Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek szyfrowy-projekt

01 Kwi 2008 12:57 3358 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam do zaprojektowania zamek szyfrowy, którego co najmniej 4 cyfrowy kod będzie wprowadzany z klawiatury 12 klawiszowej. Kod ma być ustawiany wewnątrz urządzenia za pomocą zworek, DIP-switch albo zapamiętywany w układzie programowalnym. Oczywiście musi być także sygnalizacja stanu za pomocą diod LED. Po wprowadzeniu poprawnego kodu, odblokowanie drzwi na 5 s. Możliwość wyłączenia zamka za pomocą przełącznika wewnątrz pomieszczenia. Można także rozbudować układ o sygnalizację alarmu po kilku-krotnym (np. 3-krotnym) wprowadzeniu błędnego kodu w ciągu określonego czasu. Jeśli klawiatura nie jest aktywna przez pewien czas (np. 3 min), czyli brak potwierdzenia wprowadzonego kodu, resetujemy wprowadzony kod. Nie mogę stosować żadnych mikrokontrolerów, procków. Czysta postać cyfrówki. Za zainteresowanie i pomoc dziękuje z góry. Sprawa pilna:!:
  • Poziom 39  
    Witam
    Zobacz TU (alarmowe).
    Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany. Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: Zabezpieczenia i Alarmy
  • Poziom 10  
    Przeszukałem tę stronę wcześniej i nic nie pasuje. Ten projekt z tytułu wygląda prosto, ale jeśli się zagłębić w zadania do wykonania to jest już troche ciężej. Pozdrawiam