Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka blomberg WA 2350 error 06

wojtus50 01 Apr 2008 15:38 2379 6
    wojtus50
    Level 13  
    Mam wielki problem.Moja pralka Blomberg Oplal Wa 2350 po okolo minucie pracy od wlaczenia pokazuje error 06 i piszczy.Jak jest przyczyna tkiego zachowania.Pralka jest bardzo potrzebna.
  • Helpful post
    elektro-dom
    Level 23  
    Sprawdź grzałkę i szczotki
    wojtus50
    Level 13  
    Bardzo dziekuje koledze "elektro-dom" trafil w samo sedno.Wiedza to potega.Faktycznie szczotki sa do wymiany.Jesli moge zapytac,nie wiem czy to tez ma zwiazek ze szczotkami,ale pojawia sie czasami tez error 09.
    elektro-dom
    Level 23  
    Najpierw wymień szczotki, a 09 to chyba jeśli sie nie mylę pompka :)
    Pozdrawiam
    wojtus50
    Level 13  
    Jeszcze raz dziekuje,po wymianie szczotek pralka chodzi super.Poniewaz mam ja dopiero kilka dni,mam jeszcze pytanie odnosnie bledu Er09.Pojawia sie podczas ustawiania programow lub po ustawieniu programatora na "0".Jescze jedna sprawa,programator ustawiony jest na "0"a nadal swieci sie wskaznik obrotow wirowania,wyswietlacz LED i dioda sygnalizujaca otwarte drzwi.Chyba cos jest nie tak.Wydaje mi sie,ze powinno to gasnac po jakims czasie.Zastanawiam sie czy ktos nie skrosowal wylacznika na galce programatora.Prosze o podpowiedz czy moja diagnoza jest sluszna.
    wojtus50
    Level 13  
    Wylacznik okazal sie dobry.Po dlugiej obserwacji zauwazylem,ze pokretlo programatora nie kontaktuje na 3 pozycjach.Miedzy innymi na pozycji "0".Czy jest metoda na naprawienie tego przelacznika.
    wojtus50
    Level 13  
    Zamykam ten temat.Dziekuje za pomoc.