten układ ?

  Zapomnij o schemacie, prędziej wygrasz cos w Totolotka niż go znajdziesz!

  SławeK