Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konstrukcja zabawki-pistoletu

raV_P 31 Mar 2008 21:00 909 1
  • #1 31 Mar 2008 21:00
    raV_P
    Poziom 1  

Witam.
    Na wstępie przyznam się, że elektronika nie jest moją mocną stroną, co będę starał się zmienić.

Idea jest stosunkowo prosta. Chodzi o poruszanie obiektem po oknie(niech to będą bryły modelowane w OpenGL) za pomocą jakiegoś sterownika, hełmu, rękawicy, pistoletu, na razie nie ma większego znaczenia, koncepcja się nie zmieni. Chcę wykorzystać port LPT do zczytywania danych z urządzenia. Mam już :
    -bardzo ładną płytkę nazwaną PBW850 - PCB1
    -coś, co nie wiem czym jest, ale ma jakiegoś scalaka na sobie i jest dużo mniejsze niż moja plytka :)

Chodzi mi o podsunięcie samych propozycji rozwiązania, nie chcę gotowców (choć pewnie będę za jakiś czas o nie błagał).

Wiem, że można wykorzystać czujniki zgarniające pole magnetyczne ziemi, na płaszczyźnie dawałoby radę. Ale to mogłoby być dość skomplikowane rozwiązanie.

Jakieś propozycje?

0 1
  • #2 02 Kwi 2008 14:57
    Fyszo
    Spec od GSM

Jako czujniki przechylenia i przeciążenia/bezwładności podczas ruchu - akcelerometry, czujnik kierunku może być kompas elektroniczny. Poszukaj projektu AVT 'mysz komputerowa dla niepełnosprawnych' tam masz czapkę z podłączonymi czujnikami przyspieszenia (akcelerometry) pracującą jako zwykła mysz. Może coś zaadoptujesz.

0