Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Manta Emperor 3 - nie działa, brak zasilania.

trebor60 02 Apr 2008 22:32 3026 5
    trebor60
    Level 12  
    Witam
    Pożyczyłem dziś od kolegi dvd j/w przyniosłem do domu a że miałem coś do zrobienia położyłem w domu aby ''odtajało'' po kilku godzinach podłączyłem to cudo i niestety nic się nie wyświetliło. Pomyślałem sobie to pewnie bezpiecznik i rozkręciłem ,oczywiście bezpiecznik był spalony był założony 2,5A 250V nie miałem takiego założyłem 1A 250V kiedy podłączyłem zasilanie coś strzeliło i znowu nic. Kiedy bardziej przyjrzałem się temu urządzeniu okazało się że wydęło kondensator 33µF 400V. Proszę o poradę czy po wymianie tego kondensatora powinno wrócić wszystko do normy czy mogło coś więcej się uszkodzić? Jeżeli to tylko ten kondensator to sam jestem w stanie to naprawić lecz chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów czego mogę się jeszcze po tym urządzeniu spodziewać. Dodam tylko że u kolegi działało.
    pio17soft
    Level 14  
    może być uszkodzony jeszcze układzik ,ale spróbuj od kondensatora.
    CHACA
    Level 43  
    Posprawdzaj dokładnie elementy półprzewodnikowe (diody, tranzystory) zanim podłączysz ponownie do sieci.
    trebor60
    Level 12  
    Po wymianie kondensatora muszę przyznać że kolega pio17soft miał rację, a ja nie zauważyłem że układ jest uszkodzony ma upaloną jedną nóżkę i jest z góry usmalony. Do tego stopnia że nie jestem w stanie przeczytać jego symbolu. Jeżeli ktoś wie jaki powinien tam być ten układ to proszę o podpowiedź, dodam tylko że układ jest ośmionóżkowy. Swoją drogą to bardzo dziwne ze tyle rzeczy jest uszkodzonych a ja przy podłączeniu niczego nie słyszałem ani nie zauważyłem :|
    Krawczak
    Level 31  
    Witaj ,była tez wersja z Viperem 22A Pcb 08AEJ Ver 1.1 .Pozdr