Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorole GP360 i GM360 - identyfikacja (programowanie)

01 Apr 2008 18:44 10585 4
  • Level 11  
    Witam :)
    Motorole GP320, GP340, GP360 programuję na bieżąco ale nie używałem wszystkich opcji jeszcze i mam pytanie o taką kombinacje:
    Podpisujemy jedną z GP360 jako 31 i jak nadajemy z tej motorolki to na wyświetlaczu GM360 pojawia się napis: "31" i tak z resztą nasobnych oraz samochodowych.

Wiem że coś takiego istnieje w Policji u nas - choć nie wiem na jakim modelu motorolki pracuje dyżurny...

I czy jest możliwe również wykonanie tego z GP340 czy mogłaby wysyłać taki ID czy tylko GP360.

Pozdrawiam.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Lukibobi
    Quote:
    Wiem że coś takiego istnieje w Policji u nas

Jeżeli jestes z resortu i odpowiadasz za programowanie Motoroli przekazanej z Consortii to musisz pokazac sie na szkoleniu w Waszawie.
    Przeszkolę i wyjaśnię , ale na forum elektroda to troszkę "cios po niżej pasa".

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Konkretnie potrzebuje osiągnąć coś takiego, żeby dyżurny na PSK mógł zidentyfikować od razu kto do niego nadaje, bo czasem jak jest 'młyn' to zaoszczędziło by czasu i nerwów :) Czyli wie że z tego czy innego wozu mu nadają albo ten czy ten d-ca.
    I od razu takie pytanie czy nie będzie to kolidować z innymi radiostacjami?

Dodano po 46 [minuty]:

radiosystem wrote:
    Witam.

Lukibobi
    Quote:
    Wiem że coś takiego istnieje w Policji u nas
    .

Sorry, napisałem 'skrótem myślowym' - miałem oczywiście na myśli - "u nas w mieście". Też resort ale kryptonim się zaczyna na NF a nie NP :) W wojewódzkiej u nas takimi 'bajerami' się nie zajmują niestety i praktycznie jest gotowy plik i się zmienia tylko kanał powiatowy a reszta zostaje ta sama... Nawet błędy są na niektórych motorolach zaprogramowane (GP340 nie pamiętam teraz która wersja ale jeden kanał mają z CTCSSem gdzie w każdym innym modelu jest ten kanał bez kodu)

Pozdrawiam.
  • Moderator
    W GP 340 obowiązuje ten sam układ co w GP360.
    W ustawieniach kanałowych określasz czy kanał ma być CTCSS czy nie, natomiast do kanału przypisujesz jedna z personalizacji która określa czy ma być wysyłane podczas PTT zawartość jednego z koderów w których wpisujesz ID tego radia.
    Warunek jest jeden: plan numeracyjny ID wszystkich urządzeń jest ten sam.
    Jak podeślesz na prv .cpg tego radia to mogę Ci dopisać tak by podawał ID na określonych kanałach. Jak masz soft t cpg-i od GP360 to taki sam tryb postępowania obowiązuje dla GP340.