Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo do 1000

gokar83 01 Kwi 2008 22:29 1944 7
  • #1 01 Kwi 2008 22:29
    gokar83
    Poziom 11  

Witam

Jestem nowy w tym miejscu, jednak czesto czytuje jako gosc wypowiedzi forumowiczow i przyznam ze bardzo cenie sobie Wasze zdanie oraz wiedze o sprzecie. :)

Chciałbym zmodernizowac moj sprzet audio - obecnie posiadam zestaw akira

jestem z niego srednio zadowolony - bas jest jakis dziwny i przy wiekszej glosnosci dzwiek nie sprawia przyjemnosci podczas sluchania tylko raczej halasuje :/

Z racji ograniczonej kasy postanowilem ze wole miec dobre stereo niz slabe kino domowe :)

Mam w planach zakupic uzywany Denon PMA-525R lub 495R za ok400zl. Zostanie mi ok 600zł na pare kolumn frontowych -----> i tu potrzebuje pomocy bo jak jej nie dostane to pewnie skoncze z jakims modelem audiomega lub voice Kraft :)

Zaznacze ze wzgledy wizualne bardzo sa dla mnie wazne no i oczywiscie zeby zagralo lepiej niz to co mam :)

prosze o wsparcie w tej sprawie - licze na odpowiedzi oraz pozdrawiam wszystkich

Na forum nie podajemy linków do aukcji internetowych.
    Regulamin p.10.11
    Usunąłem.
    [Art]

0 7
  • #2 02 Kwi 2008 10:21
    izbic
    Poziom 28  

Powiedz nam czy DIY wchodzi w grę? Jeśli tak to dobrze wykorzystasz tę kasę co masz, jeśli nie to będzie ciężko. Jeśli chodzi o DIY to proponował bym klony Totem Mite w wersji podłogowej lub zestaw STX GDN-18-130-8-AKX + GDWK-10-200-8-AKX ewentualnie Vifa na górę, ale to już sie nie wyrobisz z kosztami. Jeśli chodzi o wzmaka to proponuję Yamahę A520 lub coś z seri AX np. AX 700.

0
  • #3 02 Kwi 2008 10:37
    gokar83
    Poziom 11  

No jeśli chodzi o samodzielną konstrukcję to nie myślałem o tym... wyzwanie dla mnie - chociaż wykonalne i biorę to pod uwagę

Domyślam się z góry, że jak chcę gotowe kolumienki to nie mam co liczyć na w miarę sensowne stereo w tej cenie :/

Obecnie mam w głowie zestaw-----> denon dra 435r plus fenix2

podejrzewam, że to zagra już przyzwoicie.

0
  • #4 02 Kwi 2008 10:41
    izbic
    Poziom 28  

Pewnie że zagra, ale naprawdę za 600zł wykonasz o wiele lepsze kolumny niż te fenixy bo nie oszukujmy się Fenix 2 to nie jest cudo...klony Mite grają co najmniej tak przyzwoicie jak Siesty. Zestaw nowych STXów powinien zagrać jeszcze lepiej. Powiedz jeszcze jaki pokój chcesz tym nagłośnić?

0
  • #5 02 Kwi 2008 11:36
    gokar83
    Poziom 11  

Pokoik mam malutki - ok 12 m^2 :) podłużny 2,5 x 4,5 mniej wiecej

0
  • #7 02 Kwi 2008 12:10
    takero
    Poziom 31  

za 600zł można zrobić kolumny na HDSie 164 PPB i Vifce DX25, z żadnymi tonsilami czy stxami nie ma najmniejszego porównania , nie ma o czym mówić ;]

Co do zwrotek - http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=4530 tu masz więcej i w jednym miejscu :)

0
  • #8 02 Kwi 2008 14:55
    gokar83
    Poziom 11  

Wiem, że męczę Was moimi problemami ale chciałbym zapytać jeszcze o głośniki Dali Concept 2 (małe monitorki). Jest to coś warte??

0