Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna do klawiszy pod heada

02 Kwi 2008 10:32 2337 10
  • Poziom 15  
    Potrzebne szerokie pasmo po Juno D (parapet, syntezator)
    Niestety fabryczne kolumny odstają troszkę od wymaganych gabarytów. Pisząc krótko są za wąskie.
    Potrzeba kolumny szerokiej i wysokiej na 80 cm. Head ma moc 120W (6xEL34) i wage 25kg
    Zastanawiałem się nad 2x15"+ driver ale cena trzech głośników emineca to koszt 1250zł (2x delta pro i PSD 2002)
    Troszke taniej dostane dwie kolumny PV 115 ale zapewne daleko będzie im do wariantu nr 1. Rzemiosło to pikuś. Zwrotnice i obliczenia są wykonalne. Ale czy nie utopie gotówki kupując głośniki które się nie sprawdzą?

Zapewne pojawią się posty "LDM są najlepsze" ale głównie chodzi o to żeby postawić na nich heada, a on musi stać stabilnie.

Nie zależy mi na kosmicznych mocach i wolałbym żeby głośniki miały moc 60W ale 120 dB(wartość z przymrużeniem oka)

Wszystko co znalazłem w sieci nie dotyczy lampiaków i kolumn pod klawisze.
    Proszę o porade i postrafjam
  • Poziom 41  
    Jak Ty chcesz grać parapetem na lampowym headzie i paczce gitarowej? Nie rozumiem tego?
  • Poziom 15  
    To nie jest gitarowy head ale Power Amplifier z 6-cio kanałowym mikserem i poszukuje czekoś na kształt paczki gitarowej ale z szerokim pasmem.

"Head" to nikoniecznie gitarowy wzmacniacz jest to konstrukcja stawiana na kolumnie.
  • Poziom 41  
    No wiem, ale lampowy? toż jak to mixer ze wzmacniaczem lampowym to musi być dość stare?
    Poszukaj na fabrykadzwieku.net.pl może znajdziesz coś wysokiego i kwadratowego.
  • Poziom 15  
    w fabryce nie ma nic tak szerokiego. Lampiak kilka dekad już ma i nie zamieniłbym go na inny półprzewodnikowy wzmacniacz. Grałem na paczce Hartke 4x8" i nie było żle puki grały Hamondy, ale kiedy pukneło się w niskie tony na pianie albo wysokie syntetyczne brzmienia to już paczuszka wymiękała. Nie potrzebne żadne wielkie moce a jedynie wysoka sprawność i odpowiednie wymiary żeby te 25kg utrzymać.
  • Poziom 41  
    A masz możliwość dołożenia do tego hartke drivera? tak jak w nowych modelach jest?
  • Poziom 15  
    pożyczak to był i nie z celestionami.
    mam u siebie PV215 i spisują się chyba dobrze ale nie miałem porównania z innymi kolumnami. Są tam głośniki "no name" albo po prostu nie oklejone a skuteczność zestawu 98dB brana jest z najwyższego punktu charakterystyki. Czy warto pchać się w 2xDelta PRO 15" i PSD2002?
  • Poziom 33  
    A jak nisko musi zejść ta kolumna tzn jakie najniższe dźwięki daje ten parapet :), bo wydaje mi się że zupełnie wystarczające dla ciebie będzie 2x eminence gamma 15 (w sumie i tak chyba zagra niżej niż deltapro) i jako drivera proponuję użyć selenium d220ti Koszt głośników nie powinien przekroczyć 750zł-800zł (z wysłkami) . Jak nie wiesz gdzie kupić nową gamme15 po ok 250zł napisz do mnie na prv
  • Poziom 15  
    Gamma jest bez PRO (całe pasmo przesunięte w lewo i niższa skuteczność)
    Chyba lepiej że Delta gra troszkę wyżej bo pomoże driverowi.
    może pokaże ceny jakie mi zaproponowano
    Delta PRO 453zł
    PSD 2002 264zł
    tuba H395 92zł
    Dostałem takie ceny od dystrybutora.
    Gamma łapie niżej i niżej kończy od deltyPRO i przedewszystkim skuteczność

Narazie wygląda to tak: 74x74x34
  • Poziom 33  
    Lepiej żeby niskotonowy nie pomagał driverowi bo chodzi żeby uciąć jak najniżej . Jeszcze zobacz na zwykłe delty 15 cena jak gammy15
  • Poziom 15  
    Troszke się pozmieniało i od dobrego wójka dostałem kilka GDN 30/60. Resory górne w dwóch 4ohm już naprawiłem. Dzisiaj jeszcze naprawie dwa 8ohm. Paczka 73/73/34 z wiurówki 18mm zrobiona. Front z 2 warstw sklejki brzozowej 8mm. Plecy 8mm sklejki brzozowej. Nie przewiduje żadnej rozpórki front-plecy bo chyba na 120W nie będzie potrzebna. 4x12" w obudowie zamkniętej. Nie jestem pewien czy konieczne będzie zastosowanie Drivera. Nie pozostało mi nic innego jak połączenie w szereg 4 i 8ohm a następnie dwóch par równolegle co da 6 ohm.
    Jeśli są jakieś sugestie to się do nich ustosunkuje. Stolarka wykonana. zostaje tylko naprawa głośników, połączenie i ewentualnie otwór na drivera.

Pozdrawiam

No i zregenerowane paczka prawie gotowa. A tak się prezentuje w stanie surowym.
    Gitara jest tylko tam dlatego że schodami parapet ciężko się znosi.