Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektron C-380D -zdalne sterowanie

Drag 27 Wrz 2002 15:49 2301 6
  • #1 27 Wrz 2002 15:49
    Drag
    Poziom 16  

Mam problem ze sterowaniem zdalnym .Założyłem nowy,oryginalny moduł sterowania typu SDU-15,dokładnie według wskazówek zawartych w instrukcji i ....cisza.Świeci dioda,telewizora nie można uruchomić ani pilotem,ani po przełączeniu na tryb sterowania z panela.Dołączony do instrukcji schemat ideowy modułu ni jak nie pasuje do tego co na płytce,blokowy schemat połączeń jest O.K.Może któryś z Kolegów pamięta jeszcze te TV i zakładał do nich ruskie piloty,proszę o jakąś wskazówkę gdzie szukać.Bedę wdzięczny,Drag.

0 6
  • #2 27 Wrz 2002 22:33
    miras
    Poziom 15  

Czy ten moduł zdalnego jest Ruski bo nie pamiętam oznaczeń choć kilkanaście ich zamontowałem.Napisz coś więcej najlepiej podrzuć tą instrukcję obsługi a postaram się ci pomóc.

0
  • #3 28 Wrz 2002 10:13
    Drag
    Poziom 16  

To jest oryginalny, ruski komplet do montażu w kilkunastu typach ruskich TV.Do Elektrona C 380 D pasuje "jak ulał",wszystkie wtyki i ich oznaczenia,gniazda montażowe a nawet rozstaw śrubek jest zgodny.Jedynie moduł deszyfratora na schemacie ideowym oznaczony MDU-15,a na montażowym A-30 w rzeczywistości jest inny tzn.na płycie są inne elementy niż na schemacie,natomiast gniazda i wtyki oraz ich oznaczenia są zgodne.Na płycie modułu jest symbol ŁT 6673226.Zestaw posiada tzw.płytę przechodnią z diodą i przełącznikiem wyprowadzone na panel TV,której zadaniem wg instrukcji jest przełączanie trybu pracy z pilotem i bez (odłącza moduł zdalnego sterowania).Jednak niezależnie od położenia przełącznika dioda świeci lecz TV nie startuje.Zestaw jest nowy,nie używany wcześniej,nic nie brakowało.Prześlę jeszcze dzisiaj skan instrukcji.Drag.

0
  • #4 28 Wrz 2002 14:14
    Alan
    Poziom 27  

Tez montowalem te moduly zdal. ster. nie pamietam zeby byly problemy wiem ze sa stosunkowo proste.
    Problem natomiast moze polegac na tym czy masz sprawny modul zdal. ster. ? Bo z tymi ruskimi , to wiesz roznie.

0
  • #5 03 Kwi 2003 20:42
    Drag
    Poziom 16  

Powracam do tematu po "zimowej przerwie".Znów zacząłem jeżdzić na działkę,a tam ten......telewizor.Wymieniłem ruski scalak KP1506X2 w module odbiornika sterowania na odpowiednik SAA1251 i coś "drgnęło" tzn. można już włączyć i wyłączyć telewizor a także zmieniać kanały.Nie działają natomiast pozostałe funkcje : fonia jest na max,jaskrawość i kontrast do oporu "na ciemno",dioda sygnalizacyjna mruga czyli sygnał z pilota jest odbierany,ale regulacji brak.Po wyłączeniu zdalnego TV reguluje się normalnie.Poruszam ten temat z uporem maniaka,powinienem już dawno "ruska"wyrzucić,ale uparłem się!Może ktoś z starszych,pamiętających te TV Kolegów pomoże ?Czyżby SAA1251 był także "walnięty"?Przynajmniej regulacja głośności powinna działać bo sygnał ze scalaka idzie bezpośrednio na moduł radiowy tak jak z potencjometru.Proszę o pomoc :roll:

0
  • #6 03 Kwi 2003 23:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Kwi 2003 19:07
    Drag
    Poziom 16  

Dziękuję Kolego Siwy%%.Trafiłeś z tą radą w "10" za pierwszym razem.Do głowy by mi nie przyszło,że fabryczny moduł sterowania wyposażony we wszystkie potrzebne wtyki i wykonany w wersji "tylko włożyć" ,może nie mieć doprowadzonego zasilania 12V do sterowania regulacjami analogowymi,a tak właśnie było! W instrukcji montażu jest lanie wody,a o tak ważnej rzeczy ani słowa ! Takie coś to tylko u Ruskich.Doprowadziłem 12V i wszystko działa.Jeszcze raz dzięki,Drag.

0