Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GR399SQ, niby działa, ale nie chłodzi/mrozi

02 Kwi 2008 12:09 21554 4
  • Poziom 1  
    Witam!

Mam problem z lodówką LG GR399SQ. Dwa dni temu zauważyłem, że zaczyna rozmrażać się żywność w zamrażarce. Po niecałym dniu lodówka przestała mrozić i chłodzić zupełnie - w środku temperatura pokojowa. Jest to o tyle dziwnie, że chodzi, wentylacja pracuje, wszystkei kontrolki się palą, światło jest itd. Jedynym dziwnym objawem jest dziwny dźwięk przypominający głośnie cykanie zegara, dobywający się pojedynczo w nieregularnych (ale bardzo długich) odstępach.
    Sprzęt nie jest stary, bodajże ok. pół roku, ale sprawa jest trudna, bo lodówka jest w wynajętym przeze mnie mieszkaniu, a właściciel nie uzupełnił karty gwarancyjnej i jeszcze do tego zgubił paragon.
    Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być? I ile ewentualnie kosztowałaby naprawa?
    Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 16  
    wg mnie do wymiany sprężarka koszt około 300/400zl

pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Primo: poważne sklepy mają komputerową bazę danych paragonów i jest to do odtworzenia, podbicie gwarancji na podstawie odtworzonego paragonu też nie powinno być problemem, przerabiałem to w macrocasch, może właściciel powinien sie tym zająć?
    A w kwestii awarii to może być sprężarka, wentylator skraplacza, nieszczelny układ lub wszystko na raz, chyba tylko serwis...
  • Poziom 27  
    Jeśli to jest na gwarancji to nic nie rób. Niema w tym wypadku sprawdzenia przyczyny bez ingerencji w układ chłodzący. Jedyny sposób to przekłucie rurki serwisowej <wampirem z manometrem> i sprawdzenie obecności gazu. Jeśli niema to nieszczelność i może być nawet ,,szrot'. Jeśli jest to sprawdzenie czy sprężarka ciągnie. Jeśli była przewożona na leżąco to mogła zassać olej i nim zapchać nieco filtr. W takim przypadku czasem po jakimś czasie olej powoli może przejść przez kapilarę i awaria sama ustąpi, ale jeśli jest zapchany porządnie to jedynie wymiana filtra i ponowne napełnienie.
  • Poziom 2  
    Witam,
    moja lodowka ma dokladnie te same objawy-czy wyjasnilo sie co bylo przyczyna?

pzdr
    KP