Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik róznicowo-prądowy.

kpaweł 01 Kwi 2008 15:18 4702 9
  • #1 01 Kwi 2008 15:18
    kpaweł
    Poziom 20  

Posiadam do podłączenia szlifierkę do szkła(jest tu woda). Silik szlifierki 3-f ;1,1kW. Z jednej fazy silnika jest zasilana pompka do wody(pompka od pralki automatycznej,załącza się razem z silnikiem). Czy da radę to zabezpieczyć wyłącznikiem różnicowo prądowym, czy będzie wyrzucać zabezpieczenie. Ztej samej lini 3-f ,muszę jeszcze podłączyć wiertarkę do szkła(230V-1,1kW) i pompkę do tej wiertarki(też od pralki automatycznej). Jak da rade przez różnicówkę(do wiertarki może być osobna róznicówka) to bardzo proszę o jakiś mały schemacik.POZDR

0 9
  • #2 01 Kwi 2008 15:28
    mczapski
    Poziom 38  

Szkoda, że napisałeś jaką masz instalację w ścianie/obiekcie. W najgorszym przypadku trzeba będzie będzie dorobić PE co w przypadku obiektu niskiego może być nie trudne. Rozumiem, że zechcesz zabezpieczyć gniazdo przyłączeniowe (czy inne pomysły?).

0
  • #3 01 Kwi 2008 15:30
    kpaweł
    Poziom 20  

Instalacja jest 5-cio żyłowa. Mam gniazdo siłowe. Zamiast gniazda siłowego chcę załozyć skrzynkę z zabezpieczeniami i ze skrzynki wyjść gniazdani ( jedno 3f i 2 230V) do tych urzadzeń.

0
  • #4 01 Kwi 2008 16:16
    domal7
    Poziom 11  

Schemat mogę Ci zrobić tylko nie jasno to napisałeś chodzi Tobie o dwa zabezpieczenia różnicowo-prądowe RCD jeden dla silnika szlifierki 3f+pompka 1f do wody, a drugi dla wiertarki 230V+pomka do tej wiertarki 1f. Czy jedno RCD dla wiertaki+silnika a drugie RCD dla tych dwóch "pompek"?????????

0
  • #5 01 Kwi 2008 16:30
    kpaweł
    Poziom 20  

Jeden wyłącznik RCD do silnika 3f(ale jak pisałem w maszynie tej z 1 fazy jest już zasilana pompka 1-f, jest podłączona i uruchamia sie wraz z z tym silnikiem-to jest wszystko do szlifierki) i jedno RCD do wiertarki 1-f i pompki do niej.

0
  • #6 01 Kwi 2008 16:34
    filip.s
    Poziom 23  

schemat to banał, różnicówki nie ma prawa wyzucać, niewazne czy urządzenie podpięte pod jedną faze z różnicówki czy wszystkie 3 :), jezeli dochodzi Ci 5 przewodów, 3 fazy N i PE to na wejście RCD podłącz 3 fazy i N, PE bezpośrednio do listwy PE do rozdzielnicy, a do listwy N podłącz przewód N z wyjścia RCD, oczywiście odbiorniki podłącz do 3 faz wychodzących z RCD a N i PE odbiorników do listew w rozdzielnicy, polecam zabezpieczyć kazdy obwód oddzielnie wyłącznikiem nadprądowym, jeśli bedzie jakaś niejasność to pisz a narysuje schemat.

Pozdrawiam!
    Filip

0
  • #7 01 Kwi 2008 16:42
    kpaweł
    Poziom 20  

Jak nie sprawi to problemu to proszę o schemat. (jeszcze jedno pytanie-nie ważne jest to , że z różnicówki 3f, fazy będą obciążone nie symetrycznie(1 pompka)?

0
  • #8 01 Kwi 2008 16:45
    filip.s
    Poziom 23  

Nie, to nie ma znaczenia, przez przekładnik ferrantiego przechodzi tez przewód neutralny a wiec nie ma prawa zadziałać, schemat narysuje jak bede miał chwileczke czasu :)

Pozdrawiam!

0