Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta dźwiękowa ct4830 + głośniki 4.1

Bobasso 01 Apr 2008 15:03 1667 10
    Bobasso
    Level 15  
    Witam. Mam problem z głośnikami 4.1. Nie działają mi głosniki oznaczone REAR słuchać w nich tylko szum nic więcej, reszta głosników działa bez problemu. Wszystkie kable mam podpięte tam gdzie trzeba.
    spinnaker
    Level 32  
    Ustaw w panelu sterowania --> Dźwięki --> Zaawansowane ustawienia głośników --> Ustaw 4.1

I tam gdzie nie działa (mowa o programach) ustaw ją na domyślną
    Bobasso
    Level 15  
    Jeszcze chciałem dodać że jak odłącze kabel odpowiedzialny za REAR to działają wszystkie głośniki :)

Dodano po 27 [sekundy]:

Mam ustawione w panelu sterowania.
    spinnaker
    Level 32  
    W jakim programie nie grają ci tylne?
    Bobasso
    Level 15  
    Właściwie w każdym :). Zainstalowałem teraz sterowniki KX i teraz grają tylnie a przednie nie

Dodano po 32 [minuty]:

Jak podepne tylne głośniki do wejścia na głosniki przednie to grają ładnie. I jak w kx'ach ustawiłem żeby tylne grały to też działały ale znowu przednie nie chodziły.
    spinnaker
    Level 32  
    Najprościej sprawdzić w winampie - ustawiasz w pluginach Direct Sound .. z menu rozwijalnego wybierasz dźwiękówke swoją - apply i OK

Tylne mają nie grać jak przednie bo one robią za tło no ale bez przesady żeby wogóle nie było słychać
    Bobasso
    Level 15  
    Oki już działa :) tam w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania niby miałem ustawione, ale zaczołem sprawdzac wszystko po kolei i w końcu zadziałało na jednym :) Dzięki za pomoc.
    kreciooo
    Level 11  
    ... a na jednym zadziałało dlatego, że ten model blastera ma tylko 4 kanały. Więc spróbuj ustawić w właściwościach 4.0
    Bobasso
    Level 15  
    Mam jeszcze pytanko dotyczące rozstawienia głosników. 2 satelitki i subbufer będe miał na biurku a kolejne dwie satelitki chcem sobie powiesić na ścianach. I chodzi mi o to czy lepiej zostawić sobie na biurku tylnie i rozwiesić przednie czy na odwrót?
  • Helpful post
    spinnaker
    Level 32  
    Suba wsadź gdzieś pod/za biurko na podłodze będzie lepsze brzmienie

Satelitki wg. uznania, nie wiem jak w sterach tam masz ale np. na X-Fi można sobie ustawić pod jakim kątem stoją satelitki i jak daleko; ja bym tylne powiesił a przednie na biurko w Twoim wypadku
    Bobasso
    Level 15  
    Ok dzięki tak zrobie :)