Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada skutera

02 Kwi 2008 20:38 3788 6
 • Poziom 2  
  Mam skuter marki hawk lh50qt2 i nie mam pojęcia jak ściagnoć blokady? Może ktoś mi pomorze?
 • Poziom 22  
  Podaj gdzie masz te blokady na gazniku tłumiku??
 • Poziom 2  
  Nie mam pojęcia jakie są ani gdzie są!
 • Poziom 22  
  Jeżeli jest w gazniku to na iglicy.Jeżeli w tłumiku to chyba trzeba wyciąć coś i wspawać tam normalną rurkę ale tego pewien nie jestem.
  Podejrzewam że blokady są na tłumiku jak i gazniku.
 • Poziom 2  
  Ja jade skuterem 57km/h i jak osiąga tą prędkość to tak przyhamowuje i nie mogę jechać szybciej. Co jest?
 • Poziom 12  
  Blokady: Multiwariator. tłumnik (zwężka lub zawirowywacz spalin), moduł, gaźnik. Ściąganiem blokad lepiej żeby zajął się ktoś kto z tym robi bo ty sobie nie poradzisz. Jak multiwariator to trzeba odpowiednie rolki kupić, jak tłumnik to trzeba wiedzieć gdzie i jak to zrobić, jak moduł to trzeba wiedzieć jaki kupić a z gaźnikiem to jest różnie najczęściej zwężka wylotowa.
 • Poziom 39  
  turek122 napisał:
  Ja jade skuterem 57km/h i jak osiąga tą prędkość to tak przyhamowuje i nie mogę jechać szybciej. Co jest?

  A po co szybciej? Chcesz się dzieciaku zabić na tym odkurzaczu? To i tak za duża prędkość jak na motorower...

  Cytat:
  Zgodnie z art. 2 pkt 46 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 – tekst jednolity) "motorower" to pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

  Przytoczony przepis określa jednoznacznie warunki - parametry techniczne, jakim winien odpowiadać motorower. Z tego też względu przeprowadzanie wszelkich zmian konstrukcyjnych, mających na celu zwiększenie dopuszczalnej prędkości tego pojazdu powyżej 45 km/h jest zabronione (jeśli ma zachować status motoroweru).

  Należy zauważyć, że ingerencja w układy (zasilania, napędowy czy wydechowy) motoroweru jest dopuszczalna w granicach przewidzianych przez producenta. Jeżeli jednak pojemność skokowa silnika zostanie zwiększona powyżej 50 cm3 lub dopuszczalna prędkość tego pojazdu będzie wynosiła więcej niż 45 km/h, to zgodnie z cyt. ustawą pojazd zostanie zakwalifikowany jak motocykl, do prowadzenia którego wymagane będzie prawo jazdy kat. A.

  W przypadku gdy policjant ujawni wykroczenie popełnione przez kierującego motorowerem, polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, nałoży na kierującego grzywnę. W sytuacji gdy zmierzona prędkość będzie przekraczała 45 km/h, funkcjonariusz dodatkowo zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje pojazd na badanie techniczne do stacji kontroli pojazdów w celu stwierdzenia czy odpowiada on warunkom technicznym przewidzianym dla motoroweru.