Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radiowe ogrodzenie dla psa

pumba07 31 Mar 2008 22:36 1568 4
  • #1 31 Mar 2008 22:36
    pumba07
    Poziom 2  

Witam wszystkich!! Mam w domu psa który biega wolno po posesji, ale niestety lubi często uciekać. Chciałbym zrobić dla niego coś w rodzaju radiowego pastucha. A dokładnie takie urządzenie jak to: http://www.allegro.pl/item335872187_elektryczny_pastuch_dla_psa_innotek_hf_25e_od_ss.html
    Gotowe takie urządzenia są bardzo drogie (od 700zł) a wydaje mi się że można by zrobić coś takiego dużo taniej. Dlatego może któryś z kolegów ma jakiś pomysł rozwiązania tego problemu. Za pomoc z góry dziękuję

0 4
  • #2 01 Kwi 2008 00:08
    oj
    Poziom 42  

Na pewno można to zrobić taniej ale trzeba zrobić atest tego urządzenia aby było bezpieczna dla zwierzaka oraz właściciela w każdych warunkach.

0
  • #3 01 Kwi 2008 02:24
    gryzzly
    Poziom 21  

Jak bardzo lubisz swojego psa, to za bardzo nie oszczędzaj :)

0
  • #4 01 Kwi 2008 18:38
    pumba07
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o ten impuls elektryczny to już prawie wiem jak to wykonać. I będzie to bezpieczne!! Nie wiem tylko do końca w jaki sposób sprawić żeby urządzenie wiedziało w jakiej odległości od kabla (ogrodzenia) znajduje się pies. Mam taki pomysł. Chciałem ten kabel ogrodzeniowy zamienić na antenę, która wysyłałaby w swojej okolicy (około 3-4m) sygnał radiowy. A w urządzeniu które pies miałby na szyi w wskutek fal radiowych indukowałby się prąd, jeśli prąd ten osiągnąłby odpowiednia wartość (pies byłby zbyt blisko ogrodzenia) byłby wysyłamy impuls elektryczny. Nie wiem tylko w jaki sposób można zamienić ten kabel w antenę i jak później znowu ten sygnał zamienić na prąd (lub napięcie). Za podpowiedzi z góry dziękuję!!

0
  • #5 01 Kwi 2008 19:21
    oj
    Poziom 42  

Jak wiesz /jaka wartość energii/napięcie/prąd/kształt impulsów/ to się nie pytaj i próbuj od razu.

Test na swoim psie.

Przecież są gotowe paralizatory - wykorzystaj elektronikę, bez badań. Niedawno przez taki paralizator (uważany za bezpieczny) zginął człowiek.

Bo na razie to masz tylko pomysł ale wiedzy w temacie brak - a chcesz testować urządzenie na zwierzaku; jak się nie uda to co - kupię nowego psa.

0