Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek Laguna 97r

pwerwalek 01 Apr 2008 21:58 5710 6
 • #1
  pwerwalek
  Level 10  
  Witam.
  Mam lagunę i niestety nie działa w niej ten koszmarny centralny zamek..
  Nie otwiera się i nie zamyka(już taką kupiłem), ale korzystając z funkcji programowania kluczyków (chodzi mi o przytrzymanie przycisku na konsoli środkowej) to jest moment w którym samochód oczekują aż nacisnę przycisk na kluczyku żeby sygnał mógł dojść do odbiornika podczerwieni i żeby kluczyk się zakodował no i właśnie u mnie wyraźnie sygnał z kluczyka jest wychwytywany i tak jakby normalnie się zakodował, ale jak przychodzi do otwierania auta lub zamykania to jak zwykle nic czy ktoś może wie czy w takim stanie rzecz ten centralny zamek jest jeszcze do uratowania drogą domowych sposobów bez konieczności odwiedzania serwisu renault ????
  Z góry dziękuje za odpowiedzi.....
 • #2
  pkhenr
  Level 32  
  nie wiem czy to pomoże ale w innym reno gdy zepsuł się klucz i nie moznabyło ani otworzyc centr. ani odpalić -został wyłączony immo w komputerze (auto paliło ) ale żeby działał zamek to dorabiałem sterowanie na pilocie .Może w Twojej lagunie ktoś to wykonał i tak naprawde nie masz w niej juz immo a żeby działały zamki ,ja załozyłb m alarm i po sprawie (trzeba zasterować silnikami siłowników )
 • #3
  pwerwalek
  Level 10  
  No, ale skoro samochód wyłapuje przy programowaniu sygnał to może da się to jakoś naprawić ??
 • #4
  pkhenr
  Level 32  
  Może tylko odbiornik działa
 • #5
  pwerwalek
  Level 10  
  W tym problem, ze przy programowaniu jak nacine kluczykiem to zamki przeskakują, a póżniej już nie chcą działać :/, a immo jest włączony, i co można z tym zrobić ??
 • #6
  bryleczka
  Level 12  
  Ja ma Citroena Xsarę 1999 i przewody idące do przednich drzwi /lewe i prawe/ były lutowane z kilka razy/. Chyba tak francuskie samochody mają. Podejrzewam, że wina leży w twardości izolacji i jej starzeniu pod wpływem wieku. Najlepszym wyjściem jest wymiana w tych miejscach przewodów na linki z miękką izolacją. Rada sprawdź stan przewodów w tych miejscach. Jeśli chcesz przesyłam ściągnięty z internetu skan książki....

  Moderated By norbert.s.:

  Słyszał kolega o prawach autorskich i punkcie pierwszym regulaminu?
  Ostrzeżenie. Załącznik skasowałem.

 • #7
  pwerwalek
  Level 10  
  Hmmm moim zdaniem to bankowo nie są przewody idące w drzwiach bo jeżeli chcem zamknąć drzwi albo otworzyć z przyciku w samochodzie to on normalnie działają problem jest przy otwieraniu z kluczyka. Podczas programowania trzeba nacisnąc kluczyki aby się zakodowały no i wtedy podczerwień w aucie je wyłapuje, ale chcem później otworzyć to lipa...
  Nie miał tak nikt ??